Šeštadienis, Balandis 04, 2020
   
Tekstas

Stasio Vainoro vizija: Skuodas – miestas nuo kurio prasideda Lietuva

Užbaigdami savivaldybių tarybų šimto darbo dienu interviu kalbiname Stasį Vainorą, liberalą, kuris sakosi ilgai galvojęs ar imtis atsakomybės ir mero pareigų. Tokį sprendimą S.Vainoras apgalvojo dar 2007 m. prieš pirmąją mero veiklos kadenciją. Liberalas tvirtina, kad svarbiausia priežastis paskatinusi imtis atsakomybės buvo vilniečio bičiulio pastebėjimas, kad Skuodas – pilkas ir niūrus miestas. Karštas troškimas, kad žmonės pasakytų jog Skuodas – tai miestas, nuo kurio prasideda Lietuva, ir į jį vis norisi sugrįžti – varomoji jėga, kuri Stasį Vainorą veda ir antrą kadenciją vadovaujant, kaip pats sako, žemaitiškiausiam Lietuvos miestui.

Ar per pirmąją mero kadenciją pavyko pasiekti užsibrėžtą tikslą pagražinti Skuodą? 
Norai visada yra didesni už galimybes (net ir kalbant telefonu justi šilta Skuodo mero šypsena, aut.pastaba). Iš tiesų, aš džiaugiuosi, kad su savo komanda – administracijos darbuotojais – pavyko užsukti daug projektų, finansuojamų iš Europos struktūrinių fondų paramos. Startavus prieš penkerius metus, tik dabar pradedam lipti ant to kalno nuo kurio matyti pirmieji atliktų darbų kontūrai: pradėti centrinės miesto aikštės rekonstrukcijos darbai, tvarkomos labiausiai apleistos gatvės. Kitų metų pavasarį Skuodo centras bus nepaprastai gražus.

Esame pradėję nepaprastą turizmo projektą, kurį, tiesa, šiek tiek apkarpė krizė. Bet, baigiame sutvarkyti Skuodo jūros paplūdimį, kuriame įrengėme vaikams aikšteles – dabar mamytės su vaikais čia tikrai smagiai leidžia laiką. Sutvarkėme gelbėjimo stotį.

Rajono seniūnijų centruose, iš Europos projektinių pinigų, asfaltuojamos labiausiai bendruomenėms rūpinčios gatvės, asfaltuojami šaligatviai.

Spėju, kad esame pirmasis rajonas Lietuvoje, susitvarkęs ir turintis pilną heraldiką. Bendruomenių iniciatyva savo herbus turi kiekviena seniūnija. O Skuodas – jau ir vėliavą atitinkančią visus heraldikos reikalavimus. Tai buvo ilgas projektas, kurį vykdėme kartu su bendruomenėmis. Vėliava, herbai – gal tai yra maži dalykėliai, bet tai yra mūsų veidas, kurį galime pademonstruoti kiekvienam atvykstančiajam.

Rajone neturime itin daug dalykų, kuriais galėtume pasidžiaugti. Mosėdžio miestelis ir akmenų muziejus – vieni svarbiausių iš jų. Dar praėjusią kadenciją buvo sutvarkytas Mosėdžio miestelio informacijos lentelės, aplink tvenkinį iškloti takeliai, pastatyti suoliukai. Buvo išplėstas akmenų muziejaus parkas, tad dabar žmonėms yra ne tik daug ko pažiūrėti, bet ir smagu bei patogu pasisvečiuoti. 

Suprantama, kad noras tęsti pradėtus darbus paskatino ir toliau prisiimti atsakomybę vesti miestą pirmyn. Tad kokie svarbiausi šios kadencijos iššūkiai?
Pirmiausia, tai pabaigti pradėtus darbus. Be to labai noriu, kad būtų baigta statyti moderni ir europietiška biblioteka. Pastatyta nauja nedidelė, bet standartus atitinkanti sporto salė. Jau esame pradėję žygius dėl jos. Apie naują salę Skuode esu kalbėjęs ir su premjeru. Suprantu, kad šiemet visi pinigai buvo mesti į didžiuosius miestus. Pastatytos arenos krepšinio čempionatui. Bet, mums didelės salės nereikia. Reikia kompaktiškos, krepšinio varžybų reikalavimus atitinkančios salės. Kuri būtų skirta ne tik krepšininkams, bet ir mini futbolui, kitoms sporto rūšims. Juo labiau, kad Skuodas tikrai turi sportininkų, kuriais didžiuojasi. Tai ir dziudo sportininkais, disko metikai, dviratininkai bei irkluotojai.

Trečiasis iššūkis tai geležinio linijos per Skuodą atidarymas. Suprantu, kad maršrutas iš Klaipėdos į Skuodą ir atgal yra beprasmis. Todėl keliu bendradarbiavimo su Latvija klausimą. Jei atidarytume arteriją krovinių transportavimui į Latviją, ne tik Skuodui, bet Lietuvai būtų didelis privalumas. Tad siekiu, kad valstybės mastu būtų atliktas tyrimas, ar naudinga būtų atnaujinti tokią geležinkelio liniją.

Ar po meravimo pareigų lieka laiko tiesiog gyvenimui? Kam skiriate savo laisvalaikį? 
Laiko lieka labai mažai (juokias Skuodo galva). Buvau žemaičių teatro aktorius. Užleidau šį reikalą. Tačiau subūrėm savivaldybės administracijos darbuotojų ir sėkmingai sudalyvavom rajono Linksmųjų ir išradingųjų klubo  konkurse. Dalyvavo darželio, jaunimo savivaldybės, meno mokyklos ir politinė komanda. Per du etapus tapome nugalėtojais.

Kultūros centras buvo organizavęs šou programą „daina Skuodui“, pats nedainuoju, bet su kolega iš mokyklos vedėm šį renginį, tad neužmiršau tos užklasinės veiklos, bet laiko labai trūksta.

Savaime aišku kelionės, komandiruotės, susitikimai su partneriais iš Lenkijos, užima nemažą laisvo laiko dalį.

Be to populiarinam žemaičių kalbą. Telšiai pasiskelbė Žemaitijos sostine. Mes pasiskelbėm, kad Skuodas –žemaitiškiausias miestas Lietuvoje.Žvelgdami į kolegas Lenkijoje Pucko mieste, kur gyvena Lenkijos kašubai, atgaivinome žemaičių draugijos veiklą Skuode, išleidome ne vieną Žemaitijos poetų ir rašytojų knygą.


Skyriaus naujienos

  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
  • 8
  • 9
  • 10

Mus rasite

Lankomumo statistika


www.serveriai.lt