Trečiadienis, Gegužė 27, 2020
   
Tekstas

Viešąsias įstaigas nuo šiandien galima patogiai steigti internetu

Teisingumo ministerija ir VĮ Registrų centras nuo šiandien atveria galimybę steigti ir registruoti viešąsias įstaigas internetu.

Nuo šiol steigėjai visus viešosios įstaigos registravimo veiksmus atliks internetu Registrų centro savitarnos sistemoje adresu, o steigimo dokumentus pasirašys elektroniniu parašu.

„Įstaigų steigimas elektroniniu būdu yra lygiavertis įprastiniam, tik žymiai paprastesnis ir patogesnis. Asmenys taip sutaupo laiko ir pinigų, nes jiems nebereikia asmeniškai lankytis Registrų centre bei notaro biure. Kad šis modernus steigimo būdas yra reikalingas, rodo sparčiai augantis internetu steigiamų kitų formų juridinių asmenų skaičius. Tiesa, žinau, kad šiais sprendimais džiaugiasi ne visi rinkos dalyviai, tačiau noriu patikinti, kad ir toliau nuosekliai plėtosime inovacijas, leidžiančias kurti patogumą žmogui“, - sako teisingumo ministras Remigijus Šimašius.

Registrų centras į elektroninę erdvę jau yra perkėlęs individualių įmonių, uždarųjų akcinių bendrovių bei asociacijų steigimo ir registravimo procedūras.

Per šiuos metus Lietuvoje iš viso internetu jau yra užregistruota 1324 uždarosios akcinės bendrovės, t.y. 25 proc. visų steigiamų UAB Lietuvoje (viso įregistruota šiemet 5407). Taip pat internetu jau įregistruotos ir 27 individualios įmonės (viso jų įsteigta šiemet 522).

Skaičiuojama, kad vien šių dviejų juridinių asmenų formų steigimas internetu žmonėms šiemet leido sutaupyti daugiau nei pusę milijono litų (apytiksliai virš 600 tūkst. lt.) išlaidų, kurias jie būtų patyrę steigdami įmones įprastu būdu lankantis pas notarą ir Registrų centre. Vienos bendrovės steigimo kaina įprastu būdu, priklausomai nuo notarinių veiksmų kiekio, siekia vidutiniškai apie 700 lt., o tuo tarpu elektroniniu – 254 lt.

Tikimasi, kad nuo šių metų rugpjūčio atvėrus elektroninio registravimo kelią asociacijoms, šių steigėjai taip pat sparčiai ims naudotis šia galimybe (per metus jų įsteigiama vidutiniškai 750).

Viešųjų įstaigų, kurios internetu gali steigtis jau nuo šiandien per metus įregistruojama apie 469. Šiuo metu Lietuvoje jų veikia 6 444. Įsteigti ir įregistruoti viešąją įstaigą internetu truks nuo vienos iki trijų dienų, o ne vieną ar dvi savaites, kaip buvo iki šiol. 

Norintieji internetu įsteigti viešąją įstaigą, įmonę, nevyriausybinę organizaciją ar suteikti leidimą savo valdomose patalpose įsikurti steigiamo juridinio asmens buveinei, turi įsigyti Registrų centro platinamą arba asmens tapatybės kortelėje išduodamą kvalifikuotą elektroninį sertifikatą (el. parašą). 
 


Skyriaus naujienos

  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
  • 8
  • 9
  • 10

Mus rasite

Lankomumo statistika


www.serveriai.lt