Sekmadienis, Gegužė 31, 2020
   
Tekstas

R. Imbrasas: artėjantis partijos Suvažiavimas taps neeiliniu renginiu Lietuvos politikoje

Jau kitą mėnesį, spalio 15-16 dienomis, Liberalų sąjūdis visus pakvies į išskirtinį renginį. Pastaruosius metus stebėję liberalių partijų – partnerių Europos Sąjungoje veiklą, liberalai nusprendė naujoves parvežti į Lietuvą ir VI-ąjį partijos suvažiavimą padaryti išskirtiniu renginiu.

Per penkis šimtus žmonių. 10 skirtingų politikos renginių po vienu stogu. Lietuvos ir užsienio ekspertai. Nevyriausybinių organizacijų mugė. Iškilmingas Liberalų sąjūdžio pirmininko rinkimų šurmulys. Ir mažiausiai aštuonios temos, kurias Lietuvos visuomenei būtina aptarti iki 2012-ųjų metų, kada reikės spręsti, kaip toliau valdyti Lietuvos valstybę.

Tokio atviro visuomenei, dvi dienas truksiančio renginio Lietuvos partijų veikloje dar nebuvo.

Pasakodamas apie renginį partijos atsakingasis sekretorius Raimondas Imbrasas pažymi, kad svarbiausia jo dalis – partijos suvažiavimas.

„Pagrindinis renginio akcentas – oficialioji partijos suvažiavimo dalis. Šiemet liberalai spręs kam patikėti partijos vairą ateinančių dvejų metų kadencijai. Rinksime partijos pirmininką ir svarbiausias institucijas: valdybą, etikos ir kontrolės komisijas. Todėl šis renginys jau yra neeilinis. Nauja yra tai, kad pirmą kartą per partijos istoriją Suvažiavimas vyks dvi dienas kartu su eile kitų svarbių renginių“, - akcentuoja R. Imbrasas. 

Kartu su Partijos suvažiavimu dvi dienas vyks konferencija. Liberalų sąjūdžio politikos projekto vadovas Vincas Jurgutis teigia, kad tokio masto renginys Lietuvos partijų veikloje organizuojamas pirmą katą.

„Pirmą kartą Lietuvos istorijoje politinė partija suvažiavimo metu pristatys savo veiklą ne tik partijos žmonėms, bet ir visuomenei bei pakvies diskutuoti apie Lietuvos aktualijas. Dalyvaus užsienio svečiai, ekspertai. Būtent šio suvažiavimo metu bus pateikta daug pasiūlymų, kaip toliau valdyti Lietuvos valstybę“, – teigia V. Jurgutis.

Konferencijoje „Liberalų atsakas XXI a. iššūkiams Lietuvoje“ bus aptariamos aktualiausios Lietuvos žmonėms problemos ekonomikoje, energetikoje, sveikatos sistemoje, žmogaus teisių padėtis ir t.t. bei ieškoma atsakymų, kaip jas spręsti. Kiekvienas šių renginių bus atviras ne tik partijos nariams, bet ir žmonėms, kurie domisi liberalų politika ar nori prisidėti planuojant Lietuvos ateitį. Teminius pranešimus skaitys Lietuvos ekspertai. Sėkmingo valdymo pavyzdžius kitose šalyse pristatys Liberalų sąjūdžio partneriai Europoje, kitų valstybių liberalių partijų atstovai, kurie yra pasiekę reformų ir gerų rezultatų savo šalyse.

Dar viena renginio naujovė – nevyriausybinių organizacijų mugė. Į ją kviečiama daugiau nei 20 organizacijų, kurios turės galimybę pristatyti savo veiklą, pakviesti prisidėti bendraminčius ar kitaip skatinti žmonių įsitraukimą tarnauti visuomenės labui.

Konferenciją organizuoja Europos Liberalų forumo kartu su VšĮ „Atvira visuomene ir jos draugai", bendradarbiaujant su Friedrich Naumann Foundation for Freedom ir Centre Forum. Renginį finansuoja Europos Parlamentas.
 


Skyriaus naujienos

  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
  • 8
  • 9
  • 10

Mus rasite

Lankomumo statistika


www.serveriai.lt