Pirmadienis, Gegužė 25, 2020
   
Tekstas

R. Šimašius: Europos Tarybos rezoliucijos yra tarsi palaikymo raštai Lietuvoje siūlomoms reformoms

Metinėje Europos Tarybos teisingumo ministrų konferencijoje, skirtoje aptarti teisėsaugos skaidrumo, efektyvumo bei alternatyvių sankcijų taikymo nusikaltusiems asmenims klausimus, šiandien priimtos rezoliucijos, kurios tik patvirtina, kad Lietuvoje siūlomos reformos yra teisinga ir tinkama kryptis.

Šiame renginyje Lietuvą atstovaujantis teisingumo ministras Remigijus Šimašius konferencijos dalyviams pristatė idėjas, kokiomis priemonėmis mūsų šalyje siekiama optimizuoti teismų darbą ir pertvarkyti nuteistų asmenų resocializacijos sistemą.

"Norėčiau pabrėžti, kad tos teisminio proceso, bausmių sistemos reformos ir įstatymų projektai, kuriuos esame pateikę Seimui tvirtinti yra žengimas koja kojon su Europos tendencijomis. Jei jas sparčiai įgyvendinsime, žmonės turės daugiau teisingumo ir saugumo, pasiekiamo išnaudojant mažiau resursų. Turime realią galimybę būti tarp pirmaujančių, moderniausių Europoje. Tačiau, jei delsime, teks mokytis netgi iš daug skurdesnių ir ne tiek pažengusių šalių kaip mes", - sako R. Šimašius.

Savo kalboje ministras minėjo siūlymus elektronizuoti teismų darbą ir taip sumažinti nereikalingų biurokratinių procedūrų kiekį bei teisėjų darbo krūvį, užtikrinti patogesnį ir operatyvesnį apsikeitimą procesiniais dokumentais. Teismų veiklos skaidrumui, viešumui ir geresnei kontrolei užtikrinti paminėtos posėdžių garso įrašų priemonės.

Greta šių siūlymų, ministras pristatė ir inicijuotas reformas pertvarkyti nuteistų asmenų resocializacijos sistemą. Lietuvoje pateikti siūlymai bausmių sistemą orientuoti ne vien tik į bausmės paskyrimą asmeniui kalėti nuo dienos x iki dienos y, o daugiau dėmesio skirti kryptingam darbui su nuteistais asmenimis, siekiant juos perauklėti ir kuo efektyviau integruoti į visuomenę. Tam tikslui probacijos sistemoje dirbantys asmenys turi tapti realiais pagalbininkais į laisvę išeinantiems nuteistiesiems, o ne būti prievaizdais. Tokia pertvarka iš esmės padėtų efektyviau kovoti su nusikalstamumu ir didinti visuomenės saugumą, kas yra pagrindinis tikslas.

Ministras R. Šimašius tikisi, kad siūlomus pokyčius įtvirtinantys įstatymai Seime bus priimti artimiausiu metu ir Lietuva taps viena tų šalių, kuri nedels žengti efektyvesnės teisėsaugos link.

Skyriaus naujienos

  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
  • 8
  • 9
  • 10

Mus rasite

Lankomumo statistika


www.serveriai.lt