Šeštadienis, Balandis 04, 2020
   
Tekstas

Seimas spręs, ar bus žengtas dar vienas žingsnis optimizuojant teismų darbą

Seimas ėmėsi svarstyti teisingumo ministro siūlymą sujungti dalį teismų bei centralizuoti jų buhalterinės apskaitos tvarkymą, taip siekiant užtikrinti efektyvesnę jų veiklą.

Įstatymo projektuose numatyta nustatyti 3 apylinkių teismų veiklos teritorijas, vietoje dabar esančių 7. Jei Seimas pritars, Vilniaus miesto 1 apylinkės teismas bus sujungtas su Vilniaus miesto 2 apylinkės bei Vilniaus miesto 3 apylinkės teismais, Kauno miesto ir Kauno rajono apylinkių teismai sujungti į Kauno apylinkės teismą, o Šiaulių miesto ir Šiaulių rajono apylinkių teismai – į Šiaulių apylinkės teismą. Paskaičiuota, kad įgyvendinus šiuos sprendimus, bus pasiekta ženkli piniginių lėšų, skiriamų darbo užmokesčiui, ekonomija. Siekiant subalansuoti teismo darbų krūvį, taip pat siūloma apsvarstyti galimybę sujungti ir Apygardų administracinius teismus.

Seimas taip pat spręs ar perleisti Nacionalinei teismų administracijai centralizuotai tvarkyti teismų buhalterinę apskaitą. Vietoj šiuo metu Lietuvos teismuose dirbančių 85 finansininkų, įsteigus Nacionalinėje teismų administracijoje centralizuotą Finansų skyrių, teismų buhalterinę apskaitą tvarkytų 7 finansininkai ir teismuose liktų po 1 buhalterio-finansininko etatą. Preliminariai tai leis sutaupyti apie 1,6 mln. litų.

„Sumažinus apylinkių teismų, kaip savarankiškų institucijų, skaičių, atitinkamai sumažės teismų darbuotojų skaičius – teismo pirmininkų, teismų finansininkų ir kt., tad atsiras galimybė šias lėšas panaudoti teismų darbo sąlygų gerinimui, teisėjų ir aptarnaujančio personalo kvalifikacijos kėlimui ir kitom reikmėm, - sako teisingumo ministras Remigijus Šimašius. – Kartu noriu pabrėžti, kad įgyvendinant šiuo pokyčius pačių teisėjų skaičius mažinamas nebus“.

Ši reforma yra tik dalis visų priemonių, kurias reikia priimti siekiant užtikrinti maksimaliai efektyvią ir optimalią teismų veiklą. Nuo sausio įsigaliojusios Administracinių teisės pažeidimų kodekso pataisos jau davė rezultatų mažinant teismų darbo krūvį - per pirmus tris šių metų mėnesius teismus pasiekė 15 proc. mažiau administracinių pažeidimų bylų (18992) lyginant su tuo pačiu laikotarpiu pernai (22362). Priėmus šiandien pateiktus įstatymo projektus, būtų žengtas dar vienas žingsnis subalansuojant teismų darbo krūvius. Kryptingai reformuojant teismų darbą, labai svarbu, kad Seimas pritartų ir kitiems teisingumo ministro pateiktiems įstatymų projektams, kurie užtikrintų maksimaliai efektyvią ir optimalią teismų veiklą.

Išsamiau su Seimui pateiktais įstatymo projektais galima susipažinti internete.
 


Skyriaus naujienos

  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
  • 8
  • 9
  • 10

Mus rasite

Lankomumo statistika


www.serveriai.lt