Šeštadienis, Rugpjūtis 08, 2020
   
Tekstas

Teisingumo ministras: „Netikėtos pareigūnų ligos prasidėjus nemalonumams kelia įtarimą“

Teisingumo ministrui kelia įtarimų vis pasikartojantys sutapimai, kuomet statutiniai pareigūnai, kuriems yra inicijuoti tarnybinio nusižengimo tyrimai ir kyla grėsmė netekti pareigų, staiga ima ir suserga.

Kilus nemalonumams, pareigūnai kreipiasi į Lietuvos Respublikos vidaus reikalų ministerijos Medicinos centrą ar kitą asmens sveikatos priežiūros įstaigą dėl nedarbingumo pažymėjimo išdavimo ar netinkamumo tarnybai pagal sveikatos būklę nustatymo. Praktikoje pastebima, kad esant minėtoms situacijoms, pareigūnams praktiškai visuomet išduodami nedarbingumo pažymėjimai arba jie pripažįstami netinkamais tarnybai pagal sveikatos būklę.

Staiga susirgti ir būti atleistiems dėl ligos šiems asmenims gali būti naudinga todėl, kad šiuo pagrindu iš pareigų atleidžiamiems pareigūnams yra skiriama didesnė valstybinė pensija. Pagal Pareigūnų ir karių valstybinių pensijų įstatymą, valstybinės pensijos dydis yra skaičiuojamas po 1 proc. nuo pareigūno darbo užmokesčio vidurkio už kiekvienus tarnybos metus. Tuo tarpu atleistiems dėl sveikatos pareigūnams ir ištarnavusiems nuo 5 iki 10 metų, skiriama po 2 procentus, o ištarnavusiems nuo 10 iki 20 metų – 20 procentų jų nustatyto darbo užmokesčio vidurkio, t.y. iki dviejų kartų daugiau, nei kitais atvejais atleistiems pareigūnams. Taip pareigūnai ne tik išvengia atsakomybės už galimai neteisėtus savo veiksmus, bet ir užsitikrina didesnes socialines garantijas.

Pasak teisingumo ministro Remigijaus Šimašiaus, vien Kalėjimų departamento sistemoje per 2009-2010 m. pasitaikė 3 netikėtų susirgimų atvejai. „Tokie atvejai, kai iki tol buvę sveiki laisvės atėmimo įstaigų vadovai prasidėjus nemalonumams darbe staiga tampa visiškai netinkamais eiti bet kokias statutinio tarnautojo pareigas dėl sveikatos būklės, iš tiesų kelia nerimą bei įtarimų, kad siekiant išvengti atsakomybės, pateikiamos sveikatos medicinos pažymos neatitinka realios situacijos. Todėl būtina detaliau išanalizuoti ar šie ir kiti įtartini atvejai nėra galimai neteisėtos veikos“, - sako teisingumo ministras.

Pasak ministro, panašių susirgimų pasitaiko ir tuomet, kai pareigūnai žino, kad jiems nebebus pratęsiamas tarnybos laikas ir taip norima ištęsti tarnybos stažą bei užsitikrinti didesnes valstybines pensijas.

Siekiant išsiaiškinti esamą situaciją, visus turimus duomenis ir pavyzdžius, iliustruojančius dažnus ligų ir nemalonumų darbe sutapimus, teisingumo ministras perdavė Specialiųjų tyrimų tarnybai, Vidaus reikalų ir Sveikatos apsaugos ministerijoms, taip pat apie tai informavo Seimo Sveikatos reikalų komitetą. 
 


Skyriaus naujienos

  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
  • 8
  • 9
  • 10

Mus rasite

Lankomumo statistika


www.serveriai.lt