Ketvirtadienis, Gegužė 28, 2020
   
Tekstas

Švietimo ir mokslo ministerija bei "Microsoft Lietuva" susitarė dėl nemokamų resursų suteikimo

Šiandien švietimo ir mokslo ministras Gintaras Steponavičius bei „Microsoft Lietuva“ generalinis direktorius Mindaugas Gloda pasirašė sutartį, kuria Lietuvos mokykloms bus suteikta teisė naudotis „DreamSpark“ programos ištekliais. Nuo šiol visos Lietuvos bendrojo lavinimo ir aukštosios mokyklos galės nemokamai naudotis profesionalia programine įranga ir turės prieigą prie nuotolinių mokymo kursų.  Pedagogai ir moksleiviai galės savarankiškai kurti ugdymo proceso programas bei distanciniu būdu mokytis programų kūrimo, taip pat sistemų administravimo.

„Pristatydami Lietuvos švietimo sistemai „DreamSpark“ programą siekiame padėti Lietuvos mokykloms kelti kompetenciją informacinėse technologijose, - sakė „Microsoft Lietuva“ generalinis direktorius Mindaugas Glodas. – Svarbu, kad mokyklose kuriama programinė įranga būtų aktuali pedagogams bei mokiniams, todėl suteikiame visus reikalingus įrankius tokių programų kūrimui.“

Įsigaliojus naujajam susitarimui, mokyklos, dalyvaujančios „Partneriai mokyme“ programoje, gaus prieigą prie  profesionalių programų ir jų dizaino kūrimo įrankių bei galės praktikuotis, kaip sukurtus produktus įkelti į serverius.  Pritrūkus žinių apie siūlomų programų galimybes, „DreamSpark“ vartotojai galės jų pasisemti iš aukščiausio lygio e-mokymo sistemos „Microsoft IT Academy“.

Programų kūrimo subtilybių mokysis virtualioje akademijoje

„Microsoft“ e-mokymosi sistema Lietuvos mokytojams ir mokiniams atvers galimybes naudotis profesionalų vedamomis pamokomis, vadovėliais ir suteiks prieigą prie profesionalių akademinių išteklių MSDNAA ir „TechNet“. Be to, naująją sutartį pasirašiusios Lietuvos mokyklos taip pat įgis „Microsoft IT Student Pass“ leidimą, pagal kurį mokiniai ir pedagogai elektroniniu būdu mokysis „Windows“ ir žiniatinklio programų kūrimo, duomenų bazių programavimo bei „Windows Server“ ir klientų sistemų administravimo.

Kūrybingi moksleiviai ar meninės pakraipos dalykų mokytojai taip pat galės efektyviai panaudoti „DreamSpark“ programos privalumus. „DreamSpark“ siūlo kūrybinį polėkį turintiems moksleiviams ar mokytojams „lankyti“ „.toolbox“ nuotolinius mokymo kursus dizaineriams, kurie kūrinius padės perkelti į virtualią erdvę.

„Naujuoju susitarimu Lietuvos mokyklos ne tik turės prieigą prie kokybiškiausių programinės įrangos kūrimo įrankių, bet  ir  įgaus kompetencijos jomis naudotis, – sakė Lietuvos švietimo ir mokslo ministras Gintaras Steponavičius. – Ši sutartis pedagogams ir mokiniams suteiks visas galimybes efektyviai tobulėti informacinių technologijų srityje.“
Įsitikinti, kad sukurtos programos ir dizainas veikia tinkamai, vartotojai galės išbandydami savo kūrinius virtualiose laboratorijose, įdiegtose kiekviename „DreamSpark“ įrankyje.

Nuo programinio kodo iki produkto serveryje  su aukščiausios kokybės programine įranga

Programos „DreamSpark“ suteikiami profesionalūs įrankiai leis mokykloms kurti programas „nuo A iki Z“. Sistemos ištekliai leidžia naudotis tiek programinio kodo rašymo programomis, tiek jų apipavidalinimo įrankiais, ir leidžia net sukurti serverį, kuriame sukurtos programos bus patalpintos.

Profesionalūs programinės įrangos kūrimo įrankiai tokie, kaip „Visual Studio 2010 Professional“, „Express Studio 4 Ultimate“ bei „Windows Server 2008 R2 Standard“ užtikrina, kad kuriamos programos atitiktų aukščiausius standartus ir būtų suderinamos su didžiąja dauguma sistemų.

Kovo 9 d. pasirašytas susitarimas tapo Lietuvos Švietimo ir mokslo ministerijos bei „Microsoft Lietuva“ programos „Partneriai mokyme“ dalimi. Susitarimas galios visą programos galiojimo laiką ir juo galės naudotis visi  „Partneriai mokyme“ programos dalyviai.
 


Skyriaus naujienos

  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
  • 8
  • 9
  • 10

Mus rasite

Lankomumo statistika


www.serveriai.lt