Pirmadienis, Kovas 30, 2020
   
Tekstas

L. Donskis ESBO pirmininkavimo metu ragina skirti dėmesio sąžinės kaliniams

Europos Parlamento narys Leonidas Donskis paragino Lietuvos pirmininkavimo Europos saugumo ir bendradarbiavimo organizacijai (ESBO) 2011-aisiais metu atkreipti dėmesį į sąžinės kalinių atvejus, kurių vis dar pasitaiko ESBO šalių-narių praktikoje. Europarlamentaras šiandien laišku, kuriame išdėsto savo pasiūlymus ESBO pirmininkavimo darbotvarkei bei pateikia informaciją apie konkrečius sąžinės kalinių atvejus Uzbekistane, Kazachstane bei Turkmėnistane,  kreipėsi į LR Prezidentę Dalią Grybauskaitę, LR Užsienio reikalų ministrą Audronių Ažubalį bei Ambasadorių, Pirmininkavimo ESBO departamento direktorių Rytį Paulauską.

„Neteisėtas sulaikymas, kalinimas, kankinimas, nepagrįsti teismo nuosprendžiai ir kiti prievartos būdai valstybių vis dar dažnai naudojami siekiant nutildyti valdžios kritikus, žurnalistus, žmogaus teisių gynėjus. Deja, net ir kai kurios ESBO šalys-narės prisideda prie šios neteisingos ir keliančios susirūpinimą praktikos“, - rašoma laiške.

Europarlamentaro L. Donskio įsitikinimu, pirmininkaudama ESBO, Lietuva turi galimybę veiksmingai paraginti šalis partneres nustoti neteisėtai elgtis su kovotojais už žmogaus teises ir žodžio laisvę, priimti konstruktyvią valdžios kritiką iš piliečių kaip neatsiejamą demokratinės valstybės ypatybę bei sukurti saugias darbo bei gyvenimo sąlygas žurnalistams bei žmogaus teisių teisininkams. Pirmininkaujanti Lietuva privalo užtikrinti, kad norėdamos prisidėti prie pasaulinio saugumo ESBO šalys-narės pradėtų nuo saugumo, demokratijos bei teisinės valstybės garantavimo savo teritorijoje.

Savo laiške Leonidas Donskis taip pat pateikia savo turimą informaciją apie ESBO šalyse-narėse Uzbekistane, Kazachstane bei Turkmėnistane kalinčius opozicijos aktyvistus, žurnalistus bei žmogaus teisių gynėjus, pabrėždamas, jog tik kai kurie sąžinės kalinių atvejai yra žinomi tarptautinei bendruomenei, tuo tarpu didžioji tokių atvejų dalis nėra registruojama, o informacija apie juos neprieinama. Ragindamas įtraukti sąžinės kalinių problematiką į Lietuvos pirmininkavimo ESBO darbotvarkę kaip vieną iš prioritetų bei imtis veiksmų dėl konkrečių sąžinės kalinių atvejų, EP narys Leonidas Donskis išreiškia viltį, jog į jo pasiūlymus, kurie yra svarbūs ne tik pirmininkaujančiai Lietuvai, bet ir kovai už žodžio laisvės užtikrinimą visame pasaulyje, bus atkreiptas deramas dėmesys.

Praėjusią savaitę Leonidas Donskis, kuris yra savo politinės frakcijos Liberalų ir demokratų aljanso „Už Europą“ koordinatorius EP Žmogaus teisių pakomitetyje, kartu su kolegomis europarlamentarais taip pat laišku kreipėsi į Europos Vadovų Tarybos pirmininką Herman Van Rompuy, Europos Komisijos pirmininką José Manuel Barroso bei Vyriausiąją ES įgaliotinę užsienio reikalams ir saugumo politikai baronienę Catherine Ashton. Europarlamentarai paragino ES vadovus gruodžio 10-ąją Briuselyje vyksiančiame ES-Indijos viršūnių susitikime atkreipti dėmesį į žmogaus teisių ir ypač neliečiamųjų kastos teisių pažeidimus, taip pat smurto religiniu pagrindu atvejus Indijoje. 
 


Skyriaus naujienos

  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
  • 8
  • 9
  • 10

Mus rasite

Lankomumo statistika


www.serveriai.lt