Šeštadienis, Vasaris 22, 2020
   
Tekstas

Š. Gustainis. Rinkimai baigėsi. Prasideda rinkimai.

Šie rinkimai mums – liberalams – kontroversiški, bet sėkmingi. Laimėjome, nors ir nešvenčiame pergalės Vilniuje. Ir galime didžiuotis, kad sėkmę mus pelnė tvirta ir nuosekli ideologija ir komandinis darbas  per centralizuotą rinkiminę kampaniją.

Rinkimai buvo sudėtingi, aplinka ne itin palanki. Nepaisant to, turėdami gerokai mažesnius nei kitos partijos organizacinius resursus, sugebėjome padvigubinti mandatų skaičių savivaldybių tarybose – nuo 51 iki 100; išplėtėme savo įtaka naujose savivaldybėse – liberalams atstovausime 14-oje naujų savivaldybių, gavome beveik 63000 Lietuvos žmonių balsų ir esame bene vienintelė Seimo valdančiosios daugumos partija, kuri padidino mandatų kiekį tarybose. Po rinkimų, glaudžiai dirbdami su skyriais, pastebime ir kitą pozityvią tendenciją: mandatus laimėję mūsų atstovai yra laukiami koalicijos partneriai daugumoje savivaldybių, tikiu, dalyvausime jų valdyme, pretenduosime į politinius postus.

Sėkmingų rinkimų džiaugsmą temdo nesėkmė Vilniaus mieste, kuris yra vienas svarbiausių bastionų politikoje. Kiek geresnių rezultatų tikėjomės ir Kaune. Vertinant rinkimų rezultatus tenka pripažinti, kad šiuose miestuose sudėtinga buvo konkuruoti su naujai įsikūrusiais judėjimais ir charizmatiškais rinkėjui pavieniais nepriklausomais kandidatais, kurie susišlavė daug dešiniųjų bei centristinių pažiūrų rinkėjų balsų. Tačiau prieš kaltindami „aplinką“, turime pasižiūrėti ir į savo kiemą, išsianalizuoti ir priimti atitinkamus sprendimus, pagaliau, ir pasimokyti iš padarytų klaidų.

Kaip Centrinio rinkimų štabo vadovas nuoširdžiai džiaugiuosi partijos ir skyrių pasiekimais šiuose rinkimuose, džiaugiuosi dėl mūsų priimtų sprendimų – didžiausią dėmesį sutelkti į Respublikinę kampaniją ir padaryti ją tokią, kuri labiausiai padėtų mūsų skyriams, jų vietinėse kovose dėl mandatų. Džiaugiuosi ir tuo, kad Respublikinę kampaniją vykdėme centralizuotai, o ne išsimėčiusiai ir pripuolamai, kaip didžioji dauguma kitų partijų (šypsojomės, matydami, kaip veltui pinigus švaisto kai kurių didžiųjų partijų didieji skyriai).

Pagaliau, džiaugiuosi ir didžiuojuosi partijos sprendimu dėl skyrių finansavimo tvarkos šiuose rinkimuose. Manau, kad pirmą kartą mūsų partijoje įvyko tai, kas yra logiška ir natūralu – partija padeda skyriams jiems aktualiausiuose, savivaldos rinkimuose, tam, kad sustiprėję skyriai galėtų padėti partijai svarbiausiuose – Seimo rinkimuose.

Šie rinkimai parodė, kad Lietuvos rinkėjai stipriai „užaugo“, jų nenupirksi tuščiais pažadais ar žaviais lozungais. Tai geras ženklas liberalams. Mes turime tvirtą ideologinį stuburą, stiprius ir veiklius skyrius daugumoje Lietuvos savivaldybių bei stiprią strategijų kūrimo bei jų įgyvendinimo komandą. Tai prielaidos, kurios leidžia tvirtai tikėti, jog einame teisingu keliu ir ateityje mūsų laukia tik pergalės!
 


Skyriaus naujienos

  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
  • 8
  • 9
  • 10

Mus rasite

Lankomumo statistika


www.serveriai.lt