Trečiadienis, Liepa 15, 2020
   
Tekstas

Apklausti per 11.000 vilniečių tvirtina, kad saugumas, šildymo kainos ir transportas – svarbiausia

Baigėsi Didysis Vilniaus referendumas. Jo metu daugiau nei 11 tūkstančių vilniečių įvardino aktualiausias sostinės gyventojų problemas. Vienos iš svarbiausių sričių vilniečiams – šildymo kainos ir miesto saugumas. Sostinės gyventojams taip pat svarbu, kad būtų sprendžiami transporto spūsčių bei komunalinių paslaugų kainų klausimai, rūpinamasi miesto švara bei viešosiomis erdvėmis.

Didysis Vilniaus referendumas – apklausa, Lietuvos Respublikos liberalų sąjūdžio surengta siekiant sužinoti vilniečių nuomonę susisiekimo, komunalinių paslaugų, saugumo, viešųjų erdvių bei kitais gyventojams aktualiais klausimais. Nuo lapkričio mėnesio pradžios per Didįjį Vilniaus referendumą Liberalų sąjūdžio nariai apklausė 11.238 sostinės gyventojus, norėdamas sužinoti jų nuomonę svarbiausiais miesto klausimais ir įtraukti vilniečius į Savivaldybės tarybos sprendimų priėmimą.

Labiausiai vilniečiai nepatenkinti centrinio šildymo kaina: net 86 proc. apklaustųjų teigė, kad ji jų netenkina visiškai arba netenkina.

Beveik 65 proc. Vilniaus gyventojų mano, kad viena iš svarbiausių sričių, kuria reikia rūpintis mieste – saugumas. Apklausos rezultatai parodė, kad saugumas vienodai aktualus tiek jaunesniems, tiek vyresniems vilniečiams.

Pasak Arūno Štaro, Lietuvos Respublikos liberalų sąjūdžio Vilniaus sąrašo lyderio, vienintelis būdas šiai problemai spręsti – šilumos tinklų nuomos sutarties su privačia verslo grupe nutraukimas.

„Nuolat matome bandymus paveikti politikų sprendimus bei pastangas pelnytis iš monopoliu teikiamu viešųjų paslaugų, - sako A. Štaras. - Didžiausia klaida padaryta dar 2002 m. atiduodant šilumos tinklus privačiai verslo grupei. Nors nuskambėjus skandalingiesiems „Rubikono“ įrašams, visuomenė buvo tikra, kad prasikaltę asmenys atsakys už padarytas klaidas, deja šiandien matome tą patį. Todėl Vilniaus politikai privalo pagaliau nutraukti šilumos tinklų nuomos sutartį ir sugrąžinti vilniečiams šilumos ūkį“.

Vilniaus gyventojai itin pasigenda skaidrumo savivaldybės darbe: absoliučiai daugumai (81 proc.) vilniečių atrodo svarbu, kad visi savivaldybėje priimami sprendimai bei tarybos narių balsavimas būtų skelbiami viešai. Du trečdaliai (66 proc.) respondentų įvardino, kad seniūnijų vykdoma veikla jiems yra svarbi, tačiau tik mažiau nei trečdalis (29 proc.) mano, kad dabartinė seniūnijų veikla realiai turi įtakos sprendžiant jų problemas.

„Svarbiausia užduotis naujajai Vilniaus miesto savivaldybės tarybai – sostinės biudžeto peržiūrėjimas, nes miestas yra atsidūręs ties bankroto slenksčiu: metams baigiantis savivaldybės skolos gali viršyti milijardą litų, – tvirtina Vidmantas Martikonis, Liberalų sąjūdžio kandidatas į Vilniaus m. savivaldybės tarybą. - Esu įsitikinęs, kad būtina asmeninė miesto politikų ir tarnautojų atsakomybė už priimamus sprendimus ir seniūnijų veiklos stiprinimas – visa tai savivaldybės darbą padarytų gerokai skaidresnį, efektyvesnį bei patikimesnį“.

Daugiau nei pusė sostinės gyventojų yra nepatenkinti automobilių statymo sąlygomis mieste, o automobilių statymo problemą gyvenamųjų namų kiemuose įvardija kaip itin opią. Didelė dalis referendumo dalyvių taip pat išreiškė susirūpinimą dėl kelių būklės – ypač po žiemos, kai nespėjama tvarkyti atsiradusių duobių. Aktualios vilniečiams ir transporto spūstys: šią problemą kaip aktualiausią įvardija beveik trečdalis (31 proc.) vilniečių.

„Eismo spūstis lemia netinkamas gyventojų darbo ir gyvenamųjų vietų balansas: gyvenamieji rajonai sparčiai plečiasi Ukmergės gatve, Pilaitės kryptimi. Tačiau šiose vietovėse biurų ar kitų komercinių objektų pasiūla menka, todėl gyventojai turi važiuoti į centrinę arba pietinę miesto dalis – kuriose sukoncentruota didžioji dalis darbo vietų, – aiškina Šarūnas Gustainis, Liberalų sąjūdis kandidatas į Vilniaus m. savivaldybės tarybą. – Rengiant parkavimo sistemos viziją reikia matyti automobilių stovėjimo rinkliavą ne tik iš sostinės svečio, bet ir gyventojo pozicijų. Svarbiausia, kad mokėjimas už automobilio stovėjimą nebūtų vien tik būdas surinkti kuo daugiau pajamų“.

83 proc. – tiek apklaustųjų sostinės gyventojų pritaria privačių vaikų darželių plėtrai. Tuo tarpu finansavimo vaikų darželiams skirstymas krepšelio principu netenkina 18 proc. vilniečių.

Išsamūs Didžiojo Vilniaus referendumo rezultatus rasite čia
 


Skyriaus naujienos

  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
  • 8
  • 9
  • 10

Mus rasite

Lankomumo statistika


www.serveriai.lt