Antradienis, Vasaris 18, 2020
   
Tekstas

Susisiekimo ministerija dienraštį kaltina tendencingai iškraipius ir supainiojus faktus

Rugsėjo 9 d. dienraščio „Lietuvos rytas“ publikacijoje „Ministras pamalonino liberalų pramogų salą“ pateikiami tendencingai iškreipti ar supainioti faktai, norint sukelti skandalo įspūdį. Straipsnyje peršama nuomonė, esą susisiekimo ministras Eligijus Masiulis pasirūpino kelio į partijos nariui priklausančią poilsiavietę Kelmės rajone rekonstrukcija, skyrė Europos Sąjungos lėšų.

Tikrieji šios istorijos faktai yra tokie:

Publikacijoje minimas kelias yra viena pagrindinių Tytuvėnų miestelio gatvių. Kelio rekonstrukcija finansuojama pagal 2008 m. pavasarį buvusios Vyriausybės patvirtintą tvarką skirti Europos Sąjungos lėšų svarbiems regioniniams projektams. Paramą gali gauti tik vietinės valdžios patvirtinti ir pasirinkti regiono plėtrai svarbūs projektai.

Tokiu būdu Kelmės rajono savivaldybė dar prieš kelis metus paprašė suremontuoti kelią Tytuvėnai (Sedulos gatvė) – Skogalio kaimas ir įrengti stovėjimo aikšteles automobiliams. Šį projektą Kelmės rajono savivaldybė pasirinko kaip svarbų turizmo plėtrai. Jis taip pat turėjo pagerinti susisiekimą tarp Tytuvėnų ir aplinkinių gyvenviečių.

2009 m. balandžio 17 dieną šio kelio rekonstrukciją patvirtino Šiaulių regiono plėtros taryba. Po trijų dienų apie tai buvo informuotos Susisiekimo ir Vidaus reikalų ministerijos Šiaulių apskrities viršininko atsiųstame rašte.

Kelio rekonstrukcijos darbų vykdytojus konkurso būdu atrinko pati Kelmės rajono savivaldybė. Konkursą laimėjo bendrovė „Šiaulių plentas“. Straipsnyje minima „Diržė“, kaip skelbiama Viešųjų pirkimų tarnybos svetainėje, iš konkurso buvo pašalinta, nes neatitiko kvalifikacinių reikalavimų. 

Europos Sąjungos parama minėtam projektui susisiekimo ministro įsakymu skirta 2010 m. gruodžio 9 d. Ministras turi pasirašyti visus įsakymus, dėl Europos Sąjungos lėšų skyrimo. Prieš tai buvo įvertinta, ar kelią galima rekonstruoti Europos Sąjungos lėšomis.

Straipsnyje išdėstyta nuomonė, kad kelias rekonstruojamas dėl to, kad Liberalų sąjūdžio atstovai yra valdančiosios koalicijos Kelmės rajono savivaldybėje nariai, neatitinka realybės. Primename, kad visi paruošiamieji darbai ir sprendimai rekonstruoti kelią, lėšų skyrimas vyko iki 2010 m. pabaigos. Tuo metu Liberalų sąjūdis savo atstovų rajono taryboje neturėjo. Rinkimai vyko šiais metais. Straipsnyje minimos sodybos savininkas Petras Račkauskas į Liberalų sąjūdį įstojo 2011 m. balandžio 27 d.

Apgailestaujame, kad dienraštis paskelbė žurnalisto deramai nepatikrintą informaciją.   
 


Skyriaus naujienos

  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
  • 8
  • 9
  • 10

Mus rasite

Lankomumo statistika


www.serveriai.lt