Šeštadienis, Gegužė 30, 2020
   
Tekstas

L. Donskis naujojoje ES energetikos strategijoje siekia dėmesio Lietuvos specifikai

Vakar Europos Parlamento Pramonės, mokslinių tyrimų ir energetikos komitetas balsavo dėl pasiūlymų Europos Komisijos dokumentui „Nauja energetikos strategija Europai 2011–2020 m.“. Komiteto priimtame pranešimo projekte atsižvelgta į visus europarlamentaro Leonido Donskio pateiktus pasiūlymus, kurie ypač akcentuoja Lietuvai svarbius aspektus: energetinės sistemos pažeidžiamumą dėl priklausomybės nuo išorinių energijos šaltinių, alternatyvių energijos šaltinių plėtotę bei aukščiausių tarptautinių saugumo standartų taikymą tiek ES viduje, tiek šalia jos išorinių sienų veikiančioms bei planuojamoms atominėms jėgainėms.

EK energetikos komisaro Günter Oettinger Europos Parlamentui pateikta „Nauja energetikos strategija Europai 2011–2020 m.“ yra naujo ES Energetikos veiksmų plano 2011-2020 metams parengiamasis dokumentas. Jo viešų konsultacijų metu gauti pasiūlymai bus įtraukti į galutinį Europos Komisijos dokumentą, kurį  Europos viršūnių Tarybai planuojama pateikti 2011 metais. Europos Parlamentas yra pagrindinis minėtojo dokumento svarstymo dalyvis, tad EP pateiktoje nuomonėje atspindėti akcentai bus itin svarbūs kuriant ES Energetikos veiksmų planą 2011-2020 metams.

Į Europos Parlamento Pramonės, mokslinių tyrimų ir energetikos komiteto vakar priimtą pranešimo projektą, kurio pagrindine rengėja buvo Lena Kolarska-Bobińska iš Europos liaudies partijos frakcijos (EPP), buvo įtraukti Leonido Donskio, kuris EP dirba Liberalų ir demokratų „Aljanso už Europą“ frakcijoje (ALDE), pasiūlymai. Europarlamentaras iš Lietuvos EP pozicijoje dėl ES energetikos ateities siūlo itin atkreipti dėmesį į naujųjų ES narių, tarp jų ir Lietuvos, energetinės sistemos specifiką. L. Donskio pasiūlymu, pranešimo projekte atsirado naujas punktas, akcentuojantis, kad naujosios ES narės yra itin pažeidžiamos energijos iš išorinių šaltinių tiekimo sutrikimams bei reikalauja ypatingos ES paramos užtikrinant jų energetinį saugumą. Taip pat L. Donskio iniciatyva EP komiteto projekte atskiru punktu atkreipiamas dėmesys į atsinaujinančių energijos šaltinių plėtros, inovacijų, užtikrinančių atominės energetikos saugumą ir veiksmingumą, svarbą.

Leonidas Donskis, kuris savo darbo Europos Parlamente metu jau ir anksčiau siekė didesnio tarptautinio dėmesio Lietuvos pašonėje, t.y. šalia ES išorinių sienų, planuojamoms bei statomoms naujoms atominės elektrinėms bei jų saugumo užtikrinimui, EP Pramonės, mokslinių tyrimų ir energetikos komitetui jo rengiamame pranešimo projekte pasiūlė akcentuoti, jog ES narės bei Europos Komisija turi užtikrinti, jog naujoms bei jau veikiančioms atominėms jėgainėms tiek ES viduje, tiek jos išorėje būtų taikomi aukščiausi tarptautiniai saugumo standartai.

Pramonės, mokslinių tyrimų ir energetikos komiteto pranešimo projektą plenarinėje sesijoje dar turi patvirtinti visas Europos Parlamentas. Balsavimas dėl jo numatytas lapkričio mėnesio plenarinėje sesijoje Strasbūre.


Skyriaus naujienos

  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
  • 8
  • 9
  • 10

Mus rasite

Lankomumo statistika


www.serveriai.lt