Šeštadienis, Balandis 04, 2020
   
Tekstas

Liberalų diskusija: Ar reikia permainų Vilniaus m. liberalų veikloje?

Šių metų savivaldybių rinkimai liberalams buvo sėkmingi – partija gavo du kartus daugiau rinkėjų balsų nei prieš keturis metus. 34-iose savivaldybėse liberalią poziciją atstovaus 100 tarybų narių. Net keturiolikoje naujų savivaldybių šią kadenciją dirba mūsų atstovai. Ypač gerai pasirodė atsinaujinę partijos Visagino, Molėtų, Kretingos ir Jonavos skyriai.

Deja, Lietuvos širdyje – sostinėje Vilniuje – rinkimų rezultatai buvo kardinaliai priešingi: partija prarado veik pusę savo rinkėjų. Surinkę 3,57% balsų Vilniaus m. liberalai buvo pirmieji žemiau brūkšnio į sostinės savivaldybės tarybą. Aptarti susidariusią situaciją sostinėje, Vilniaus m. skyrių veiklą ir būtinus pokyčius antradienį, rugpjūčio 23 d., buvo sušauktas visuotinis Vilniaus m. skyrių narių susirinkimas. Per partijos gyvavimo istoriją tai antrasis tokio mąsto renginys, kai diskusijai po vienu stogu buvo pakviesti visų sostinės skyrių atstovai.

Partijos naujienlaiškyje spausdinome atsakingų partijos pareigūnų nuomonę ir rinkimų rezultatų įvertinimą. Šį kartą diskutuoti ar reikia permainų Vilniaus m. liberalų veikloje ir kokių kviečia ir savo nuomone dalinasi Vilniaus m. skyrių susirinkimo dalyviai: Senamiesčio skyriaus narys Gintaras Sucila ir Antakalnio skyriaus pirmininko pavaduotojas Mindaugas Gerojimas.


M. Gerojimas: „Be abejo, Vilniuje reikia permainų, o tiksliau reikia pergalių. O jų neturėsime, kol Vilniaus miesto liberalai bus tokie susiskaldę kaip dabar:  skyriai retai bendrauja vieni su kitais, nesidalina informacija, patirtimi. Naujos idėjos pas mus miršta, o ne gimsta. O svarbiausia, neturime vieno aiškaus lyderio ir vieno aiškaus plano, kaip veikti tiek rinkimuose, tiek tarp jų. Nors visi esame liberalai ir turėtume siekti vieno tikslo, šiuo metu esame pasiklydę ieškodami naujų galimybių gauti postą, visai negalvodami apie atsakomybę, kurią pirmiausia ir atneša tie nauji „antpečiai“. Pirmiausia kalbu apie koordinacinę tarybą. Tai lyg ir institucija, kuri turėjo suvienyti visus skyrius ir koordinuoti jų veiklą. Tačiau nesugebėjo susitarti dėl vieno plano, jau nekalbant apie skyrių veiksmų koordinavimą.

Taigi, manau, kad siekiant permainų ir liberalų pergalių Vilniuje, pirmiausia tos permainos turi įvykti mūsų supratime. Kiekvienas sostinės liberalas turime susivokti, kad siekiant pergalių, reikia įdėti nemažai darbo. To už mus nepadarys nei nusamdytas koordinacinės tarybos sekretorius, nei vienas nuo 25-ių ar 30-ies skyriaus narių deleguotas atstovas į koordinacinę tarybą. Už tai pirmiausia atsakingi yra tą atsakomybę prisiėmę žmonės: t.y. Vilniaus m. skyrių pirmininkai ir mes, jų pavaduotojai. Kai šie žmonės susivoks ir sėdę prie apvalaus stalo sutars, kad Vilniui reikia vieno lyderio ir vieno plano, sostinės liberalams atsiras galimybė pergalėms.

