Šeštadienis, Gegužė 30, 2020
   
Tekstas

Rytoj Seime pristatomas projektas „Saugi mokykla“

Lapkričio 19 d. Seime, Kovo 11-osios salėje, vyks visuomeninės organizacijos „Gelbėkit vaikus“, Švietimo ir mokslo ministerijos ir Žmogaus teisių komiteto organizuojama konferencija „Saugios ir palaikančios mokyklos kūrimas“. Konferencijoje bus pristatytas organizacijos „Gelbėkit vaikus“ inicijuotas ir jau dvylikoje mokyklų vykdomas projektas „Saugi mokykla“.

„Vaikas jausis saugus tuomet, kai jo laimėjimai ir problemos, sėkmės ir rūpesčiai taps svarbiausiu dalyku mokykloje, – sako švietimo ir mokslo viceministras Vaidas Bacys. – Tai pavyks įgyvendinti tuomet, kai subursime aktyvias ir dėmesingas mokyklos reikalams bendruomenes – pedagogus, tėvus, gyvenvietės žmones. Šios patirties jau esame sukaupę ir dar galime pasimokyti  iš kitų“.

Konferencijoje dalyvauja Švedijos mokyklos „Diamanten“ vadovas S. Andersson, konsultantė Vivi Havia, projekte „Saugi mokykla“ dalyvaujančių mokyklų pedagogai ir mokiniai.

Projektas „Saugi mokykla“ yra prevencinio tarptautinio projekto „Draugystė be sienų“ tęsinys. Projektas „Draugystė be sienų“ nuo 2008 metų vykdomas Švedijoje, Lietuvoje, Latvijoje, Estijoje. Projekto veikla apima patyčių prevenciją mokyklose, paramą nukentėjusiems nuo patyčių, šios problemos viešinimą bei naujoviškų metodų, skirtų patyčioms šalinti, plėtrą.

Siekdama prevencinės veiklos kokybės ir efektyvumo, veiksmų planavimo, organizacija „Gelbėkit vaikus“ 2010 metų pradžioje nutarė sukviesti mokyklas, kuriose veikia šios organizacijos įkurtos vaikų grupės prieš smurtą. Grupių dalyviai jau metus mokomi, sustiprinami, palaikomi (mokykloms siunčiami konsultantai, psichologai) – taip rengiami lyderiai, kurie ateityje galės pagelbėti kitoms mokykloms, norinčioms užtikrinti mokinių saugumą. Pilotiniam projektui buvo pasirinktos dvi mokyklos iš to paties regiono. Taip 2010 metų sausį dvylikoje mokyklų prasidėjo pilotinis projektas „Saugi mokykla“. Jo ilgalaikis tikslas – parengti veiksmingą, visoms Lietuvos mokykloms tinkantį prevencinį planą prieš patyčias ir smurtą.

Pilotiniame projekte „Saugi mokykla“ dalyvauja Anykščių, Jurbarko, Rokiškio, Šakių, Šiaulių, Šilutės rajonų ir Vilniaus mokyklos.

Specialistai, analizuojantys patyčių paplitimą Lietuvoje bei priežastis, padedantys patyčių aukoms, teigia: jeigu patyčių prevencija bus taikoma tik mokykloje, ypatingo rezultato negalime tikėtis. Vaiką patyčios pasiekia ir už mokyklos ribų, namuose, per ryšio priemones, televiziją, todėl būtinas kompleksinis šios problemos sprendimas.

Informacijos teirautis: organizacijos „Gelbėkit vaikus“ generalinė sekretorė Rasa Dičpetrienė, tel. 8 615 10082, el. paštas  Šis el.pašto adresas yra apsaugotas nuo Spam'o, jums reikia įjungti Javaskriptą, kad matytumėte tai , projektų vadovė Inga Šablinskienė, tel. 8 615 10084, el. paštas  Šis el.pašto adresas yra apsaugotas nuo Spam'o, jums reikia įjungti Javaskriptą, kad matytumėte tai

Daugiau apie projektą „Saugi mokykla“ sužinosite organizacijos „Gelbėkit vaikus“ tinklalapyjehttp://www.gelbvaik.lt/gelbvaik/node/254


Skyriaus naujienos

  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
  • 8
  • 9
  • 10

Mus rasite

Lankomumo statistika


www.serveriai.lt