Penktadienis, Gruodis 13, 2019
   
Tekstas

Europos Parlamentas pradėjo trečiuosius 2009-2014 m. kadencijos metus

Paskutinėmis rugpjūčio dienomis ir pirmąją rugsėjo savaitę Europos Parlamente startuoja naujas politinis sezonas. 2009-2014 m. kadencijos europarlamentarai pradeda jau trečiuosius savo darbo metus. Kadencijos viduryje Europos Parlamento laukia permainos – bus renkamas naujas EP pirmininkas, vyks pokyčių ir kitose EP struktūrose.

Pagal EP tvarką, šios ES piliečių renkamos demokratinės institucijos pirmininkas savo pareigas eina pusę EP kadencijos – t.y. 2,5 metų. Jo kadencija gali būti pratęsta, tačiau nusistovėjo praktika, kad Europos Parlamento vadovo kėdę paprastai pasidalija dvi didžiausios politinės grupės: konservatoriai ir socialdemokratai. Tad pirmąją kadencijos pusę Europos Parlamento pirmininko postą užima Europos liaudies partijos (EPP) atstovas lenkas Jerzy Buzek, ir beveik nėra abejonių, kad jau po pusmečio jį pakeis Socialistų ir demokratų pažangiojo aljanso (S&D) frakcijos lyderis Martin Schulz.

Didesnių ir mažesnių pokyčių įvyks ne tik aukščiausiuose Europos Parlamento struktūrose, bet ir politinėse grupėse, komitetuose, delegacijose, kur rotacijos principu gali keistis vadovaujančias pareigas užimantys europarlamentarai.

Liberalų ir demokratų aljanso „Už Europą“ (ALDE) frakcijoje dirbantis, LR liberalų sąjūdį Europos Parlamente atstovaujantis Leonidas Donskis jau suplanavo nemažai trečiųjų savo  kadencijos metų darbų. Kadencijos pradžioje europarlamentaro pasirinkti darbo prioritetai – žmogaus teisės bei postsovietinių šalių problematika – svarbiausią vietą Leonido Donskio darbotvarkėje užims ir šiemet.

Jau rugsėjo pabaigoje Leonidas Donskis, dirbantis ES ir Armėnijos, Azerbaidžano ir Gruzijos parlamentinio bendradarbiavimo delegacijoje, išvyksta vizito į Azerbaidžaną. Jau numatytos ir kitos europarlamentaro kelionės į Vokietiją, JAV ir, žinoma, Lietuvą. Kaip ir visiems europarlamentarams Leonidui Donskiui per trečiuosius kadencijos metus teks dvylika kartų keliauti į plenarines sesijas Strasbūre.

Artimiausiu metu jau suplanuoti ir trys Leonido Donskio inicijuojami ar globojami renginiai, vyksiantys Europos Parlamente Briuselyje. Spalio pradžioje europarlamentaro kvietimu Europos Parlamente seminarą surengs žymus amerikiečių politikos strategas, NATO Rytų plėtros architektu neformaliai vadinamas Bruce Jackson. Lapkritį drauge su LR nuolatine atstovybe ES Europos Parlamente Leonidas Donskis surengs Czesławo Miłoszo 100-ųjų gimimo metinių minėjimo renginį bei parodą, taip pat globos Europos psichologų asociacijų federacijos suvažiavimą.

Leonidas Donskis, dirbantis ALDE koordinatoriumi Žmogaus teisių pakomitetyje, jau paskirtas dirbti savo politinės grupės šešėliniu pranešėju rengiant EP Metinį pranešimą dėl žmogaus teisių padėties pasaulyje. Europarlamentaras planuoja ir toliau nuolat palaikyti glaudų ryšį su pasaulinėmis žmogaus teises ginančiomis nevyriausybinėmis organizacijomis, suteikti žmogaus teisių gynėjams galimybes savo problemas išdėstyti Europos Parlamente, europarlamentaro turimomis priemonėmis nuolat atkreipti dėmesį į žmogaus teisių pažeidimus visame pasaulyje.

Leonidas Donskis Briuselyje bei Strasbūre ir šiais metais sulauks daugiau nei šimto lankytojų iš Lietuvos. Europarlamentaro kvietimu kasmet net keturios grupės L. Donskio globojamų projektų nugalėtojų ir dalyvių, bendruomenių aktyvistų ir smalsių žmonių ne tik iš arčiau susipažįsta su Europos Parlamento darbu, bet ir savaitės trukmės kelionės metu aplanko gražiausius Europos miestus bei regionus.

Apie Leonido Donskio veiklą, kaip jau įprasta, nuolat informuoja interneto svetainė www.donskis.lt, europarlamentaro socialiniai tinklai „Facebook“ ir „Twitter“, kas mėnesį leidžiamas elektroninisnaujienlaiškis, o vieneriems kadencijos metams pasibaigus – ir metinė ataskaita (antrųjų metų ataskaita pasirodys netrukus). 
 


Skyriaus naujienos

  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
  • 8
  • 9
  • 10

Mus rasite

Lankomumo statistika


www.serveriai.lt