Šeštadienis, Gruodis 07, 2019
   
Tekstas

Vilniuje vyksta tarptautinė konferencija dėl „Vikingo“ plėtros ir perspektyvų

Šiandien Vilniuje vyksta AB „Lietuvos geležinkeliai“ organizuojama tarptautinė konferencija dėl mišrių pervežimų traukinio „Vikingas“, kuris yra bendras Lietuvos, Baltarusijos ir Ukrainos geležinkelių projektas, tolesnės plėtros ir perspektyvų.

Susisiekimo viceministras Arūnas Štaras pažymėjo, kad projektas „Vikingas“ – tai trijų šalių glaudaus bendradarbiavimo rezultatas ir įrodymas, kad, nepaisant konkurencijos, kartu galima įgyvendinti visus projektus ir idėjas.

„Šiuo metu traukinio „Vikingas“ maršrutas kerta Lietuvos, Baltarusijos ir Ukrainos teritorijas, tačiau jau artimiausiu metu prie šio projekto rengiasi prisijungti Azerbaidžanas, Gruzija, Moldova ir Sirija, vyksta dialogas su Turkija“,– sakė A. Štaras. Pasak jo, Lietuva gali garantuoti patikimą partnerystę ir pagarbą.

Traukiniu „Vikingas“ vežami 20 ir 40 pėdų konteineriai (galima vežti puspriekabes ir autotraukinius (kontreilerius), kurie iš Skandinavijos bei Vakarų Europos šalių atvežami jūrų transportu į Klaipėdos uostą, taip pat ir per Mukrano–Klaipėdos perkėlą, ir vežami toliau į Ukrainą, Baltarusiją, Artimuosius Rytus, Kaukazą per Iljičiovsko bei Odesos uostus ir atgal. Vagonai su konteineriais į Gruziją, Armėniją gali būti vežami per Iljičiovsko (Ukraina)–Počio (Gruzija), Iljičiovsko (Ukraina)–Batumi (Gruzija) perkėlas, į Turkiją – per Iljičiovsko (Ukraina)–Derinžės (Turkija) perkėlą.

„Esu įsitikinęs, kad, suderinus bendrus veiksmus, projektas „Vikingas“ turės perspektyvią ateitį, o bendras transporto koridorius su konkrečiomis taisyklėmis ir konkurencingais tarifais taps stipriausiu traukos veiksniu Europos ir Azijos krovinių savininkams“,– sakė A. Štaras.

Į tarptautinę konferenciją dėl mišrių pervežimų traukinio „Vikingas“ plėtros ir perspektyvų yra pakviesti Gruzijos valdžios atstovai, traukinio „Vikingas“ operatoriai iš Lietuvos, Baltarusijos ir Ukrainos, taip pat Europos intermodalinių pervežimų bei Rytų–Vakarų transporto koridoriaus asociacijų, Lietuvos nacionalinės ekspeditorių asociacijos „Lineka“, Vilniaus Gedimino technikos universiteto ir logistikos įmonių atstovai.

Vilniuje vykstančios tarptautinės konferencijos „Project – „VIKING“. Intermodal solutions, development and prospects“ metu planuojama pasirašyti supratimo memorandumą (Memorandum of Understanding) tarp AB „Lietuvos geležinkeliai“ ir Turkijos Nepriklausomų pramonininkų ir verslininkų asociacijos (Independent Industrialists and Businessmen Association MUSIAD).

Apie mišrių pervežimų traukinį „Vikingas“ plačiau rasite čia.
 


Skyriaus naujienos

  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
  • 8
  • 9
  • 10

Mus rasite

Lankomumo statistika


www.serveriai.lt