Sekmadienis, Sausis 19, 2020
   
Tekstas

Ministerijoje vyko diskusija apie patyčių problemą mokykloje

Švietimo ir mokslo ministerijoje vyko apskritojo stalo diskusija, skirta patyčių problemai mokykloje aptarti.

Sveikindamas renginio dalyvius, švietimo ir mokslo ministras Gintaras Steponavičius pažymėjo, kad visuomeninių organizacijų iniciatyva prasidėjusi ir kasmet vykstanti „Savaitė be patyčių“ ne tik įvardija problemas, bet sutelkia darbams, keičiantiems situaciją mokykloje.

„Švietimo įstaigose vis  plačiau ir sėkmingai taikome  smurto prevencijos programas, aprėpiančios nuo ikimokyklinio amžiaus vaikų iki abiturientų,  atskirai organizuojami pagalbos mokiniui mokymai, konsultantai yra apmokę beveik visų mokyklų krizių valdymo komandas. Atlikti     tyrimai liudija, kad „Olweus“ programą įgyvendinančiose mokyklose per pirmuosius  metus patyčių sumažėjo 15 procentų“,- sakė G.Steponavičius.

Pasak ministro, mokyklos klimatas labai priklauso nuo mokytojų asmeninių savybių, profesinio požiūrio ir užimtumo. Jie rengiami dirbti su tokiais vaikais ar paaugliais „be stabdžių“, ir dažnai būna, kad susitelkusi, tvirta mokykla tampa tokių vaikų gyvenimo atrama bei skatina juos keistis.

„Kūrybiškai orientuotoje, kasdien kuriančioje ir nuolat pozityvia veikla ar jos planavimu užimtoje mokyklos bendruomenėje lieka mažiau laiko ir erdvės neigiamiems reiškiniams.  Jaunimą turi vesti į priekį  vertybės, o ne technologijos. Todėl mokykloje nuo mūsų susižavėjimo įvairiomis technikomis ir technologijomis, galimybių jomis naudotis, turime gręžtis į vertybes.  Tai skatina patvirtinta Lietuvių kalbos strategija ir į vertybinę analizę orientuotos  naujos mokymo programos,”-sakė ministras G.Steponavičius. 

 Diskusijoje buvo kalbama apie prieš metus valstybinių institucijų, nevyriausybinių organizacijų, tėvų ir mokinių atstovų pasirašytą memorandumą „Vaikystė be patyčių“, apžvelgti nuveikti darbai, aptartos perspektyvos ir būtinos permainos kuriant draugiškus tarpusavio santykius mokykloje.

Diskusijoje taip pat dalyvavo Lietuvos Respublikos Prezidentės patarėja Virginija Būdienė, Vaiko teisių apsaugos kontrolierė Edita Žiobienė, Vilniaus universiteto Vaikų psichiatrijos ir socialinės pediatrijos centro vedėjas  doc. dr. Dainius Pūras, viešosios įstaigos „Vaikų linija“ vadovas Robertas Povilaitis, ambasadų,  valstybinių institucijų, nevyriausybinių organizacijų, verslo atstovai.

 Šis renginys yra sudėtinė kovo 21 - 27 d. viešosios įstaigos „Vaikų linija“ organizuojamos akcijos, kurioje dalyvauja per 1000 švietimo įstaigų,  „Savaitės be patyčių“ dalis.


Daugiau renginių, skirtų šiai savaitei, galima rasti „Vaikų linijos“ tinklalapyje: http://www.vaikulinija.lt/index.php/savaite-be-patyciu-c/savaite-be-patyciu-2011/
 


Skyriaus naujienos

  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
  • 8
  • 9
  • 10

Mus rasite

Lankomumo statistika


www.serveriai.lt