Ketvirtadienis, Gegužė 28, 2020
   
Tekstas

Lietuvos parlamentarai Taline išgirdo Dalai Lamos raginimą garsiau paremti Tibetą

Seimo Tarpparlamentinių ryšių Tibeto rėmimo grupės atstovai grįžo iš Talino, kur vakar kartu su Baltijos šalių parlamentarais dalyvavo susitikime su Estijoje vis dar viešinčiu Tibeto dvasiniu lyderiu Dalai Lama.  Jo Šventenybė išreiškė viltį, kad Baltijos šalys dar glaudžiau bendradarbiaus remiant Tibetą tarptautinėje erdvėje.

Seimo Tarpparlamentinių ryšių Tibeto rėmimo grupės pirmininkė, Liberalų sąjūdžio frakcijos narė Dalia Kuodytė tikisi, kad Estijoje sėkmingai vykęs Dalai Lamos susitikimas su šios šalies politikos lyderiais įkvėps ir Lietuvą drąsesniems darbams.

Anot parlamentarės, Dalai Lamos XIV-ojo atstovas Šiaurės Europos, Lenkijos ir Baltijos šalims Thubtenas Samdupas Taline akcentavo, kad Baltijos šalys galėtų išnaudoti galimybę dar glaudžiau bendradarbiauti paremdamos Tibetą. Taip pat buvo užsiminta, kad šiam tikslui galbūt vertėtų įkurti naują Lietuvą, Latviją ir Estiją jungiančią organizaciją – „Baltics for Tibet“.

„Savo ruožtu jo Šventenybė Dalai Lama pabrėžė, kad Tibeto žmonės, nepaisant patiriamo spaudimo ir sunkumų, ir toliau liks stiprūs dvasia, tikės savo laisve. Tuo pačiu jis išreiškė viltį, kad okupaciją anksčiau patyrusios Baltijos šalys per savo atstovus dar garsiau kalbės apie Tibetą Europos Sąjungos, kitų tarptautinių organizacijų plotmėje. Dalai Lama sakė tikįs, kad Baltijos šalių politikai taps Tibeto geros valios ambasadoriais“, - teigė D. Kuodytė.

Tarpparlamentinių ryšių Tibeto rėmimo grupės pirmininkė patvirtinto, kad artimiausiu metu sieks išsiaiškinti, ar Dalai Lamos vizito idėją Lietuvoje palaikytų mūsų šalies Vyriausybė ir Prezidentūra. Tokiu atveju jo Šventenybė būtų kviečiamas apsilankyti Lietuvoje trečią kartą.

D. Kuodytė priminė, kad Estija sėkmingai surengė Dalai Lamos viešnagę Taline nepaisant didžiulio Kinijos spaudimo. Iki šiol Tibeto dvasinis vadovas Lietuvoje lankėsi 1991 ir 2001 metais. Mūsų šalyje vyko ne viena laisvės ir tikros autonomijos siekiančio Tibeto, jo žmonių palaikymo akcija. Kiek daugiau nei prieš metus – 2010 m. birželio 15-ąją – Vilniaus Užupio rajone buvo atidarytas Tibeto vardu pavadintas skveras.

Susitikime su Dalai Lama Taline taip pat dalyvavo parlamentarai Liberalų sąjūdžio frakcijos atstovai Algis Kašėta ir Erikas Tamašauskas bei Tarpparlamentinių ryšių Tibeto rėmimo grupės narys Petras Luomanas.

Skyriaus naujienos

  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
  • 8
  • 9
  • 10

Mus rasite

Lankomumo statistika


www.serveriai.lt