Pirmadienis, Liepa 06, 2020
   
Tekstas

Pasveikinti Europoje pripažinto aplinkosaugos projekto kūrėjai

Ministras Pirmininkas Andrius Kubilius ir švietimo ir mokslo ministras Gintaras Steponavičius pasveikino aplinkosaugos ir farmacines technologijas kuriančios įmonės UAB „Biocentras“ atstovus, kurių aplinkosaugos projektas buvo pripažintas tarptautinio inovacijų konkurso nugalėtoju. Pagrindinį Europos tarpvalstybinio bendradarbiavimo programos EUREKA prizą mūsų šalies verslo ir mokslo atstovai Jeruzalėje (Izraelis) pelnė už aplinkosaugos projektą „Optimizuota kompleksinė technologija naftos produktais užterštam gruntui valyti“.

„Šis Jūsų laimėjimas unikalus – tai pirmasis Lietuvos projektas, pelnęs tokį aukštą įvertinimą. Džiugu girdėti, kad mūsų šalies vardas minimas tarp inovacijų lyderių, o Lietuvos mokslininkų projektai įgyvendinami visame pasaulyje“, – sveikindamas įmonės atstovus, sakė Premjeras.

UAB „Biocentras" specialistai kartu su mokslininkais iš Kauno technologijos universiteto ir Latvijos valstybinio Medienos chemijos instituto sukūrė pažangią technologiją užterštam naftos produktais gruntui valyti. Naftos išsiliejimai yra ypač žalingi aplinkai ir išties sudėtinga išvalyti ištisas teritorijas, todėl europiniu lygmeniu ypač vertinamos pastangos spręsti šią problemą.

Projekto metu buvo eksploatuojamas eksperimentinis grunto valymo technologinio proceso įrenginys. Jį pasitelkus Lietuvoje buvo išvalyta daugiau kaip 22 tūkst. tonų grunto nenaudojant nei žalingų aplinkai chemikalų, nei genetiškai modifikuotų technologijų. Išvalytas dirvožemis vėl tampa švarus ir gali būti naudojamas visų rūšių augalams auginti.

Lietuvių pasiūlytas uždaras, biodegradacijos principu paremtas, užteršto grunto valymo būdas yra ne tik švaresnis, ekologiškesnis, bet ir pigesnis už šiuo metu naudojamas technologijas. Jį galima pasitelkti ne tik ekstremaliais atvejais, bet ir įprastoms reikmėms – valant gruntą šalia degalinių, naftos bazių, šiluminių trasų.

Lietuvių aplinkosaugos projektas prisidėjo prie „žaliojo pasaulio“ išsaugojimo ir sukūrė „žaliąją“ technologiją – tokius prioritetus inovacijų apdovanojimams šiemet skelbė EUREKA programai pirmininkaujanti Izraelio valstybė.

EUREKA – tai Europos tarpvalstybinio bendradarbiavimo programa, remianti į rinką orientuotus mokslinių tyrimų, technologijų plėtros ir inovacijų projektus, kuriuos inicijuoja verslas, pramonė ir mokslas. Šiuo metu EUREKA tinklas vienija 41 valstybę narę. Lietuva valstybės narės teisėmis programoje dalyvauja nuo 1999 metų. Šiuo metu Lietuvoje įgyvendinami 22 EUREKA projektai, daugiausia projektų – informacinių technologijų, biotechnologijų, energetikos srityse. Projektai finansuojami nacionalinėmis valstybių narių ir privačiomis pačių projekto dalyvių lėšomis.

EUREKA inovacijų apdovanojimą Lietuvą pelnė pirmą kartą.
 


Skyriaus naujienos

  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
  • 8
  • 9
  • 10

Mus rasite

Lankomumo statistika


www.serveriai.lt