Sekmadienis, Sausis 19, 2020
   
Tekstas

Per antruosius kadencijos metus L. Donskis pritarė pusšimčiui rašytinių pareiškimų

Leonidas Donskis per antruosius savo kadencijos Europos Parlamente metus savo parašu pritarė beveik pusšimčiui kolegų europarlamentarų inicijuojamų rašytinių pareiškimų, kuriuose keliami žmogaus teisių, transporto, aplinkosaugos, sveikatos apsaugos, žemės ūkio ir kiti klausimai. Kartu su trimis kitais Lietuvos europarlamentarais – R. Morkūnaite-Mikulėniene, Z. Balčyčiu bei J. Paleckiu – L. Donskis ir pats yra pateikęs kolegų pritarimui rašytinį pareiškimą dėl atominių elektrinių ES kaimynystėje saugumo.

Šiais metais Leonidas Donskis pritarė keliems rašytiniams pareiškimams iš transporto srities. Reikalingą EP narių parašų skaičių surinkusį ir oficialia EP pozicija tapusį pareiškimą dėl saugos keliuose pagerinimo panaikinant aplink sunkvežimius susidarančias nematomas zonas europarlamentarą ragino pasirašyti Lietuvos dviratininkų bendrija bei pavieniai dviračių entuziastai iš Lietuvos. Pasak jų, kiekvienais metais eismo įvykių, kuriuose dalyvauja sunkiasvorės transporto priemonės bei žūsta dviratininkai ir pėstieji, skaičius yra neproporcingai didelis. Priežastis – transporto priemonės priekyje ir šonuose susidarančios nematomos zonos, dėl kurių vairuotojai nepastebi dviratininkų ir pėsčiųjų. Transporto priemonių veidrodėliams tobulinti skirti teisės aktai neišsprendė problemos, tad sprendimas galėtų būti jutiklių ir kamerų ant sunkvežimių įrengimas.

Leonidas Donskis taip pat pritarė pareiškimui dėl savanoriškos pramonės produktų pakuočių ženklinimo Brailio raštu sistemos. Šį pareiškimą (kuris vėliau surinko reikalingą kiekį parašų) pasirašyti raginusi Lietuvos aklųjų ir silpnaregių sąjunga savo laiške L. Donskiui rašė, kad „ES įstatymai, reglamentuojantys prekių žymėjimą, nėra pakankamai palankūs neįgaliesiems, o prekių žymėjimas Brailio raštu labai palengvintų aklųjų bei stiprią regėjimo negalią turinčiųjų kasdienį gyvenimą“. Remdamasis Lietuvos epileptologijos draugijos bei Lietuvos  epilepsija sergančiųjų integracijos asociacijos (LESIA) pateikta informacija, L. Donskis taip pat pritarė pareiškimui dėl epilepsijos, kuris skatina mokslinius tyrimus ir inovacijas šios ligos, kuria Europoje serga apie 6 milijonai žmonių, gydyme ir socialinėje srityje. Nors šio pareiškimo pasirašymo terminas dar nepasibaigęs, jis jau yra sulaukęs beveik pusės europarlamentarų pritarimo.

EP Liberalų ir demokratų aljanso „Už Europą“ (ALDE) frakcijoje dirbantis europarlamentaras Leonidas Donskis savo paramą išreiškė ir savo kolegų – kitas politines grupes atstovaujančių Lietuvos europarlamentarų –  iniciatyvoms.  L. Donskis pritarė pareiškimui dėl ES kriterijų atitikimo eksportuojant ginklus ir karinę įrangą į trečiąsias šalis užtikrinimo, kurio vienas iš teikėjų buvo europarlamentaras prof. Vytautas Landsbergis, Justo Paleckio su kolegomis pateiktam pareiškimui dėl maisto švaistymo bei Radvilės Morkūnaitės-Mikulėnienės inicijuotam pareiškimui dėl švaros akcijos Europoje ir pasaulinio judėjimo „Darom 2012“.

Leonidas Donskis savo parašu pritarimą taip pat išreiškė rašytiniams pareiškimams dėl teisingo žemės ūkiui skiriamų subsidijų paskirstymo naujosioms ir senosioms valstybėms narėms,  bendros žuvininkystės politikos, vaikų ir nepilnamečių apsaugos nuo pernelyg didelių sąskaitų už mobiliojo ryšio paslaugas, vaistų, naudojamų mirties bausmei trečiosiose šalyse įvykdyti, eksporto, kovos su korupcija Europos sporte ir kitiems.

Rašytinius pareiškimus su siūlymais įvairiausioms ES gyvenimo sritims gali teikti kiekvienas europarlamentaras arba jų grupė. Jeigu per tris mėnesius nuo pateikimo toks pareiškimas sulaukia daugiau nei pusės EP narių pritarimo, įtvirtinto jų parašais, jis tampa oficialia EP pozicija, kuria pats EP, kitos ES institucijos ar ES šalys narės raginamos imtis tam tikrų veiksmų. EP nariai pateikia pačių įvairiausių rašytinių pareiškimų, kurie neretai tampa puikia startine pozicija iškeliant svarbias problemas, inicijuojant pokyčius tiek ES, tiek valstybių narių įstatyminėje bazėje.
 


Skyriaus naujienos

  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
  • 8
  • 9
  • 10

Mus rasite

Lankomumo statistika


www.serveriai.lt