Trečiadienis, Liepa 15, 2020
   
Tekstas

Leonidas Donskis pradėjo susitikimų Lietuvoje ciklą

Vasarį paskyręs susitikimams Lietuvoje, Europos Parlamento narys praėjusį savaitgalį aplankė Panevėžį, Marijampolę bei Jonavą, taip pat Kaune pagerbė Metų Tolerancijos žmones.

Vasario 4-ąją, penktadienį, Leonidas Donskis praleido Panevėžyje. Čia, po Lietuvos Respublikos liberalų sąjūdžio, kuris L. Donskį delegavo į Europos Parlamentą, Panevėžio skyriaus stogu buvo atidaryta europarlamentaro raštinė Aukštaitijos regionui. Panevėžio pedagogų švietimo centre, dalyvaujant miesto ir regiono mokytojams, vyresniųjų klasių moksleiviams, mokinių tarybos nariams, L. Donskis surengė diskusiją „Europietiškas žvilgsnis į pilietiškumą“. Vakarop europarlamentaras dalyvavo vietos liberalų surengtame susitikime su miesto bendruomene.

Šeštadienį, vasario 5-ąją, Leonido Donskio maršrutas driekėsi į Marijampolę bei Jonavą. Kaip ir Panevėžyje, šiuose miestuose vietos Liberalų sąjūdžio skyriai surengė europarlamentaro susitikimus su miesto bendruomene, kuriuose diskutuota tema „Tikėjimas, netikėjimas ir pasitikėjimas. Kas atsitinka, kai niekuo nebetikime?“. Susitikimuose kalbėta apie Lietuvą ištikusią pasitikėjimo institucijomis ir politikos procesu krizę, aptarta, kaip ji paralyžiuoja demokratijos funkcionavimą valstybėje, diskusijose ieškota racionalių išeičių iš susidariusios situacijos.

„Neretai mums atrodo, kad visas mūsų problemas turėtų išspręsti valstybė. Tačiau nesusimąstome, kad valstybė – tai visų pirma ne valstybinės institucijos ar politikai, o mes patys – jos piliečiai. Be visuomenės  – atsakingos, susivienijusios, sąmoningos žmonių grupės, rodančios iniciatyvą, suteikiančios valdžios mandatą pasitikėjimo vertiems savo atstovams, negali egzistuoti pilnavertis, abipusis demokratinis politikos procesas“, - pačių mūsų atsakomybės, iniciatyvos svarbą pabrėžė Leonidas Donskis.

Diskusijose neapsieita be skaudžiausių, aktualiausių šiandien Lietuvai temų – emigracijos, neskaidraus ES struktūrinių fondų panaudojimo, korupcijos, komercializuotos, iškreiptos žiniasklaidos. Neneigdamas šių problemų įsisenėjusio egzistavimo, europarlamentaras stengėsi įžvelgti ir teigiamų ateities perspektyvų. Vieną jų – 2012 m. analoginę televiziją pakeisianti skaitmeninė sistema, kuri visiškai pakeis situaciją televizijos rinkoje. Skaitmeninė televizija sudarys galimybes reikštis nepriklausomai žiniasklaidai, minimizuos priklausomybę nuo stambaus kapitalo.

Šeštadienį, pakeliui iš Marijampolės į Jonavą, Leonidas Donskis spėjo užsukti ir į Kauną, kur dalyvavo tradicinėje, „Sugiharos fondo – diplomatai už gyvybę“ jau dešimtąjį kartą surengtoje Metų Tolerancijos žmogaus apdovanojimų ceremonijoje. 2010 metų Tolerancijos žmogumi buvo paskelbtas ir skulptoriaus Edmundo Frėjaus sukurtu atminimo medaliu apdovanotas portalo „Bernardinai.lt“ vyriausiasis redaktorius, filosofijos mokslų daktaras Andrius Navickas. Šiemetinis apdovanojimas įteiktas „už krikščioniškų idealų ir vertybių atvėrimą dialogui ir kito supratimui, už giliai humanišką žmogaus orumo gynimą, save atveriant brutaliam smūgiui ir nuo jo apsaugant kitą žmogų“. Auksiniu diplomu už daugiametę humanistinę, pedagoginę veiklą apdovanotas ir mokytojas Vytautas Toleikis.

„Tas paradoksalus faktas, kad kuo daugiau žavimės šių apdovanojimų nominantais bei laureatais, tuo mažiau tolerancijos matome mus supančioje aplinkoje, tik įrodo, kad tolerancija tebėra siekiamybė, ji dar netapo norma. Tolerancija nėra nei teorija, nei mokslinė hipotezė. Tolerancija neišprotaujama – tai moralinio pasirinkimo dalykas, kai supranti, kad esi ne su žeminančiaisiais, o su žeminamaisiais“, - ceremonijoje kalbėjo „Sugiharos fondo – diplomatai už gyvybę“ valdybos narys Leonidas Donskis.

Leonido Donskio susitikimų Lietuvoje ciklas bus tęsiamas antrojoje vasario pusėje. Vasario 18-20 dienomis L. Donskis dalyvaus Vilniaus knygų mugėje, kurs ne tik pristatys naujausią savo knygą „Galia, vaizduotė ir atmintis: politikos ir literatūros etiudai“, bet ir dalyvaus diskusijose, kitų autorių knygų pristatymuose. Vasario 21-25 dienomis bus surengti Leonido Donskio susitikimai Kaune, Klaipėdoje, Šiauliuose, Plungėje, Mažeikiuose, Tauragėje, Rokiškyje, Gargžduose, Kretingoje bei Palangoje. 
 


Skyriaus naujienos

  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
  • 8
  • 9
  • 10

Mus rasite

Lankomumo statistika


www.serveriai.lt