Ketvirtadienis, Gegužė 28, 2020
   
Tekstas

Stiprėjantis Lietuvos mokslo potencialas – indėlis į ES konkurencingumą

Liepos 4 d. švietimo ir mokslo ministras Gintaras Steponavičius susitiko su Vilniuje viešinčia  Europos Komisijos mokslinių tyrimų ir inovacijų komisare Máire Geoghegan-Quinn.

Ministras pasveikino komisarę atvykus vizito: „Lietuvai tai puiki proga supažindinti, kokios  pertvarkos pastaraisiais metais įvykdytos mokslo sistemoje, kaip joms panaudojamos ES struktūrinių fondų lėšos, pristatyti mūsų  poziciją dėl planuojamos naujos ES mokslo ir inovacijų programos“.

G. Steponavičius pabrėžė, kad ekonominiu sunkmečiu Lietuva sugebėjo išlaikyti aukšto lygio investicijas mokslo tyrimams ir plėtrai. Tam buvo panaudotos ES struktūrinės lėšos. Lietuva yra apsisprendusi skirti maždaug 10 proc. visų ES struktūrinių lėšų moksliniams tyrimams ir technologinei plėtrai. Tokiomis finansinėmis injekcijomis sustiprintas mokslo potencialas taps impulsu Lietuvoje visa jėga vystyti mokslinius tyrimus bei juos taikyti. Taip pat Lietuva įneš svarų  indėlį stiprinant ES konkurencingumą.

Pasak ministro G. Steponavičiaus, akivaizdaus pagyvėjimo mokslinėje veikloje pasiekta ne vien dėl išorinio finansavimo. „Išskaidytą mokslo veiklą sutelkėme į perspektyviausias ir didžiausią įdirbį turinčias sritis, padidinome mokslo darbų konkursinio finansavimo dalį, akcentuojant jo galutinį tikslą – aukštos kokybės rezultatą. Tai permainos, kurių rezultatai jau dabar įtikina, kad judame teisinga kryptimi, kad vyksta mokslinių tyrimų lauko atgimimas“, – sakė švietimo ir mokslo ministras.

M.Geoghegan-Quinn teigimu, svarbu, kad nebūtų atotrūkio tarp skiriamų lėšų ir gaunamo galutinio rezultato – mokslinėje veikloje būtina siekti aukščiausios kokybės, kad moksliniai tyrimai būtų orientuoti į taikymą ir taptų pagrindu ekonomikos konkurencingumą skatinančioms technologinėms inovacijoms.

Mokslinių tyrimų ir inovacijų komisarė M.Geoghegan-Quinn pagyrė Lietuvos ryžtą imtis būtinų pertvarkų, nepaisant sunkmečio ir griežto taupymo sąlygų. „Žinau, kaip nelengva priimti tokius sprendimus. Tai, kas vyksta Lietuvos moksle, daro didelį įspūdį“, – sakė komisarė.

Švietimo ir mokslo ministras G. Steponavičius su Europos Komisijos mokslinių tyrimų ir inovacijų komisare M. Geoghegan-Quinn aptarė naujas ES mokslo ir inovacijų programas ir Lietuvos poziciją atskirais klausimais.

Komisarė pabrėžė, kad siekiant visos Europos gerovės globaliame pasaulyje būtina jungti atskirų šalių mokslo pajėgumus, telkti mokslo ir verslo jėgas, ieškoti kuo platesnių partnerysčių atsakant į šiandienos iššūkius. Vienas tokių iššūkių yra gyventojų darbingumo ir savarankiškumo užtikrinimas iki gilios senatvės. Tam tikslui pasiekti Europos Komisija yra inicijavusi partnerystėmis grįstą pilotinę mokslinių tyrimų programą.

Su vizitu Vilniuje viešinti komisarė M.Geoghegan-Quinn taip pat dalyvavo bendroje Pasaulio lietuvių mokslo ir kūrybos simpoziumo bei Pasaulio lietuvių ekonomikos forumo sesijoje ir skaitė  pranešimą „Ar inovacijų sąjunga pavers ES konkurencinga?“, taip pat lankėsi „Saulėtekio“ slėnio lazerių ir medžiagotyros mokslinių tyrimų laboratorijose.
 


Skyriaus naujienos

  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
  • 8
  • 9
  • 10

Mus rasite

Lankomumo statistika


www.serveriai.lt