Penktadienis, Liepa 10, 2020
   
Tekstas

Tauragėje viešėjęs Gintaras Steponavičius: moksleiviams turime leisti rinktis

Lapkričio 26-ąją, penktadienį, Tauragėje lankėsi Lietuvos Respublikos švietimo ir mokslo ministras Gintaras Steponavičius. Įtemptą ministro darbotvarkę praskaidrino vakarinis susitikimas su liberaliuoju Tauragės jaunimu.

Ministro viešnagė Tauragėje buvo skrupulingai suplanuota – per daugiau kaip septynių valandų susitikimą Gintaras Steponavičius apsilankė devyniose vietose.

Pirmasis susitikimas surengtas Tauragės profesinio rengimo centre, kur G. Steponavičius akcentavo profesinio mokymo privalumus.

Susitikta su rajono vadovais. Susitikimo metu kalbėta apie rajono švietimo aktualijas.

Ministras G. Steponavičius viešėjo Tauragės Žalgirių ir „Versmės“ gimnazijose. Svečias pasakojo apie vykdomos švietimo reformos niuansus, Švietimo ir mokslo ministerijos tikslus ir pertvarkas, atsakė į mokinių klausimus.

„Versmėje“ karštai diskutuota klausimu, kodėl Tauragės mieste mokiniai skiriami į mokyklas pagal registruotą gyvenamąją vietą. Gimnazistų nuomone, moksleivius į mokyklas reikėtų skirstyti pagal mokymosi rezultatus – esą jei mokinys gerai mokosi, vertėtų paisyti jo pageidavimo, kurią mokymo įstaigą jis norėtų lankyti. Ministras pritarė, kad mokiniai turėtų laivai pasirinkti mokymosi įstaigą.

Ministras apžiūrėjo ir šventiškai pasipuošusią Tauragės vaikų reabilitacijos centrą-mokyklą „Pušelė“, susitiko su jos bendruomene. Šiemet „Pušelė“ švenčia 35-erių metų sukaktį.

G. Steponavičius susitiko su ugdymo įstaigų vadovais Tauragės rajono savivaldybės administracijoje. Susitikimo metu ministras akcentavo mokyklų tinklo pertvarką, pedagogų kvalifikacijos kėlimą, ragino mažinti biurokratizmą, diskutuota mokinio krepšelio ir kitais aktualiais klausimais.

Viešnagės metu G. Steponavičius bendravo su Liberalų sąjūdžio Tauragės skyriaus nariais, dirbančiais švietimo srityje, mieste apžiūrėjo liberalaus Tauragės jaunimo sukurtus originalius kūrinius – šienainius. Su partiečiais kalbėta apie pasiruošimą artėjantiems savivaldos rinkimams, kurie vyks 2011-ųjų vasario 27 d. Šiomis dienomis baigiamas formuoti Liberalų sąjūdžio rinkimų sąrašas.

Savo viešnagę Tauragėje G. Steponavičius pratęsė Kauno kolegijos Tauragės skyriuje. Šios aukštosios neuniversitetinės mokymo įstaigos Tauragės skyriaus vadovė Diana Vaitiekienė ministrui pristatė skyrių, supažindino su problemomis. Savo ruožtu G. Steponavičius pasidžiaugė kolegijų skyrių kūrimusi mažesniuose miestuose.

Švietimo ir mokslo ministras lankėsi lopšelyje-darželyje ,,Kodėlčius“, kur suteikė darželio bendruomenei informacijos, kaip įsisavinti daugiau lėšų naujiems darželio baldams įsigyti. Išsamiau apie G. Steponavičiaus vizitą Tauragės televiijos reportaže.

Paskutinė ministro viešnagės stotelė – susitikimas su organizacijos Tauragės liberalus jaunimas nariais. Su jaunimu diskutavo ne tik švietimo ministras, bet ir Liberalų sąjūdžio Tauragės skyriaus pirmininkas Linas Stankus. Organizacijos aktyvas susitikimui parinko netradicinę erdvę – nenaudojamą bendrovės „Švytis“ pastatą, visų jau pakrikštytą „Liberty loftu“. Tik įsibėgėjus neformaliam pokalbiui ministras prisipažino panašioje erdvėje dar niekada nebendravęs tokiais rimtais klausimais. Bene aktualiausiu susitikimo klausimu vėl tapo mokinių skirstymas į mokyklas pagal gyvenamąją vietą. Ne paslaptis, kad kai kurie Tauragės mokiniai net formaliai pakeičia gyvenamąją vietą tam, kad patektų į pageidaujamą mokyklą. Kalbėta apie ne visada visavertį mokinių maitinimą mokyklose, klausta, ar šiais mokslo metais bus keičiama egzaminų tvarka. Ministras maloniai atsakė į visus jaunimui rūpimus klausimus, o kai kuriais pažadėjo asmeniškai pasidomėti grįžęs į Vilnių. 
 


Skyriaus naujienos

  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
  • 8
  • 9
  • 10

Mus rasite

Lankomumo statistika


www.serveriai.lt