Sekmadienis, Liepa 12, 2020
   
Tekstas

Nostalgija senajam miesto parkui

zolines007

Jau keletą metų ne vienam Utenos miesto gyventojui kyla klausimas ar bus kada dar atgaivintas senasis miesto parkas. Prieš keletą metų sudegusi senajame miesto parke esanti estrada, nutraukė ir parko gyvavimą. Turbūt kiekvienas uteniškis dar dabar puikiai pamena gausą renginių vykdavusių šiame parke. Parke vykdavo Joninės, Dainų šventės, įvairūs koncertai, diskotekos ir kiti renginiai. Kiekvienas renginys sulaukdavo gausaus būrio uteniškių ir miesto svečių.


Šie uteniškių nuogąstavimai pasiekė ir neseniai pradėjusio veiklą projekto L-KOMANDA aktyvistus. L-KOMANDĄ sudaro Liberalų sąjūdžio Utenos skyriaus ir Utenos liberalaus jaunimo organizacijos nariai. Pagrindinis šio projekto tikslas yra abiejų organizacijų narių aktyvi pilietinė veikla, įvairi pagalba Utenos miesto ir rajono gyventojams. Kiekvienam projekto renginiui, akcijai ar iniciatyvai vadovauja vis kitas prieš tai minėtų organizacijų narys. Iš pradžių projekto aktyvistai norėjo įsitikinti, ar uteniškiams vis dar rūpi senasis miesto parkas. Kalbant su uteniškiais buvo įsitikinta, jog senasis miesto parkas vyresniems miesto gyventojams iki šiol sukelia didelę nostalgiją, labiausiai nustebino, kad tokio parko, koks buvo anksčiau labai nori ir Utenos miesto jaunimas. Miesto gyventojai minėjo, jog parkeliai esantys mieste yra reikalingi, tačiau to nepakanka. Kalbintų uteniškių nuomone, šventes ir įvairius miesto renginius reiktų švęsti senajame miesto parke. Vyresni miesto gyventojai minėjo, kad parke galėtų būti rengiamos gegužinės, dainų šventės, kiti renginiai. Jaunimas labiausiai įsivaizdavo, kad senajame miesto parke galėtų vykti vasaros diskotekos, koncertai, vietinių muzikos atlikėjų pasirodymai ir kiti renginiai. Nemažai kalbintų uteniškių reiškė pasipiktinimą šių metų Joninių švente, kuri pasak jų vyko ne kaip įprasta Joninėms gamtos apsuptyje, bet miesto centre. Visi kaip susitarę dalinosi prisiminimais, kaip per Joninių šventes senajame parke iki paryčių degdavo laužai, grodavo įvairios kapelos, atlikėjai, vyresni ir jaunesni šventės dalyviai ieškodavo paparčio žiedų.

zolines011L-KOMANDA projekto aktyvistai ir savanoriai nutarė inicijuoti senojo miesto parko atgaivinimo akciją. Liepos mėnesio pradžioje projekto aktyvistai, susėdę prie bendro stalo, nusprendė surengti Utenos miesto ir rajono gyventojams įvairių atlikėjų koncertą senajame miesto parke. Renginio data buvo pasirinkta neatsitiktinai – Žolinės šventė. Renginio organizavimui vadovauti iniciatyvos ėmėsi Liberalų sąjūdžio Utenos skyriaus pirmininko pavaduotoja Ilona Vaiginytė. Organizatoriai atsakingai ruošėsi šiam renginiui: ieškojo kolektyvų ir atlikėjų, kurie galėtų koncertuoti. Nuvažiavę apžiūrėti senojo parko teritorijos, projekto dalyviai pamatė visiškai užleistą parko teritoriją. Senoje estrados vietoje renginio organizatoriai rado krūmokšnius, daug šiukšlių, po suoliukų „išrovimo“ likusias duobes, nebuvo elektros įvado. Įvertinę situaciją, organizatoriai nutarė koncertą rengti šalia esančioje nedidelėje aikštelėje. Netrukus savanoriai pradėjo rinkti šiukšles, nupjovė žolę, atliko kitus darbus ir aikštelė per savaitę buvo paruošta renginiui. Po mėnesį vykusių organizacinių darbų, rugpjūčio 15 d. nuo pat ankstyvo ryto jaunimas dirbo paskutinius pasiruošimo renginiui darbus. Buvo atvežti suoliukai, tualetai, kilnojama scena, elektros generatorius ir kitos priemonės reikalingos renginiui. Renginio organizatoriai baiminosi, jog 35 laipsnių oro temperatūra gali atbaidyti miestelėnus. Nors renginys turėjo prasidėti 17 valandą, žmonės pradėjo rinktis pora valandų iki renginio. Prieš pat renginį jau buvo užimti visi suoliukai, netrukus užsipildė ir visa likusi renginiui paruošta teritorija.

