Ketvirtadienis, Gruodis 12, 2019
   
Tekstas

P. Auštrevičius. Tikėjau, kad galime – tikiu, kad galėsime

Kiekvienas partijos suvažiavimas yra puiki galimybė apsidairyti ir įvertinti – žvilgtelėti, nuo ko mes pradėjome, ir pažvelgti, kur einame.

Visuomet tikėjau, kad savarankiška ir stipri liberalios jėgos partija turi aiškių perspektyvų Lietuvoje. Net ir sudėtingiausiais momentais. Galėčiau prisiminti mūsų partijos gimimo ištakas, 2005-ųjų rudenį, kuomet suvokimas, jog darbas Liberalų ir centro sąjungos rėmuose veda į niekur pasiekė lūžio tašką.

Puikiai pamenu, kai vienas pasitarimas, kuriame dalyvavo partijos nariai, aktyviau bandę ieškoti išeičių, vis dėlto nepagimdė realaus veiksmų plano. Tuometinis balsavimas už taip vadinamą „veiksmą viduje“ ir apsisprendimą dėl atskiros politinės partijos kūrimo vienu metu paliko mane vieną prieš 13.

Tačiau pakako vos poros mėnesių ir atėjo suvokimas, kad savarankiškos naujos politinės jėgos kūrimas – vienintelė tinkama alternatyva.

Šiandien mes aiškiai suprantame, kad mūsų pasirinkta kryptis yra tai, kas mus įpareigoja drąsiai žvelgti į ateitį.

Sunku ginčyti, kad mūsų partijos atstovams būnant valdančiosios daugumos Seime nariais kai kada nėra itin lengva išdėstyti savo politines įžvalgas, strateginį matymą.

Akivaizdu, kad visuomenė, Lietuvos žmonės šiandien nori tikrumo, aiškumo ir konkretumo. Todėl ypač svarbu, kad pasitikdami 2012 metais vyksiančius Seimo rinkimus kuo greičiau apsispręstume dėl partijos veiklos strategijos.

Mano manymu, šiandien mes esame nepagrįstai nusišalinę nuo šiuo metu žmonėms aktualiausių socialinių ir ekonominių klausimų. Vienas to pavyzdžių – mūsų pozicijos stoka dėl pensijų reformos, kitas svarbus klausimas – šilumos ir viso energetikos ūkio pertvarka.

Jei manome, kad nukreipdami jėgas į tam tikras siauras sritis pasieksime teigiamų rezultatų, gali būti, kad smarkiai klystame. Taip, mes turime atlikti svarbius darbus, įskaitant ir tuos, kurie mums pavesti koaliciniais susitarimais. Tačiau mūsų politinės retorikos siaurinimas, vengimas pasisakyti esminiais klausimais gerokai sumažina mūsų veiklos lauką.

Tokiu būdu mes „dovanojame“ galimybę apie visuomenei rūpimas ir skaudžias problemas kalbėti kitiems, tokiu būdu didesnio pasitikėjimo įgyja kitos save liberaliomis laikančios politinės jėgos.

Siūlau grįžti prie esmės – prie to, nuo ko mes galbūt ir pradėjome.

Siūlyčiau žvelgti ne vien šios į pabaigą artėjančios Seimo kadencijos ribose. Mes turime ir galime matyti toliau – pateikti išsamesnę analizę, būtinų reformų planus. Tik tokiu būdu galime mobilizuoti savo rinkėjus.

Tikiu, kad mūsų partija dar turi didelį ir iki šiol tinkamai nepanaudotą potencialą, ypač – politinės veiklos metodų atžvilgiu.

Pripažinsiu – šiuo metu mane asmeniškai nevisiškai tenkina sprendimų priėmimo tvarka,  įtraukiant į ją partijos narius.

Privalome užtikrinti kuo pilnesnį partijos narių dalyvavimą šiuo klausimu – derėtų dažniau rengti partijos narių apklausas, išsiaiškinti jų nuomonę ir poreikius. Raskime geriausią sprendimą, nedelskime.

Matant šiandienos aktualijas susidaro įspūdis, kad liberalių politinių jėgų perspektyva Lietuvoje – kone neišsemiama. Kaip yra iš tiesų, dar pamatysime. Tačiau mūsų – Liberalų sąjūdžio – sėkmės kelias šiuo atveju, manau, yra nemesti savo kelio, nenuklysti įvairiais takeliais.

Tikiu, kad mūsų požiūrio aiškumas, platesnės politinės diskusijos ir mūsų rinkėjams suprantami sprendimai taps tuo veiksniu, kuris Liberalų sąjūdžiui užtikrins pirmaujančios bei nenugalimos liberalios politinės jėgos vardą

Skyriaus naujienos

  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
  • 8
  • 9
  • 10

Mus rasite

Lankomumo statistika


www.serveriai.lt