Šeštadienis, Balandis 04, 2020
   
Tekstas

Seime vyks tarptautinė konferencija „Gyvūnų gerovė Baltijos regione: atsakingas laikymas ir geroji praktika“

Gegužės 5 d., ketvirtadienį, 10 val. Seimo III-ųjų rūmų Konferencijų salėje prasidės dvi dienas truksianti tarptautinė konferencija „Gyvūnų gerovė Baltijos regione: atsakingas laikymas ir geroji praktika“. Joje pirmą kartą susiburs gyvūnų gerovės specialistai ne tik iš Baltijos regiono šalių, bet ir iš visos Europos.

KAS: tarptautinė konferencija „Gyvūnų gerovė Baltijos regione: atsakingas laikymas ir geroji praktika“ Lietuvos sostinėje Vilniuje rengiama pirmąjį kartą. Konferencijos organizatoriai – Europos Komisija, LR Seimas, LR žemės ūkio ministerija ir visuomeninis judėjimas „Žmonės už gyvūnus“. Konferencija rengiama bendradarbiaujant su tarptautine gyvūnų gerovės organizacija „Four Paws“, Teramo G. Caporale institutu bei Europos veterinarų federacija.

KODĖL: tai didžiausia iki šiol rengta konferencija Baltijos šalyse. Joje susirinks net 220 dalyvių iš Lietuvos ir Europos valstybių, kurių išsakytos mintys ir idėjos bus panaudotos gyvūnų gerovės politikos plėtrai Lietuvoje. Konferencijos metu politikai ir gyvūnų gerove besirūpinančių organizacijų atstovai kartu skatins atsakingą požiūrį į augintinius, atkreips dėmesį į augintinių padėtį Baltijos šalyse. Kartu bus ieškoma efektyvių sprendimų, kaip pagerinti kasdienines sąlygas augintiniams.

1-OJI KONFERENCIJOS DIENA: konferencijos dalyviai išgirs pranešimus ir diskutuos apie žmogaus ir gyvūnų ryšį; Europos Sąjungos politikos kryptis gyvūnų gerovės politikos srityje; priemones, kuriomis skatinamas atsakingas požiūris į gyvūnų auginimą. Europos regiono šalių pranešėjai pristatys Gyvūnų gerovės būklę ir tendencijas Europos Sąjungos šalyse. Pranešimus apie savo patirtį skaitys dalyviai iš visų Baltijos regiono šalių.

2-oji KONFERENCIJOS DIENA: planuojamos diskusijos apie beglobių gyvūnų populiacijos kontrolę. Po jų visi konferencijos dalyviai pasiskirstys trijose diskusijų grupėse: „Gyvūnų populiacijos kontrolės politika ir prieglaudų valdymas“, „Šunų identifikacija ir registracija“ ir  „Švietimas, mokymai, informacija, komunikacijos strategijos“. Jų metu bus aptariama gyvūnų gerovės politikos plėtra, švietimo sistemos vaidmuo, perspektyviausi gyvūnų globos organizacijų valdymo principai bei keičiamasi gerąja praktika dėl beglobių gyvūnų populiacijos.  

ŽINIASKLAIDAI: SPAUDOS KONFERENCIJA IDĖJOMS IR REZULTATAMS APTARTI

IŠVADOS: gegužės 6 d., penktadienį, 12.30 val. LR Seimo Spaudos konferencijų salėje (III rūmai) žiniasklaidos atstovai kviečiami išgirsti tai, kas svarbiausia: kokios efektyviausios priemonės gyvūnų padėčiai gerinti, kokius sprendimus pasiūlė diskusijų darbo grupės.

SPAUDOS KONFERENCIJOJE DALYVAUS: Seimo nariai Zita Užlytė ir Petras Auštrevičius, Lietuvos Respublikos žemės ūkio viceministras Mindaugas Kuklierius, Austrijos ambasadorienė Gudrun Koller, Tarptautinės gyvūnų gerovės „Four paws“ atstovė dr. Marlene Wartenberg, Teramo G. Caporale instituto atstovė Barbara Alessandrini.

VERTIMAS: Tarptautinės konferencijos metu bus užtikrintas sinchroninis vertimas iš/į lietuvių, anglų, rusų kalbas.

TIESIOGIAI: gegužės 5-6 d. vyksianti konferencija bus tiesiogiai transliuojama Seimo interneto tinklalapyje šiais adresais: http://www3.lrs.lt/pls/inter/w2008_home.dabarseime bei programa "Seimas-tiesiogiai".

Skyriaus naujienos

  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
  • 8
  • 9
  • 10

Mus rasite

Lankomumo statistika


www.serveriai.lt