Pirmadienis, Gegužė 25, 2020
   
Tekstas

Liberalų diskusija: Kokius tikslus sau kelia nauji partijos pirmininko pavaduotojai?

Spalio 15-16 d. šeštajame Liberalų sąjūdžio suvažiavime išsirinkome naują partijos pirmininką, valdybą, etikos ir kontrolės komisijas. Patvirtinome partijos pirmininko pavaduotojus. Eligijų Masiulį perrinkus trečiajai kadencijai pirmojo pavaduotojo pareigas ir toliau eis Gintaras Steponavičius. Darbą lyderio komandoje tęs Algis Kašėta, Rimantas Mikaitis, Ona Balžekienė, Arūnas Štaras. Kartu su Eligijumi Masiuliu komandoje dirbs ir du nauji pirmininko pavaduotojai: tai neseniai į partiją įstojęs ir didelio partijos narių palaikymo valdybos rinkimuose sulaukęs Remigijus Šimašius bei jau antrą kadenciją valdyboje dirbsiantis Mindaugas Lapinskas. Klausiame naujų partijos lyderių, kokius tikslus jie sau kelia priimdami partijos pirmininko pavaduotojų pareigas?


R.Šimašius: "Visų pirma noriu padėkoti suvažiavimo dalyviams, visiems partijos nariams ir Eligijui Masiuliui už parodytą pasitikėjimą. Gal ir banaliai kam nuskambės, bet tai tikrai įpareigoja.

Būdamas valdybos nariu planuoju atstovauti ne Vilnių, ne regionus, ne centrines partijos institucijas ar šiuo metu Vyriausybėje postus užimančius asmenis. Mano programa yra atstovauti liberalias laisvės ir atsakomybės idėjas mūsų partijoje. Kaip ne kartą esu rašęs ir Vox‘e, manau, kad būtent tokie – nuoseklūs liberalai – mes reikalingi Lietuvai ir savo rinkėjams. Todėl būtent nuoseklią, o ne besiblaškančią pragmatinę – opurtunistinę liniją esu nusiteikęs palaikyti, stiprinti ir saugoti. 

Noriu pakartoti tai, ką sakiau savo 45 sekundžių rinkiminėje kalboje.

Suvažiavimo konferencijos rytinėje dalyje mūsų svečias Per Bylund pasidalino puikia metafora: valdžia yra tarsi žiedas iš „Žiedų valdovo“. Jis dažniausiai paimamas su gerais ketinimais, bet vėliau užvaldo protą ir širdį.

Manau, kad tai labai rimtas iššūkis ypač mums, liberalams, kurie kalbame apie mažesnę valdžią, kitaip tariant, atėję į valdžią žadame ją sumažinti.

Pratęsiant metaforą, manau, kad mes turime būti kaip Frodas, kuris gal ir naivus, gal ir idealistas, gal netgi per silpnas, tačiau žino, kad žiedas (valdžia) yra našta, kad reikia ją nešti tiek ir tol, kiek tai būtina, kad ši našta daugiau nebeslėgtų niekieno pečių ir nebūtų naudojama manipuliuoti žmonių likimais.

Žinau, kad galiu sustiprinti šią dvasią Liberalų sąjūdžio Valdyboje ir ruošiuosi su Jūsų pagalba tai daryti. Dar kartą ačiū."


M.Lapinskas: "Kaip ir sakiau iš tribūnos, partijai reikia kalbėti žmonių kalba.

Galiu dar papildyti - partijai reikia kalbėti žmonių kalba, apie dalykus, kurie rūpi žmonėms. Ne nišinius, mums tinkamus reikalus - šeimos koncepciją, santuokos sudarymą kopose ar Marijampolės aplinkkelį.

O apie šildymo sąskaitas, pilnesnes pinigines ir saugumą gatvėse – tai, kas rūpi žmonėms, apie ką jie kalba ne susitikimuose su ministrais, o savo namų virtuvėse.

Mes turime būti atvira partija. Atvira ne tuo, kad mes vienas nelabai kam žinomas pavardes sąraše pakeičiame kitomis, nelabai ką sakančiomis. Atvirumas prasideda nuo idėjos - jei pasiūlysime, kaip žmonėms gyventi geriau, jiems net nelabai svarbu bus ar tai pasiūlė Petravičius ar Antanavičius.

Žinome, kaip laimėti rinkimus, suformuotas štabas, ir parengsime puikią viešinimo programą.

Bet dabar turime atsakyti ne į klausimą KAIP laimėti, o KODĖL mes turime laimėti.

Jei atsakysime į šį klausimą, pirmasis bus tik techninės detalės. Suvažiavimas buvo pirmas kartų kaitos požymis. Ir partijos žmonės supranta, kad rinkimai yra ne tik komunikacijos, bet ir lyderystės bei energijos triumfas.

Aš esu liberalas, manau, kad kiekvienas turi būti vertinamas už tai, ką nuveikia ir kokius rezultatus pasiekia, o ne pagal tai, kokį postą ar kokius draugus turi. Todėl sieksiu, kad kuo daugiau gabių, energingų ir turinčių viziją žmonių galėtų dalyvauti aukščiausiuose partijos veiklos ešelonuose.

Ir jei reikės kalbėti apie tikrovę tokią, kokia ji yra, nebijosiu. Jei reikės padėti identifikuoti žmones, kurie yra mūsų partijos ateitis, siūlysiu jiems prisidėti. Tada, jei reikės padėti gabiausiems eiti į priekį, juos vesiu."

Skyriaus naujienos

  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
  • 8
  • 9
  • 10

Mus rasite

Lankomumo statistika


www.serveriai.lt