Šeštadienis, Gruodis 14, 2019
   
Tekstas

E.Masiulis: „Kelių direkcija turės tobulinti automobilių kelių tiesimą ir priežiūrą“

Susisiekimo ministras Eligijus Masiulis mato daugybę būdų, kaip būtų galima efektyviau panaudoti Lietuvos ir Europos Sąjungos lėšas, skirtas valstybinės reikšmės kelių tiesimui ir priežiūrai.

Taip jis šiandien teigė Susisiekimo ministerijoje žurnalistams pristatydamas prieš tris mėnesius darbą pradėjusį naująjį Lietuvos automobilių kelių direkcijos (LAKD) vadovą Skirmantą Skrinską ir jam ministerijos iškeltus pagrindinius uždavinius. 

LAKD turėtų tobulinti viešuosius pirkimus, griežtinti reikalavimus darbų vykdytojams.

„Tai reikia daryti, nes kai kurios anksčiau sudarytos sutartys yra nekonkrečios ir valstybė kartais net negali išsireikalauti, kad rangovas ištaisytų broką, jei jis to nepadaro gera valia“, - sakė E.Masiulis.

Šiuo metu kelius valdo 11 valstybės įmonių. Nutarta, kad keliai, kaip valstybės turtas, turi atsidurti vienose – LAKD rankose. Tuomet turtas būtų naudojamas efektyviau, geriau planuojamos investicijos, kelių priežiūra. 

„Vieną kartą turime pamiršti tokius posakius, kad kelininkus žiema užklupo nepasiruošusius. Patirtis rodo, kad koordinacijos tarp direkcijos, kelių priežiūros įmonių, jų rajoninių padalinių trūksta. Reikia griežtinti kelius valančių automobilių darbo kontrolę “, - sakė E.Masiulis. 

Dar vienu prioritetu ministras įvardijo tolesnį eismo saugumo gerinimą. LAKD kasmet keliami vis didesni reikalavimai. Kelias turi būti ne tik lygus, bet ir saugūs važiuoti. 

Ministras taip pat pageidauja, kad Lietuvos keliuose atsirastų daugiau intelektinių transporto sistemų. „Greičio radarais jau nieko nenustebinsime. Pasaulyje naudojama daugybė įvairių naujovių, kurias norime perkelti ir į Lietuvos kelius. Tikiuosi, kad metų gale turėsime normaliai veikiantį Eismo informacijos centrą. Žmonės internete ar savo mobiliajame telefone galės sužinoti nuolat atnaujinamą informaciją apie visų pagrindinių kelių būklę, eismo saugumą“, - sakė ministras.

S.Skrinskas pažadėjo iki rudens pateikti planus, kaip būtų galima tobulinti LAKD ir jos įmonių darbą.

Svarbiausi šių ir kitų metų darbai bus Vilniaus aplinkkelių tiesimas, kelio Vilnius-Kaunas rekonstrukcija ties Grigiškėmis, kelio Šiauliai-Radviliškis rekonstrukcija, Jakų žiedo rekonstrukcija prie Klaipėdos. Šiemet visoje Lietuvoje ketinama atnaujinti apie 670 km kelio dangos.

LAKD taip pat rengs papildomus investicinius projektus, kuriuos būtų galima pradėti keliams skyrus kitose srityse nepanaudotas Europos Sąjungos lėšas. Tarp būtiniausių darbų įvardijama kelių Vilnius-Utena ir Kaunas-Marijampolė atnaujinimas.   
 


Skyriaus naujienos

  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
  • 8
  • 9
  • 10

Mus rasite

Lankomumo statistika


www.serveriai.lt