Ketvirtadienis, Gruodis 12, 2019
   
Tekstas

Panevėžio rajone – apie žmogaus teises, pagarbą ir toleranciją

Rugsėjo 26 dieną Seimo narė Dalia Kuodytė ir teisingumo ministro patarėjas Tomas Baranovas lankėsi Panevėžio rajone, kur su Ramygalos gimnazijos ir Paliūniškio pagrindinės mokyklos moksleiviais diskutavo apie pagarbą, toleranciją, žmogaus teises ir pareigas.

Lietuvoje trūksta pagarbos ir tolerancijos. Pagarba yra abipusis jausmas – vargu ar tu mane gerbsi, jei aš negerbsiu tavęs. Tolerancijos galime pasimokyti iš Vakarų Europos šalių – pavyzdžiui, Ispanijos, Vokietijos. Ten toleruojami įvairūs žmonės, gerbiama laisva saviraiška. Kaip pasiekti, kad tolerancijos ir pagarbos būtų daugiau ir Lietuvoje? Didelę įtaką daro šeima – tie pagrindai, kuriuos suteikia tėvų auklėjimas. Ne ką mažiau priklauso ir nuo paties žmogaus. „Reikia pradėti nuo savęs“, kalbėjo moksleiviai ne tik Panevėžio rajone, bet ir kitose Lietuvos vietose, kur lankėsi Liberalų sąjūdžio Žmogaus teisių ir pilietinės visuomenės komiteto atstovai  - Kėdainiuose, Joniškyje, Kaišiadoryse, Vilniuje.

Jaunimui aktuali ir patyčių problema. Kas „kietesnis“ – ar tas, kuris tyčiojasi ir žemina kitus, ar tas, kuris su aplinkiniais elgiasi mandagiai? „Jei elgsiesi mandagiai, tave tuoj pat pašieps“, pasigirdo nuomonė Ramygaloje. „Reikia nekreipti dėmesio ir būti tvirtam“, tuoj pat nuskambėjo atsakymas. Visi sutarė, kad pagarba kitiems susijusi su pagarba sau. Save gerbiantis žmogus iš kitų nesityčios.

Moksleivių nuomone, jie turi daug teisių, tačiau be pareigų ir atsakomybės teisės netenka prasmės. Mano teisės baigiasi ten, kur prasideda kito žmogaus teisės. Visgi Lietuvos Respublikos Konstitucijoje įtvirtintos žmogaus teisės yra prigimtinės – niekas neprivalo jų „užsidirbti“ pareigų atlikimu.

Paliūniškio pagrindinė mokykla apsisprendė dalyvauti Teisingumo ministerijos organizuojamame Konstitucijos egzamine, kurio pirmasis etapas įvyks jau spalio 6 dieną. Įsijungti į egzaminą rimtai svarsto ir Ramygalos gimnazija. Svečiai iš Vilniaus palinkėjo moksleiviams kuo geriausios sėkmės.

Vakare įvyko susitikimas su Dembavos bendruomenės atstovais. Diskusija pakrypo įvairiomis temomis –vaikų auklėjimo, smurto šeimoje prevencijos, santykių su Lietuvos lenkais, rinkimų sistemos tobulinimo, savivaldos problemų ir daugeliu kitų. Dėkodami Dembavos bendruomenės pirmininkei Daivai Juodelienei už pakvietimą, susitikimo dalyviai pabrėžė, kad būtent šito - diskusijų, išklausymo ir įsiklausymo - bene labiausiai trūksta Lietuvos politinei sistemai.
 


Skyriaus naujienos

  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
  • 8
  • 9
  • 10

Mus rasite

Lankomumo statistika


www.serveriai.lt