Sekmadienis, Liepa 05, 2020
   
Tekstas

Mindaugas Lapinskas apie Gaujokratiją

Vakarų civilizacija yra pralenkusi visas kitas. Žmonės vienijasi į įmones, kad, kurdami vertę kitiems, gautų naudos sau. Jungtinės Valstijos, Europa, Japonija.

Yra ir kitas šalių rinkinys. Rusija, Čečėnija, Somalis. Ten žmonės jungiasi ne į kompanijas.

Jungiasi į gaujas.

Nes tose šalyse, kaip individas, tu neturi jokių šansų, jei nepriklausai gaujai.

Kaip pilietis, tu neturi jokių šansų sistemoje, kurioje sprendimai priimami 23 prieš 22.

Gaujos aršiai kovoja tarpusavy. Fabai kalasi su šeškais. Partizankė su krasnucha.

Kovos rezultatas - kiekvieną dieną tas pats ir jokio progreso. Kai kuri, laimėjimas yra matyti tobulesnę šiandieną, negu vakardiena. Kai mušiesi - laimėjimas  yra išmušti keturis dantis, praradus tikrai du.

Kai kas tai laiko sveika konkurencija. Atseit, mokantis užvažiuot domkratu, gerai dirbs ir prie kompiuterio. Tokia konkurencija išugdo atitinkamus lyderius. Lyderius, kurių mąstymo horizontas - gretimo namo tvora, o metodų subtilumas - Taisono kablys. Kurie, tikrai, kieme yra įsivedę tvarką ir iš kur nei vieno skundo policija nesulaukia.

Pagal visas gaujos tradicijas yra vaidmenų pasiskirstymas. Yra capo di tutti capi - tie, apie kuriuos visi, tame tarpe ir valdžia, žino, bet nenori teptis rankų. Jie ramiai sau augina sodely pomidorus ir į didesnę šviesą nesiveržia.

Yra torpedos, organizuojančios mėsą. Už tai torpedos gauna tėvonijas, kuriose gali susirinkti nuomos pragyvenimui. Kai torpeda pradeda prarasti pagarbą, užverbuoja gaujai keletą naujokų, ir vėl įgauna svorį. Atsėdėję gi sutinkami išskėstomis rankomis ir iš karto kviečiami atsigriebti, ko netekę.

Yra tingus policmeisteris. Jam gyvenimas buvo ramus, kol vieną dieną gauja nepavogė tabelinio ginklo. Tiesa, jį paskui atidavė, bet gatvės pacanai pamatė, kad policininko galima visai nebebijoti. Teko kviesti savo gaują, ir eiti tartis. O gražiai suplanuotą atstovų sąrašą atskiesti nežinomomis pavardėmis iš pakišto suglamžyto popiergalio.

Valdžios seniai čia nebeprisišauksi. Sako, jūs ten patys savo reikalus ir spręskit, pas mus kabinetuose ramu, niekas nieko nemuša, skundų paskutiniu metu negavom.

Nors negali sakyti, jog žiūri abejingai. Nepatinka, kad gatvės purvinos, tramvajai surūdiję, o normalūs žmonės kraustosi kitur, jų vietą užimant gaujų atstovams. Taip tęsiantis, bijo valdžia, ir į svarbesnį sąrašą vieną kitą tatuiruotąjį reikės įtraukt.

Vienas toks šviesesnis iš valdžios vis kalba apie tai, kad reikia progreso. Stebisi, kodėl neatsiranda gabaus jaunimo, vis tenka kviestis legionierius. Tik nesupranta, kad sistemoje, kurioje pasiimti yra lengviau, negu užauginti, gabūs žmonės tik išeina kitur.

Arba ir tie, gabieji, pradeda vienytis į gaujas.

Juk gauja yra vienintelis racionalus pasirinkimas, jei nori būti reitingavimo subjektu, o ne objektu.

Vakarai naiviai galvoja, kad jų sistema yra pranašesnė.Bet gaujos gi veikia vienoje erdvėje. Gerai organizuota gauja K(openhagoje) visada bus pranašesnė už tūkstantį normalių piliečių.

Ji neturi šansų tik tada, jei gaujos veikimo būdas yra nukrypimas nuo normos, o taisyklės trukdo, o ne skatina gaujų formavimąsi. O jei minėtų miestų K. piliečiai galvos, kad tai jų neliečia, gali jau dabar pradėti darytis tatuiruotes. Individas bejėgis prieš Gaują. 


Skyriaus naujienos

  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
  • 8
  • 9
  • 10

Mus rasite

Lankomumo statistika


www.serveriai.lt