Kalbant koordinacinę tarybą, ši institucija mano įsivaizdavimu pirmiausia yra organizacinis organas, kuris turi sudaryti erdvę skyrių, partijos narių iniciatyvoms gimti ir būti pastebėtoms, kuris turi organizuoti tų idėjų aptarimą ir vystymą, galiausiai priimti galutinius sprendimus. Tačiau sprendimai turi būti priimami skyriuose. Koordinacinės tarybos atstovai – skyrių pirmininkai – gali tik atnešti savo skyrių balsą, o ne asmeninę nuomonę. Didelėms liberalų idėjinėms diskusijoms vieta – ne koordinacinėje taryboje, o kur kas didesniame – visų Vilniaus skyrių liberalų visuotiniame susirinkime.


G.Sucila: „Neabejotinai, Liberalų sąjūdžio patirtas fiasko savivaldybių rikimuose Vilniaus mieste pokyčių būtinybę brėžia stačiu kampu, tačiau mintis, kad iki 2012 metų Seimo rinkimų lieka tik vieneri metai, šis kampas dar ir aštrėja, kadangi bet koks panašus rezultatas artėjančiuose rinkimuose gali tapti pragaištingais partijai, ilgam eliminuojant už aktyvios politikos rato.

Atsakomybės sostinės skyrių vadovų bei rikimų organizatorių nebuvimas už patirtą nesėkmę savivaldybės rinkimuose , vidinės intrigos bei interesų grupių iškilimas, miesto skyrių veiklos koordinavimo rinkimuose stoka, veikimas "tik savo kieme ir tik savo kiemo interesų paisymas " – tai objektyvios priežastys nulėmusios nesėkmingus rinkimų rezultatus.

Tačiau, mano manymu, tai pasekmė, kurios priežasčių reikėtų ieškoti Vilniaus m. liberalų organizacijoje bei jos struktūroje. 
Miesto skyriai veikia tarsi atskirų miestų struktūros. Būtina jų veiklos koordinacija dažniausiai virsta konkurencija tarp skyrių, o ne rezultato siekimu. Privalomos rotacijos skyrių vadovybėje nebuvimas, stabdo gabių perspektyvių ir aktyvių partijos narių iškilimą.Ar ne todėl sudarinėjat kandidatų sąrašus juose atsiranda asmenys „perėję iš kažkur“ ar „einantys kažkur“.

Tai priežastys, o jų atsiradimo reikėtų ieškoti pradžių pradžioje. Koordinacininkės tarybos reorganizacija, kokios nors kitos sueigos atsiradimas ar papildomų teisių ir galių joms suteikimas neišspręs problemos iš esmė  ir tik nutolins nesėkmių priežasčių sprendimą! Pradėti reikėtų nuo dėmesio eiliniams partijos nariams. Suteikti jiems daugiau galimybių reikšti savo iniciatyvas, teikti pasiūlymus, reikšti nuomones, o ne tik susirinkti prieš rinkimus, kad „palakstytų“ už juose dalyvaujančius, o po to vėl nusėstų „ant duno" iki sekančių ...

Mano manymu, Vilniaus m. liberalams būtina turėti savo patalpas. Nedidelę etatinę struktūrą. Gal būt įsteigti centro klubą ar centrinį skyrių į kurį bet kada galėtų rinkti veiklūs miesto liberalai pasigendantys veiklos, turintys idėjų, siūlantys iniciatyvas. Būtinas Vilniaus m. liberalų jaunimo sparnas.

Savoje programoje pasisakome už balsavimą rinkimuose internetu todėl manau, kad tiesiog privalome organizuoti  Vilniaus miesto liberalams bei pačiam miestui aktualių iniciatyvų svarstymą internetinėje erdvėje, su galimybe prisiregistravus balsuoti svarbiais klausimais.

Gal tada, sudalyvavus priešrinkiminiame kandidatų reitingavime, keisti galutinių sąrašų tvarką nekils noras net pačiam liberaliausiam Vilniaus m. liberalui, o partija bent kuriam laikui netaps panaši i kitas ...“

Skyriaus naujienos

  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
  • 8
  • 9
  • 10

Mus rasite

Lankomumo statistika


www.serveriai.lt