Ketvirtadienis, Balandis 09, 2020
   
Tekstas

Liberalų diskusija: Pirmieji įspūdžiai savivaldybių tarybose

Liberalų sąjūdžio istorijoje 2010-ieji bus prisimenami dėl antrųjų liberalams savivaldybių tarybų rinkimų, per kuriuos partijos tarybų narių skaičius padidėjo dvigubai. Mandatus laimėjome 34-iose savivaldybėse. Kiekvienai savivaldybei tenka po dagiau nei 1-ą naują liberalą. Dalis iš 49-ių naujai išrinktų liberalų savivaldybės taryboje apskritai dirba pirmą kartą.

Ką naujai išrinktiems liberalams reiškia parodytas Lietuvos žmonių pasitikėjimas ir kokie pirmieji įspūdžiai tarybose kalbiname Vilniaus r. tarybos opozicijoje dirbsiantį Artūrą Želnį bei pozicijoje komandoje su miesto savivaldybės meru dirbsiantį bei frakcijai vadovausiantį kaunietį Simoną Kairį.

A.Želnys. Esu dėkingas Gintarui Steponavičiui, kuris pasiūlė dalyvauti rinkimuose, nes galėjau tiesiog pasitikrinti ar ne veltui 7 metus visuomeniniais pagrindais dirbau Riešės bendruomenėje.


Pirmieji mano įspūdžiai susiję su emocijomis. Pirmasis posėdis, pirmieji potyriai naujoje veikloje yra jaudinantys. Posėdžių salė, tarybos narių darbo vietos atskirtos nuo svečių, konkreti kiekvienam vieta su pavarde. Šventiška nuotaika.

Priesaikos davimas. Manau, kad kolegoms tai žinomas jausmas, kai atsistojęs prieš salę, turi padėjęs ranką ant konstitucijos perskaityti priesaiką Lietuvai, jos žmonėms.

Vėliau pamąsčiau, kad gyvenime teko atlikti labai mažai tokių kilnių ritualų, gal tik per vedybas. Susimąstai, kiek nedaug dabartiniu laikotarpiu būdavo progų patriotiškumo jausmui išsiveržti.

Per pirmąjį posėdį nustebino ir keli akibrokštai. Net keli tarybos nariai turėjo kartoti savo priesaiką, o vienam teko net iš naujo kilti į tribūną, nes priesaikos davimo metu užbaigdavo tekstą ne lietuviškai, o lenkiškai, skaitydavo tekstą nepadėję rankos ant Lietuvos Respublikos Konstitucijos.

Situacija taryboje.
Jau dalyvaudamas rinkimuose į Vilniaus r. savivaldybės tarybą, žinojau, kad daugumą taryboje turės Lenkų rinkimų akcija, o mums teks darbuotis opozicijoje. Tomaševskio blokas laimėjo 19 vietų iš 27 ir be konkurencijos suformavo valdymo struktūrą.

Mūsų Centro dešinės koalicija laimėjo 3 vietas. Įkūrėme frakciją ir pasiskelbėme opozicija.


S. Kairys. Iškovotas tarybos nario mandatas man pirmiausiai reiškia žymiai išaugusią atsakomybę ir pareigą prieš kauniečius. Beveik visą praeitos miesto tarybos kadenciją teko dirbti savivaldos reikaluose šalia politikų, todėl tarybos nario veikloje jaučiuosi pakankamai užtikrintai.

Kalbant apie pirmuosius įspūdžius, tai įvykiai pirmame Kauno m. tarybos posėdyje pranoko visus mano, kaip naujai išrinkto tarybos nario, lūkesčius. Situacija pasiekė turbūt aukščiausią įmanomą įtampa tašką. Kulminacija – Kauno meru tapo liberalas Rimantas Mikaitis. Nedrąsi svajonė tapo realybe. Nors tiesą pasakius, Kaune formavosi tai viena, tai kita koalicija, tačiau visada jaučiau, kad liberalų valanda dar išmuš. Į pirmą miesto tarybos posėdį ėjau ramus. Sprendimas buvo rizikingas, tačiau, žinojau, kad bent ateityje nereikės graužtis dėl vienokių ar kitokių, padarytų ar nepadarytų sprendimų.

Norėčiau atkreipti dėmesį, kad viena iš priežasčių, leidusi Liberalų sąjūdžiui turėti savo merą Kaune – tai abiejų liberalių partijų bendradarbiavimas. Mano nuomone, kalbėti apie politines jungtuves dar tikrai ankstoka, tačiau ne konkuravimas tarpusavyje, o atsvaros kitoms politinėms jėgoms formavimas yra geras pagrindas konstruktyviam dialogui ir liberalios politikos sėkmei.

Apibendrinant norėčiau pasidžiaugti, jog nepaisant prastesnių nei tikėjomės rinkimų rezultatų, Liberalų sąjūdžio pozicijos Kauno mieste sustiprėjo. Liberalų frakcija nors ir nedidelė, bet kompetentinga, solidi. Tikiuosi, jog naują kvėpavimą įgaus tiek Kaunas, tiek Kauno liberalai.

Skyriaus naujienos

  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
  • 8
  • 9
  • 10

Mus rasite

Lankomumo statistika


www.serveriai.lt