Šeštadienis, Sausis 18, 2020
   
Tekstas

Teisingumo ministras Alytuje propaguoja elektronines paslaugas ir verslo priežiūros pokyčius

Įmonės ar nevyriausybinės organizacijos įsteigimas ir tolimesnis formalumų tvarkymas turi būti paprastas bei atitikti šiandienos informaciniam amžiui įprastus standartus. Naujų standartų laikymąsi turi įsisąmoninti ir verslo prižiūrėtojai. Į tai dėmesį atkreipė šiandien Alytuje viešintis teisingumo ministras Remigijus Šimašius.

Nuo 2010 m. sausio mėn. Lietuvoje galima elektroniniu būdu įsteigti individualią įmonę, o dabar neišeinant iš namų ar esant bet kurioje pasaulio vietoje, kurioje yra interneto prieiga,  galima įsteigti uždarąją akcinę bendrovę, asociaciją ar viešąją įstaigą, kurios buveinė būtų Lietuvos Respublikoje.

Šiuo metu elektroniniu būdu Lietuvoje jau įsteigti 1491 juridiniai asmenys, daugiausia Vilniuje -844 įmonės, įstaigos, asociacijos. Kituose šalies regionuose aktyviausia paslauga naudojasi Kauno (214), Alytaus (185), Klaipėdos (109), Marijampolės (53) regionų gyventojai.

 „VĮ „Registrų centras“ jau antrus metus siūlo elektroninę įmonių ir nevyriausybinių organizacijų teisinę registraciją, kuri leidžia apsieiti be notaro, steigėjams kiekvienu atveju taupo laiko ir bent po kelis šimtus litų, leidžia įsisteigti paprasčiau, be teisininkų pagalbos. Artimiausiu metu registre elektroniniu būdu taip pat bus galima duomenis, dokumentus ir keisti. Džiaugiuosi, kad Alytaus miesto ir apskrities žmonės aktyviai naudojasi šia galimybe ir noriu pakviesti visus, ypač gyvenančius atokiau, plačiau naudotis elektroniniu juridinių asmenų steigimu ir dokumentų tvarkymu“, – pažymėjo Alytuje viešintis teisingumo ministras Remigijus Šimašius.

Su Alytaus regione dirbančių verslo priežiūrą vykdančių institucijų darbuotojais teisingumo ministras diskutavo kita aktualia verslo aplinkos gerinimo tema: kaip užtikrinti, kad įstatymuose ir Vyriausybės dokumentuose įtvirtinti ir centrinių institucijų deklaruoti progresyvūs verslo priežiūros standartai, pagal kuriuos konsultavimas turi keisti inkvizicinį baudimą, taptų kiekvieno regione dirbančio inspektoriaus kasdienybe.

„Verslo priežiūra turi dirbti taip, kad siektų tik savo tikrųjų tikslų ir užtikrintų vartotojų saugumą, o ne vaikytųsi smulkmeniškų pažeidimų. Nėra normalu kai galbūt konkurento pakišta viena skardinė sidro be banderolės automatiškai sąlygoja baudą ir licencijos atėmimą, kai mokytojas baudžiamas už tai, kad prie monitoriaus sėdi du mokiniai, arba prekių sudėties užrašymas etiketėje dviem sakiniais, o ne vienu, yra vertinamas kaip pažeidimas. Teisės aktai šiandien jau suteikia visas galimybes inspektoriams elgtis oriai ir dirbti efektyviau. Būtina, kad tai pasiektų ir inspektorių, ir verslo sąmonę. Tik tokiu atveju pokyčiai teisės aktuose taps kūnu ir sukurs daugiau pasirinkimo vartotojui, leis klestėti verslui, o priežiūros inspektoriams leis efektyviau dirbti savo darbą“, – susitikime sakė teisingumo ministras.

Rugsėjo viduryje devynių didžiausių verslo priežiūros institucijų - Valstybinės mokesčių inspekcijos, Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos, Aplinkos apsaugos agentūros, Valstybinės ne maisto produktų inspekcijos, Valstybinės teritorijų planavimo ir statybos inspekcijos, Valstybinės darbo inspekcijos, Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo, Valstybinės kelių transporto inspekcijos ir Valstybinės visuomenės sveikatos priežiūros tarnybos – vadovai pasirašė „Deklaraciją dėl pirmųjų verslo metų“, kuria siekiama sudaryti palankias sąlygas verslą pradedančioms įmonėms, verslo naujokus pirmuosius jų veiklos metus ne bausti, o konsultuoti. Ši deklaracija yra sudėtinė šios Vyriausybės vykdomos priežiūros funkcijų pertvarkos dalis.

Prie deklaracijos pakvietus prisijungti kitas ūkio subjektų veiklos priežiūrą vykdančias institucijas, iki šios dienos sprendimą pritarti nuostatoms dėl pirmuosius metus veikiančių verslų didesnio konsultavimo ir nebaudimo už mažareikšmius pažeidimus jau yra priėmusi 31 priežiūros institucija. 
 


Skyriaus naujienos

  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
  • 8
  • 9
  • 10

Mus rasite

Lankomumo statistika


www.serveriai.lt