Pirmadienis, Gegužė 25, 2020
   
Tekstas

Žinių paroda – kelias atrasti studijų pasaulį Lietuvoje

Šiandien, vasario 3 d., „Litexpo“ parodų ir kongresų centre prasidėjo 9-oji tarptautinė žinių paroda „Mokymasis. Studijos. Karjera 2011“. Vienoje didžiausių Baltijos šalyse parodų lankytojai gali susipažinti su studijų ir mokymosi galimybėmis. Šiemet parodoje dalyvauja 110 mokymo įstaigų iš 15 pasaulio šalių, numatyti 65 renginiai. Joje galima apsilankyti iki šeštadienio.

Kaip pabrėžė parodą atidaręs Ministras Pirmininkas Andrius Kubilius, Lietuva jau turėjo galimybių įvertinti, kad ateitį turime sieti su žiniomis – tai patvirtina sėkmingų užsienio investicijų į Lietuvą patirtis. „Valstybės, verslo ir asmeninius pinigus apsimoka investuoti į žinias“, – sakė Vyriausybės vadovas. Ministras Pirmininkas taip pat pabrėžė, kad žinios XXI-ame amžiuje yra varomoji jėga.

Švietimo ir mokslo ministras Gintaras Steponavičius atkreipė dėmesį, kad paroda  pateikia permainų panoramą Lietuvos aukštajame ir profesiniame moksle per pastaruosius trejus metus, kai buvo pradėta įgyventi mokslo ir studijų reforma.  

„Lietuvos universitetai ir kolegijos jau gali pasiūlyti tai, ko buvo žvalgomasi svetur. Tai studijų kokybė, galimybė dalį studijų perkelti į kitų šalių aukštąsias mokyklas, gauti dvejų aukštųjų mokyklų diplomus ar įgyti gretutinių specialybių. Lietuvos aukštosios mokyklos tampa konkurencingos tarptautinėje studijų erdvėje Todėl ir kviečiame jaunimą atrasti savo pasaulį Lietuvoje”, – sakė G. Steponavičius.

Švietimo ir mokslo ministerija kviečia abiturientus pasinaudoti tėvynėje teikiamomis gerėjančiomis ir įvairėjančiomis studijų galimybėmis. Dėl to šių metų parodos moto: „Atrask pasaulį Lietuvoje“.

Pirmoji parodos diena skirta abiturientams. Švietimo ir mokslo ministras G. Steponavičius abiturientus, mokytojus, tėvus ir visus, besidominčius permainomis aukštajame moksle, sukvietė į susitikimą-diskusiją. Joje pristatytos šių metų priėmimo į aukštąsias mokyklas naujienos ir Lietuvos studijų pasikeitimai.

Vasario 5 d., šeštadienis, – Specialybės diena. Konferencijų salėje 5.1 11.00–13.00 val. vyks Švietimo ir mokslo ministerijos konferencija „Atrask pasaulį Lietuvoje“. Renginys skirtas abiturientams, mokytojams, tėvams, Profesinio informavimo taškų specialistams, visiems, kurie domisi permainomis aukštajame moksle. Renginio tikslas – pristatyti aktualius pasikeitimus vykdant priėmimą į aukštąsias mokyklas ir kitą aktualią informaciją.

Konferencijoje dalyvaus švietimo ir mokslo viceministrė Nerija Putinaitė, Nacionalinio egzaminų centro direktorius Saulius Zybartas, Lietuvos aukštųjų mokyklų asociacijos bendram priėmimui organizuoti prezidentas Pranas Žiliukas. Valstybės paskolų studentams suteikimą, išmokėjimą, grąžinimą pristatys Valstybinio studijų fondo direktorius Sigitas Renčys. Priėmimo į profesines mokyklas tvarką išsamiai paaiškins Švietimo ir mokslo ministerijos Bendrojo ugdymo ir profesinio mokymo departamento direktoriaus pavaduotojas Romualdas Pusvaškis.

Švietimo ir mokslo ministro Gintaro Steponavičiaus pateiktą informaciją apie permainas Lietuvos aukštajame moksle galima rasti čia:http://www.mokslas.lt/files/uploaded/ministras_steponavicius_litexpo.ppt 
 


Skyriaus naujienos

  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
  • 8
  • 9
  • 10

Mus rasite

Lankomumo statistika


www.serveriai.lt