Trečiadienis, Sausis 27, 2021
   
Tekstas

Liberalų sąjūdžio komanda surengė pažintinę išvyką žmonėms su negalia

seneliueskursija001

LR Liberalų sąjūdžio Utenos skyrius, tęsdamas L-KOMANDOS tradicijas, būdami ištikimi vienam iš savo principų – didinti Utenos rajono gyventojų užimtumą, prieš pat Vėlines, surengė ekskursiją Utenos žmonių su negalia draugijos nariams. Keliauninkai aplankė Utenos rajono Vyžuonų ir Užpalių seniūnijų gražiausias ir įdomiausias vietas. Juk kuo daugiau lankomasi užsienyje, tuo labiau suprantama, kad gimtinė yra nepaprastai graži ir įdomi, kad ir pas mus yra daug menininkų, daug prasmingų darbų, daug gamtos, architektūros ir dvasinių turtų.

LR Liberalų sąjūdžio Utenos skyriaus nariai Indrė Bivainytė, Ingrida Kepalaitė ir Tomas Meškuotis suorganizavo ir vedė kelionę Draugijos nariams.

Pirmiausiai keliauninkai aplankė Vyžuonų ozą, kuris yra ne tik gamtos paminklas (pailga reljefo forma), bet ir istorinis paminklas, kuris dar vadinamas „Kartuvių kalnu“ (čia buvo kariami 1863 m. Sukilimo

dalyviai ir jų rėmėjai) bei čia stovi vienas iš dviejų Lietuvoje net sovietmečiu nenugriautas paminklas LDK Vytautui Didžiajam, nors ir buvo banoma jį nugriauti.

Ekskursijos dalyviai trumpam sustojo prie Vyžuonų dvaro.

Aplankė dailininką, grafiką ir skulptorių Algirdą Indrašių jo sodyboje. Pasidžiaugė autoriaus skulptūromis papuošta sodyba, apžiūrėjo jo įkurtą muziejų, pasveikino gavus trečiąjį apdovanojimą ta pačia proga (tai labai retas įvykis menininkų gyvenime) – Žalgirio mūšio jubiliejaus įamžinimu.

Utenos žmonių su negalia draugijos nariai stabtelėjo prie Vyžuonos upės.

Keliauninkai eidami aplink trečią pagal senumą, išlikusią (niekad nesugriautą ir nesudegusią) Vyžuonų bažnyčią, klausėsi I. Kepalaitės pasakojimų apie unikalios bažnyčios ir miestelio istoriją. Stebėjosi, kad Jėzus Kristus čia prikaltas keturiomis vinimis, o ne trimis, kaip įprasta.

Pasidžiaugė gražiai sutvarkytomis Vyžuonų žydų kapinaitėmis. Rašytojų kalnelyje susidomėję klausėsi apie iškilius, nepritapusius prie LTSR Rašytojų sąjungos reikalavimų, ir daugiausiai dėl šios priežasties, būdami dar labai jauni ir kūrybingi, pasitraukusius iš šio pasaulio, rašytojus Antaną Masionį ir Bronių Radzevičių. Pasigrožėję dar vienu Vyžuonų architektūros paminklu – kapinių vartais, gražiai žvakutėmis tarp pušų sužibusiomis kapinėmis, keliauninkai patraukė į Užpalius.

Užpalių aikštėje apžiūrėjo paminklą šv. Florijonui, bažnyčią. Važiuodami į Šeimyniškių konglomeratą, atkreipė dėmesį į kairėje stūksančią cerkvę. Apžiūrinėdami Šeiminiškių konglomeratą, sužinojo, kaip susidaro konglomeratinės uolos (toje teritorijoje esantis žvyras, priemolis ir kitos uolienos susicementavę dėl trumpalaikio slėgio ir aukštos temperatūros poveikio), paliūdėjo, kad vandens ir vėjo erozija ardo šį neįprastą Lietuvai peizažą.

Visi energingai kopė į piliakalnį, čia anksčiau nebuvusieji, stebėjosi piliakalnio aukščiu ir dydžiu, klausėsi pasakojimų apie apylinkes.

Grįžus į Užpalius, klausėsi Krokulės šaltinio istorijų, atsigėrė šaltinio vandens, jo pasisėmė į stiklainiukus. Keliauninkai, gerdami arbatą, ėmė dalintis įspūdžiais, tie, kurie anksčiau čia nebuvo lankęsi, buvo labai sužavėti, kad tokioje mažoje teritorijoje yra tiek daug gražių ir įdomių vietų bei istorijų, o jau anksčiau čia buvusieji ir netoliese gyvenusieji džiaugėsi, kad sužinojo dar negirdėtų dalykų ir į šias vietas galėjo pažvelgti kitaip. Atsisveikindami Utenos žmonių su negalia draugijos nariai, išreiškė viltį, kad dar teks pakeliauti po gimtąjį regioną su LR Liberalų sąjūdžio Utenos skyriaus nariais.

Skyriaus naujienos

  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
  • 8
  • 9
  • 10

Mus rasite

Lankomumo statistika


www.serveriai.lt