Penktadienis, Gegužė 29, 2020
   
Tekstas

Iš įkalinimo įstaigų neūkiškumas vejamas nuobaudomis

Du įkalinimo įstaigų vadovai šiandien sulaukė nuobaudų už tai, kad nesuderinę su įstaigas kuruojančiomis institucijomis pasirašė neūkiškas tarnybinių automobilių nuomos sutartis.

Jos paskirtos po to, kai Teisingumo ministerija kartu su Kalėjimų departamentu ištyrė, ar nuo 2004 iki 2010 metų kalėjimų sistemos įstaigos, pirkdamos automobilių nuomos paslaugas, teisėtai ir ekonomiškai naudojo biudžeto lėšas. Įvertinus konstatuotus pažeidimus, teisingumo ministras Remigijus Šimašius už netinkamai vykdytas pareigas papeikimą skyrė Kybartų pataisos namų vadovui Edmundui Žaliui, o griežtą papeikimą - Panevėžio pataisos namų direktoriui Edvardui Norvaišui.

Savo aplaidų ir neūkišką požiūrį šie vadovai pademonstravo sudarydami automobilių nuomos sutartis, kuriomis vos per keletą metų įsipareigojo sumokėti už nuomą beveik tiek pat, kiek kainuoja įsigyti tokių pat modelių automobilius. Be visa to, jie tai darė nesuderinę nei Teisingumo ministerija, nei su Finansų ministerija, ką padaryti juos įpareigoja teisės aktai.

Panevėžio pataisos namų vadovas su niekuo nesuderinęs išsinuomojo 2009 metų gamybos Volkswagen Passat CC. Paaiškėjus šiam faktui, Kalėjimų departamentas nurodė nutraukti  pasirašytą automobilio nuomos sutartį, tačiau nepaisant to, vadovas pasibaigus nuomos sutarčiai be leidimo dar kartą jį išsinuomojo iš tos pačios bendrovės. Per dvejus metus įstaigos vadovas už šio automobilio nuomą sutarė sumokėti beveik 87 tūkst. litų, nors naują įsigyti rinkoje tuo metu kainavo 115 tūkst. litų. Be to, vadovas nematė problemos pasirašyti tokias sutartis tuo pat metu teigdamas, kad negali tinkamai užtikrinti įstaigos saugumo dėl lėšų trūkumo. 

Tokį pat neūkišką sprendimą su niekuo nesuderinęs priėmė ir Kybartų vadovas E. Žalys. Jis automobilį Mazda CX-7, tuomet rinkoje kainavusį apie 65 tūkst. litų, sutarė trejus metus nuomotis už daugiau nei 57 tūkst. litų.

Bene įspūdingiausią nuomos sutartį pasirašiusios Pravieniškių gydymo ir pataisos namų vadovui Ramūnui Kalendrai tarnybinis tyrimas taip pat inicijuotas, tačiau sustabdytas dėl netikėtos direktoriaus ligos. Šioje įstaigoje buvo nuspręsta išsinuomoti 2009 metų gamybos visureigį Nissan Pathfinder ir už jo nuomą per ketverius metus sumokėti 150 tūkst. litų. Naują įsigyti tuo metu rinkoje kainavo apie 115 tūkst. litų.

Teisingumo viceministro Gyčio Andrulionio teigimu, vadovai privalo taupiai ir efektyviai naudoti jiems patikėtus finansus, todėl tokie veiksmai negali būti toleruojami. Siekiant užtikrinti, kad ateityje tokie atvejai nepasikartotų, Kalėjimų departamentas parengė taisykles dėl automobilių nuomos ir įsigijimo sutarčių sudarymo sąlygų bei tvarkos. 
 


Skyriaus naujienos

  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
  • 8
  • 9
  • 10

Mus rasite

Lankomumo statistika


www.serveriai.lt