Šeštadienis, Gruodis 14, 2019
   
Tekstas

Plečiamas notarinių paslaugų tinklas

Siekdama didinti paslaugų prieinamumą bei veiklos konkurencingumą, Teisingumo ministerija skelbia viešą konkursą 12 notarų vietų užimti.

Paskutinį kartą konkursas notaro pareigoms užimti buvo skelbtas prieš trejus metus. Per šį laikotarpį pasibaigė 13 notarų įgaliojimai. Šiuo metu į Lietuvos notarų sąrašą įrašyti 266 notarai (veiklą vykdo 264 notarai, 2 notarai yra sustabdę notaro įgaliojimus). Kai kuriose savivaldybėse apskritai nėra nei vieno notaro arba dirba vos po vieną, tad siekiant užtikrinti, kad žmonės neliktų be notaro paslaugų, taip pat siekiant palaikyti konkurenciją rinkoje, skelbiamas konkursas notaro pareigoms užimti dvylikoje savivaldybių.

Viešas konkursas paskelbtas notarų vietoms Akmenės, Elektrėnų, Kaišiadorių rajono, Kazlų Rūdos, Klaipėdos, Kretingos rajono, Pagėgių, Panevėžio rajono, Šiaulių miesto ir Šiaulių rajono, taip pat Ukmergės bei Vilniaus rajono savivaldybėse. Šios savivaldybės pasirinktos įvertinus notarų gyventojams teikiamų paslaugų poreikius - atsižvelgiant į tai, kad kiekvienoje savivaldybėje turi dirbti bent vienas notaras, įvertinus aptarnaujamų gyventojų skaičių, taip pat notarinių veiksmų skaičių ir pajamas, atsižvelgus į po paskutinio konkurso paskelbimo pasibaigusius notarų įgaliojimus bei į Notarų rūmų prezidiumo nuomonę.

Iki šių metų gegužės 25  d. prašymus dalyvauti viešame konkurse Teisingumo ministerijai gali pateikti nepriekaištingos reputacijos ir ne vyresni nei 60 metų Lietuvos Respublikos piliečiai, turintys aukštąjį universitetinį teisinį išsilavinimą, ne mažiau nei vienerius metus esantys kandidatu į notarus (asesoriumi) arba turintys ne mažesnį kaip 5 metų teisinio darbo stažą ir išlaikę notaro kvalifikacinį egzaminą, arba turintys teisės krypties socialinių mokslų daktaro ar habilituoto daktaro laipsnį ir ne mažesnį kaip 5 metų pedagoginio ar mokslinio darbo stažą.

Reikalavimus atitinkantys pretendentai privalo dalyvauti konkursiniame pokalbyje, kurio metu yra vertinamos jų profesinės žinios, gebėjimas bendrauti ir organizuoti komandinį darbą, psichologinis pasirengimas notaro darbui, kitos asmeninės ir dalykinės savybės, motyvacija užimti notaro pareigas.

Asmuo, laimėjęs viešą konkursą ne vėliau kaip per vienerius metus nuo viešo konkurso pabaigos, teisingumo ministrui turi paduoti prašymą paskirti jį notaru. Jei asmuo to nepadaro, konkursas skelbiamas iš naujo.

Atkreipiame dėmesį, kad tie asmenys, kurie nori dalyvauti konkurse, tačiau dar nėra išlaikę notaro kvalifikacinio egzamino, dar gali suskubti tai padaryti. Teisingumo ministerija surengs šį egzaminą, jei tokį norą pareikš ne mažiau nei 10 asmenų.
 


Skyriaus naujienos

  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
  • 8
  • 9
  • 10

Mus rasite

Lankomumo statistika


www.serveriai.lt