zolines006Gausiai susirinkusius žiūrovus Žolinės proga pasveikino ir renginį pristatė LR Liberalų sąjūdžio Utenos skyriaus pirmininko pavaduotoja Ilona Vaiginytė bei Utenos liberalaus jaunimo pirmininkė Gerda Mieliauskaitė. Koncertą pradėjo, savo ir kitų autorių kūrybos, lietuvių liaudies dainas dainavo Utenos liberalaus jaunimo narė Greta Zabulytė, Augustė Šutinytė, Ugnė Malinauskaitė, jai gitara bei mušamaisiais (džamba) pritarė Ignas Šileikis ir Simas Petrauskas, savo kūrybos eiles, parašytas uteniškių tarme, skaitė LR Liberalų sąjūdžio Utenos skyriaus narė Ingrida Kepalaitė, ji taip pat pasakojo apie Žolinės – Švenčiausios mergelės Marijos Dangun ėmimo šventės kilmę bei tradicijas. Trankia muzika kvietė šokti ir išmokė keletą liaudiškų šokių Daugailių kaimo kapela „Indraja“, vadovaujama Petro Leleikos. Toliau koncertą tęsė, vis daugiau žiūrovų išjudindami šokti, liaudies muzikos kapela „Vyturiai“, vadovas Kazimieras Streikus. Koncerto metu vaikai tapė ant akmenų, padedami gėlininkių (florisčių) Kristinos Černiauskienės ir Zitos Guobužienės pynė vainikus, šokinėjo ant batuto. Šventės dalyviai mielai vaišinosi parke Šaulių išvirta, skania kareiviška koše. Koncertą vainikavo ir abejingų nepaliko maestro Stasys Povilaitis, džiuginęs uteniškius savo visiems žinomais šlageriais. Net ir tvyrant dideliam karščiui, šventės dalyviai neliko abejingi koncerto atlikėjams, jiems pritarė dainuodami ir šokdami. Kelių valandų trukmės renginiui pasibaigus, žmonės nenoriai skirstėsi, tai kiek sutrikdė renginio organizatorius. Renginio organizatorius ne mažiau nustebino šventės dalyvių gausa, renginyje sudalyvavo apie tūkstantį uteniškių ir svečių.

zolines008Renginio organizavimo vadovė Ilona Vaiginytė sakė, jog tokios linksmai nusiteikusių žmonių gausos nesitikėjo. Tiek daug šventės dalyvių dar kartą įtikino organizatorius, jog senasis miesto parkas nėra pamirštas uteniškių ir yra miestui reikalingas. Renginys pranoko visus organizatorių lūkesčius, bei įpareigojo ties šia senojo miesto parko išlikimo ir atkūrimo problema nesustoti bei imtis tolimesnių pilietinių veiksmų atgaivinant šią jaukią mūsų miesto vietą. Renginio organizatoriai nesutinka su Utenos rajono valdžios atstovų argumentais, jog senojo parko gaivinti nereikia ir kad atgaivinimui reiktų didelių investicijų, kad sunkiai sprendžiama parko teritorijos problema. Nors šią teritoriją valdo ne Utenos rajono savivaldybė, o Utenos miškų urėdija, aišku viena, kad ir rajono savivaldybė, ir valstybinės įstaigos valdo valstybei priklausančias žemes. Renginio organizatorių nuomone, investicijos į senojo parko atgaivinimą nebūtų didelės, be to, tikrai reikalingos miesto ir rajono gyventojams. Dėl probleminių parko teritorijos priklausomybės klausimų užtektų aktyvesnio rajono valdžios dialogo su Vyriausybinėmis institucijomis. Pilietinio renginio organizatorių nuomone, norint atgaivinti senąjį miesto parką reikia tik didelio noro ir aktyvių veiksmų.

L-KOMANDA pagalbos telefono numeris: 8-695 93087

LR Liberalų sąjūdžio Utenos skyriaus pirmininkas

Marijus Kaukėnas

Fotogalerija - Žolinių šventė „Atgaivinkime senąjį Utenos miesto parką“

Skyriaus naujienos

  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
  • 8
  • 9
  • 10

Mus rasite

Lankomumo statistika


www.serveriai.lt