Sekmadienis, Liepa 12, 2020
   
Tekstas

Leonidas Donskis pristato dvi naujas knygas

2011-ųjų pradžią Leonido Donskio kūrybinėje veikloje žymi net dvi naujos knygos. Sausį tarptautinė akademinė leidykla „Rodopi“ išleido L. Donskio sudarytą ir redaguotą knygą „Niccolò Machiavelli: History, Power, and Virtue“, o netrukus pasirodys ir nauja L. Donskio knyga lietuvių kalba „Galia, vaizduotė, atmintis: politikos ir literatūros etiudai“. Pastarąją autorius ir knygą išleidusi leidykla „Versus aureus“ pristatys šią savaitę vyksiančios Vilniaus knygų mugės metu.

Anot L. Donskio, rinktinė „Niccolò Machiavelli: History, Power, and Virtue“, kurioje publikuojami suomių, vokiečių, rumunų akademikų ir paties L. Donskio darbai, yra bandymas išsklaidyti mitologiją, kuri neretai lydį N. Makiavelio asmenybę bei kūrybą. Knygoje publikuojami tekstai, kurie nenuvainikuoja N. Makiavelio darbų, o įvertina jų įtaką moderniai politinei minčiai. Knyga sudaryta tarptautinės konferencijos „Istorija, galia ir dorybė“, vykusios Vytauto Didžiojo universitete Kaune 2006 m., pagrindu. Konferenciją rėmė VšĮ „Atvira visuomenė ir jos draugai“, kurios vienų iš steigėjų yra Leonidas Donskis.

Naujoji knyga, kurią jau pristatė arba netrukus pristatys tokie prestižiniai leidiniai kaip „London Review of Books“ ir „The New York Review of Books“, išleista kaip „Rodopi“ leidyklos serijos „VIBS-Value Inquiry Book Series“ dalis. Pastaroji pripažįstama stambiausia pasaulyje filosofijos knygų serija iš vertybių studijų ir yra redaguojama L. Donskio. L. Donskis „Rodopi“ leidykloje taip pat redaguoja ir vienintelę Europoje akademinę knygų seriją iš Baltijos studijų „On the Boundary of Two Worlds“. Viena šios serijos knygų – Dalios Leinartės „Adopting and Remembering Soviet Reality. Life stories of Lithuanian Women, 1945-1970“ – bus pristatyta Vilniaus knygų mugėje šį sekmadienį.

Vilniaus knygų mugės lankytojai šį šeštadienį itin laukiami 17 val. vyksiančiame naujos Leonido Donskio knygos „Galia, vaizduotė, atmintis: politikos ir literatūros etiudai“ pristatyme. Į mugę naująją knygą ją išleidusi „Versus aureus“ leidykla atgabens tiesiai iš spaustuvės. Knygos pristatyme be jos autoriaus taip pat dalyvaus LR Kultūros ministras dr. Arūnas Gelūnas, istorijos kultūros tyrinėtojas dr. Darius Kuolys, perkusininkas Arkadijus Gotesmanas. Pristatymą moderuos prof. Egidijus Aleksandravičius.

„Literatūra ne tik numatė didžiąsias moderniojo pasaulio įtampas (...) Ji virto socialinės kritikos prototipu ir pirmaprade jos erdve – alegorija, metafora ir tropai tapo politinio pamfleto, užmaskuotos socialinės satyros ir moralinės alternatyvos namais, leidusiais daugeliui didžiųjų autorių griebtis stebuklinių siužetų, utopijų, filosofinių apysakų, kelionės literatūros formų tam, kad būtų galima išsakyti abejonę pasaulio būkle, socialinės ir moralinės tvarkos racionalumu, reformų ir permainų prasmingumu“, - knygos anotacijoje rašo Leonidas Donskis.

„Galia, vaizduotė, atmintis: politikos ir literatūros etiudai“ – tai papildytas 2008 m. Niujorko „Peter Lang“ leidyklos išleistos knygos „Power and Imagination: Studies in Politics and Literature“ variantas lietuvių kalba. Čia įtrauktas naujas skyrius apie prof. Zygmunto Baumano kūrybą, kurį Leonidas Donskis parašė netrukus pasirodysiančiai trečiajai prof. Z. Baumano knygai lietuvių kalba „Vartojamas gyvenimas“.

Be naujosios knygos pristatymo Vilniaus knygų mugėje L. Donskis dalyvaus ir kituose renginiuose. Vasario 17-ąją, penktadienį, 16 val. žurnalo „IQ“ forume „Globaliniai pokyčiai ir Baltijos šalys“ jis diskutuos su  „The Economist“ apžvalgininku Edward Lucas, o 18 val. Europos Parlamento Informacijos biuro rengiamoje diskusijoje „Europos Sąjunga – ar tikrai „suvienijusi įvairovę?“ – su kolega europarlamentaru prof. Vytautu Landsbergiu. Tarp šių renginių Leonidas Donskis ves leidyklos „Apostrofa“ bei Švedijos ir Suomijos ambasadų organizuojamą renginį „Henry Parlando fenomenas (suomiškas-švediškas- lietuviškas rašytojo likimas)“, kuriame bus pristatytas H. Parlando romanas „Sudužo“.

Šeštadienį Knygų mugėje Leonidas Donskis skirs savo naujajai knygai „Galia, vaizduotė, atmintis: politikos ir literatūros etiudai“. Be knygos pristatymo 17 val. „Litexpo“ parodų centro 5.2 salėje L. Donskis dalins autografus ir susitiks su skaitytojais leidyklos „Versus aureus“ stende.

Sekmadienį, 10 val., Leonidas Donskis dalyvaus jau minėtos Dalios Leinartės knygos „Adopting and Remembering Soviet Reality. Life stories of Lithuanian Women, 1945-1970“ pristatyme. Čia bus diskutuojama apie Lietuvos moterų kūrėjų raišką ir jos galimybės skirtingais  laikotarpiais ir skirtingoje ideologinėje, politinėje aplinkoje. 

Visą informaciją apie renginius, kuriuose Vilniaus knygų mugės metu dalyvaus Leonidas Donskis, galite rasti čia
 


Skyriaus naujienos

  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
  • 8
  • 9
  • 10

Mus rasite

Lankomumo statistika


www.serveriai.lt