Pirmadienis, Gegužė 25, 2020
   
Tekstas

V.Grubliauskas: perėjimas į skaitmeninės televizijos transliacijas galėtų būti išbandytas viename regione

Seimo narys Vytautas Grubliauskas kreipėsi į šalies premjerą Andrių Kubilių ir susisiekimo ministrą Eligijų Masiulį siekdamas išsiaiškinti, kaip vyksta pasirengimas analoginį televizijos signalą Lietuvoje pakeisti skaitmeniniu. Parlamentaras akcentuoja keturis esminius klausimus, atsižvelgiant į kuriuos, jo manymu, turėtų būti vykdomas perėjimo procesas: atsakingos institucijos paskyrimas, konkrečių priemonių bei monitoringo sistema, vartotojų švietimas ir skaitmeninio signalo testavimas.

„Stebėdami, kaip prie skaitmeninio televizijos signalo pereina mūsų kaimynai latviai, galime analizuoti jų padarytas klaidas ir geriau pasirengti šiam procesui. Labai svarbu ir tai, kad į perėjimo nuo analoginių iki skaitmeninių televizijos transliacijų procesą galėtų įsitraukti visos suinteresuotos pusės. Mano nuomone, tam, kad procesas vyktų sklandžiai, svarbu paskirti vieną atsakingą instituciją, kartu su kuria periodiškai galėtų posėdžiauti ir visų pagrindinių proceso dalyvių komitetas. Ne ką mažiau svarbu ir tai, kad Lietuvos gyventojai sulauktų reikiamos informacijos bei pagalbos spendžiant iškilsiančius techninius klausimus, pavyzdžiui, kaip prijungti skaitmeninės televizijos priedėlius, antenas ir kt.“, - sako V.Grubliauskas.

Pasak parlamentaro, Seimo Informacinės visuomenės komiteto pirmininko, sklandesnį perėjimą link skaitmeninių televizijos transliacijų užtikrintų ir tai, jei įpusėjus procesui, 2011 metais, būtų atliktas bandomasis analoginio televizijos signalo išjungimas viename Lietuvos regione. Tai galėtų operatyviai suteikti informacijos apie galimus trikdžius ir sistemos klaidas.

„Ne ką mažiau svarbu ir tai, kad televizorių, skirtų tik analoginės televizijos transliacijoms, pardavėjai būtų įpareigoti suteikti aiškią informaciją apie tai, kad senos kartos televizijos imtuvams nuo 2012 m., perėjus prie skaitmeninės televizijos, bus būtini specialūs priedai. Tai paskatintų pirkėjus atsakingiau vertinti įsigyjamus televizorius, siekiant jau netolimoje ateityje išvengti papildomų išlaidų. Be to, nesu tikras, kad numatytoji perėjimo prie skaitmeninės televizijos data, 2012 spalio 29-oji, taip pat yra tinkama. Tai laikas, kuomet televizijos žiūrimumas yra vienas aktyviausių, todėl daug tikslingiau analoginė televiziją būtų išjungti vasarą, pavyzdžiui, liepos 1 d.“, - teigia Seimo Liberalų sąjūdžio frakcijso narys.
 


Skyriaus naujienos

  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
  • 8
  • 9
  • 10

Mus rasite

Lankomumo statistika


www.serveriai.lt