Sekmadienis, Liepa 12, 2020
   
Tekstas

Seimas ėmėsi svarstyti įstatymo projektą, griaunantį užtvaras gerumui

Šiandien teisingumo ministras Remigijus Šimašius pateikė Seimo nariams įstatymo projektą, kuriuo siūloma atidaryti duris dideliems ir ilgalaikiams paramos projektams.  

Projekte numatyta sudaryti palankias sąlygas labdaros ir paramos fondams investuoti paramai gautus pinigus, o iš gauto pelno atlikti žymiai daugiau visuomenei naudingų darbų. Šiuo metu tokie fondai, gavę didelę paramos sumą praktiškai turi tik du pasirinkimus – arba gautus pinigus iš karto panaudoti, arba padėti didelį indėlį banke.

„Neturėdami mechanizmo, kuris leistų saugiai ir efektyviai panaudoti paramai paaukotus pinigus, užkertame kelią daugybei gerų darbų. Tik sugriovę teisines užkardas uždegsime žalią šviesą lietuviškiems Nobelio fondams ir padrąsinsime norinčius saugiai paaukoti dideles sumas prasmingiems darbams“, - sako R. Šimašius.

Seimui pateiktame projekte įtvirtinta, kad investuoti paramai gautus pinigus labdaros organizacijos galės tuomet, kai valdys ne mažesnę nei 250 tūkst. litų sumą. Fondams galės būti aukojamos ne tik piniginės lėšos, tačiau perduodamas valdyti ir nekilnojamasis turtas.

Kartu siūloma nustatyti, kad iš investuotų paramos lėšų gautas pelnas nebus apmokestintas, tačiau galės būti naudojamas išimtinai tik visuomenei naudingiems projektams įgyvendinti, ir tik penki procentai per metus gautos investicinės grąžos galės būti skirta paramos administravimo išlaidoms padengti.

Ministro teigimu, tinkamas galimybes investuoti numatantys įstatymų pakeitimai užtikrins, kad nevyriausybinės organizacijos su finansais ir kitu turtu turės tvarkytis efektyviai ir atsakingai.

Investuoti paaukotus pinigus paramos fondai turės patikėti tik profesionalams – specialiai sudarytiems investiciniams komitetams iš finansų, ekonomikos, teisės bei turto valdymo specialistų. Visi labdaros ir paramos fondai bus įpareigoti viešai skelbti, kur žmonių ar verslo paaukotos lėšos yra investuojamos, kaip valdomas aukotojų perduotas nekilnojamasis turtas ir kokiems projektams įgyvendinti naudojamas iš valdymo gautas pelnas. Įstatymų pakeitimai taip pat numato griežtas procedūras, kurių bus privaloma laikytis tais atvejais, kai valdomo ir investuojamo turto vertė mažės arba kai labdaros ir paramos fondas bus pertvarkomas ar likviduojamas.

Įstatymų projektus parengė teisingumo ministro R. Šimašiaus įsakymu sudaryta darbo grupė po to, kai į Teisingumo ministeriją 2009 m. liepą su teisėkūros iniciatyva kreipėsi Žmogaus teisių stebėjimo instituto, Pilietinės atsakomybės fondo, NVO Teisės instituto ir UAB „Integrity“ vadovų iniciatyvinė grupė.

Išsamiau su Seimui pateiktais Labdaros ir paramos fondų įstatymo ir Labdaros ir paramos įstatymoprojektais galima susipažinti internete.
 


Skyriaus naujienos

  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
  • 8
  • 9
  • 10

Mus rasite

Lankomumo statistika


www.serveriai.lt