Sekmadienis, Gegužė 31, 2020
   
Tekstas

Ministras domėjosi pasirengimu bendrajam priėmimui į aukštąsias mokyklas

Švietimo ir mokslo ministras Gintaras Steponavičius apsilankė  Kaune įsikūrusioje Lietuvos aukštųjų mokyklų asociacijoje bendrajam priėmimui organizuoti (LAMA BPO).

Ministras domėjosi, kaip pasirengta ir kaip vyksta bendrasis priėmimas į aukštąsias mokyklas.  Po 2010 m. priėmimo LAMA BPO buvo įsipareigojusi stiprinti komunikacinius ir administracinius gebėjimus, ypač techninį pasirengimą.

„Jau antri metai, kai abiturientai visas priėmimo procedūras gali atlikti internetu savo namuose ar  mokykloje, aplenkdami priėmimo punktus. Jų brandos atestatų informacija perduodama tiesiogiai iš duomenų bazių, – sako ministras. – Mūsų pareiga – užtikrinti, kad priėmimo metu būtų išvengta galimų nesklandumų, keliančių nereikalingas įtampas ir stresą“.

Šia sistema negali naudotis tik stojantieji, kurie vidurinį išsilavinimą yra įgiję 2009 m. ar anksčiau. Jie savo brandos atestatus turi pristatyti į vieną iš 12-os priėmimo punktų.

Likus dešimčiai dienų iki priėmimo registracijos pabaigos, internetinėje bendrojo priėmimo sistemoje yra iš viso užsiregistravę 36,6 tūkst. stojančiųjų į aukštąsias mokyklas. 30,7 tūkst. stojančiųjų pradėjo pildyti savo pageidavimus į aukštųjų mokyklų programas.

Šiemet mokyklas baigia apie 40 tūkstančių abiturientų.

Stojimo prašymai registruojami iki liepos 22 d. 17 val., o pirmieji priėmimo rezultatai bus skelbiami liepos 26 dieną.

Bendrajame priėmime šiemet dalyvauja 44 valstybinės ir privačios aukštosios mokyklos: 21 universitetas ir 23 kolegijos.

Preliminarūs valstybės finansuojamų studentų skaičiai leidžia prognozuoti, kad šiemet, kaip ir praėjusiais metais, daugiau kaip pusė stojančiųjų galės nemokamai studijuoti universitetuose arba kolegijose. Valstybės finansavimas priėmimui į bakalauro studijas išlieka toks pat kaip pernai. Numatoma, kad 2011 m. valstybė finansuos beveik 19 tūkst. pirmakursių studijas – 9,7 tūkst. universitetuose ir 9,2 tūkst. kolegijose.

Vizito Kaune metu ministras G.Steponavičius taip pat apsilankė rekonstruotame Vytauto Didžiojo universiteto bendrabutyje. Dvylikos aukštų pastate galės būti apgyvendinti beveik pusketvirto šimto studentų. Bendrabučio patalpos pritaikytos negalią turintiems žmonėms, įrengta vėdinimo sistema,  rekonstruotos šildymo, vandentiekio ir kitos komunalinės sistemos, atliktas elektros bei kompiuterinių tinklų, ryšių kanalų remontas. Rekonstrukcijai 2,3 mln. litų skyrė Valstybinis studijų fondas ir pats universitetas. Per pastaruosius dvejus metus bendrabučių remontui buvo skirta 30 mln. litų.
 


Skyriaus naujienos

  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
  • 8
  • 9
  • 10

Mus rasite

Lankomumo statistika


www.serveriai.lt