Sekmadienis, Gruodis 08, 2019
   
Tekstas

EP liberalai ragino priešintis ekstremizmo ir populizmo tendencijų plitimui

Trečiadienį, kovo 30-ąją Leonidas Donskis dalyvavo savo politinės frakcijos Europos Parlamente Liberalų ir demokratų aljanso „Už Europą“ (ALDE) surengtoje konferencijoje „Ekstremizmas ir populizmas Europos Sąjungoje - kelio užkirtimas ir pasipriešinimas“. Konferenciją inicijavęs ALDE frakcijos vadovas, belgų europarlamentaras ir ilgametis Belgijos ministras pirmininkas Guy Verhofstadt Leonidą Donskį pakvietė būti vienu iš renginio pranešėjų.

Pradėdamas konferenciją, EP liberalų lyderis G. Verhofstadt teigė, kad ją surengti paskatino vis didėjančios ekstremizmo ir populizmo apraiškos bei kraštutinių dešiniųjų jėgų stiprėjimas ES valstybėse. Šį reiškinį G. Verhofstadt apibūdo kaip Europoje plintantį virusą, priešingą liberaliosioms vertybėms. Pasak jo, siekdamos rinkėjų palankumo, radikalios jėgos naudojasi žmonių baime ir įtampomis, kylančiomis dėl įvairių šiuo metu vykstančių procesų – globalizacijos, klimato kaitos, imigracijos į ES. Kaip atsaką į šiuos reiškinius ekstremistinės jėgos Europos visuomenėje skatina uždarumą ir įtarumą. Tad, tvirtino G. Verhofstadt, būtina išlikti budriems ir, prireikus, kovoti su šiomis pavojingomis tendencijomis, skatinant atvirą visuomenę Europoje, paverčiant globalizaciją pozityvia, o ne negatyvia samprata, plėtojant žmogišką ir tvarią migracijos politiką.

Teminėje konferencijos dalyje „Ar daugiakultūriškumas mirė?“ pirmasis pasisakęs Leonidas Donskis suteikė klausytojams galimybę pažvelgti į tapatybės kilmę bei istorines bendros Europos kultūros tradicijas, kuriomis galime grįsti savo dabartinį bendrumą. Pasak L. Donskio, tapatybė, lemiama pasirinkimo, yra tam tikrų socialinių-politinių veiksnių paskatintas XIX - ojo amžiaus reiškinys. Leonidas Donskis tvirtino, kad šiuolaikinė Europos kultūra gali ir turi remtis bendra Europos patirtimi, pavyzdžiui, Renesanso ir Baroko laikotarpių kultūra. Pasak europarlamentaro, šiandien mes turime sekti didžių Europos kultūrinių asmenybių, kurios sugebėjo ne skaldyti, o vienyti ir sieti visuomenes bei kultūras, pavyzdžiu. O tokių pavyzdžių Europos istorijoje būta labai daug.

Konferencijoje kalbėjusi Shada Islam iš ekspertų grupės „Friends of Europe“ teigė, kad daugiakultūriškumas ir įvairovė yra mūsų realybės dalis, kurios mes negalime nuneigti. Taigi, Europos Sąjunga turi persvarstyti savo migracijos politiką bei kovoti prieš ekstremistines jėgas, kurios laikosi prieš mažumas ar imigrantus nukreiptos politikos, kadangi tai joms padeda laimėti rinkėjų palankumą. Kiti konferencijos dalyviai, atvykę iš Jungtinės Karalystės bei Švedijos, pasidalijo savo patirtimi sprendžiant įvairių visuomenės grupių bendrabūvio problemas savo šalyse.

Po pranešėjų pasisakymų vyko diskusija, kurios metu buvo pabrėžta, kad ekstremizmo, susvetimėjimo, ksenofobijos tendencijos kyla ne vien dėl imigracijos. Šias tendencijas lemia ir ekonominės - socialinės problemos, kurios egzistuoja nuo seniausių laikų ir kurios egzistuos visada. Nerimą kelia tai, kad kraštutinės ir populistinės jėgos šias problemas ir žmonių baimę prarasti turimą gerovę naudoja kaip priemonę kurstyti ksenofobiją, neapykantą ir priešiškumą.
 


Skyriaus naujienos

  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
  • 8
  • 9
  • 10

Mus rasite

Lankomumo statistika


www.serveriai.lt