Sekmadienis, Sausis 19, 2020
   
Tekstas

Liberalų diskusija: Kas laukia kauniečių po perversmo Kauno miesto savivaldybėje?

Komentuoja buvęs Kauno meras Rimantas Mikaitis ir Liberalų sąjūdžio frakcijos Seime seniūnas Erikas Tamašauskas.


R. Mikaitis, buvęs Kauno meras: „Šis perversmas reiškia, kad Kaunas žengia milžinišką žingsnį atgal. Prie miesto vairo stoja asmeninių interesų vedami ir verslo struktūroms tarnaujantys veikėjai.

Turbūt simboliška, kad naujajam Kauno miesto valdžios dariniui prilipo “Dumblo koalicijos” pavadinimas. Dumblo iš Nemuno kanalo negalėjome išvežti vien dėl to, kad vienas vicemeras labai norėjo tą dumblą gabenti už kuo didesnę kainą ir nuolat rezgė intrigas. Netrukus “dumblo specialistas” ir dar vienas užkulisiniais žaidimais pagarsėjęs energetikos oligarchas pareiškė, kad “nesutampa mūsų vertybės”.

Aš jiems buvau kaip kaulas gerklėje. Netrukus tie veikėjai, kurie labiausiai kenkė miestui, puolė į konservatorių glėbį.  Matyt sutapo “vertybės” … Jei tiems žmonėms politika – tik užkulisinės intrigos ir įžūlus plėšikavimas, tai man su jais tikrai nepakeliui.

Apmaudu, kad Kauno vystymasis bus užkonservuotas ilgam ir šiuolaikiško miesto viziją teks atidėti neribotam laikui. Gaila pradėtų darbų. Kai kurių sustabdyti, manau, nepavyks: pradėjome Juozapavičiaus prospekto rekonstrukciją, sutvarkėme Veiverių gatvę, pasirengėme Panemunės tilto statybai. Man labai įdomu, ar jiems pavyks išstumti iš konkurso mažiausią statybos kainą pasiūliūsią latvių bendrovę? Kai kurie politikai tam labai  priešinosi.

Jaučiu didelį kauniečių nusivylimą valdžios pasikeitimu. Mačiau, kaip į tai sureagavo interneto socialinių tinklų bendruomenė. Tai patvirtina ir „Kauno dienos“ apklausa – maždaug 70 procentų kauniečių reiškia nepasitenkinimą tuo, kas įvyko savivaldybėje.

Nepaisant visų aplinkybių, tikiu Kauno bendruomene, kuri yra nepaprastai gyvybinga, sutelkta, mylinti savo miestą. Mane labai džiugina atgijęs senamiestis, šaunios bendruomenių iniciatyvos, aktyvus ir pilietiškas jaunimas. Tikiu, kad iš šiemet Kaunas turės gražiausią Kalėdų eglę Lietuvoje.

Kauniečių palaikymas, kurį jutau visą būdamas mero poste ir jaučiu dabar, suteikia man jėgų dirbti toliau.

Puikiai žinau, kur kyšo įvairių miesto tarybos narių asmeniniai interesai, todėl per padidinamąjį stiklą stebėsiu kiekvieną naujosios valdžios žingsnį.

Džiaugiuosi nuostabia mūsų miesto bendruomene ir tikiu, kad Kauno ateities nepajėgs sužlugdyti jokie “dumblo specialistai”. Už Kauno garbę mes visi dar pakovosime!“


E.Tamašauskas: „Prasta žinia kauniečiams yra ta, kad naujos koalicijos formuojamos ne bendrų vertybių, o siaurių interesų pagrindu.

Kodėl taip sakau? Tai akivaizdžiai matyti ir dėl to, kad pagrindiniai vadinamojo perversmo iniciatoriai net nereikalavo svarbiausių postų – jiems esminis klausimas buvo išlaikyti ir stiprinti savo įtakos sritis. 

Sugriautos ligšiolinės koalicijos su meru R. Mikaičiu priešakyje darbas buvo sudėtingas, nes kai kurių koalicijos partnerių veiksmai buvo koncentruojami į tai, kaip įtvirtinti savo įtaką viename ar kitame sektoriuje, tarp jų būtų galima išskirti miesto šilumos ūkį. Kai nepasisekė to padaryti, imtasi priemonių.

Įsitikinome, kad R. Mikaičiui interpeliacija buvo inicijuota absoliučiai ciniškai, nepateikiant ir nesiremiant jokiais argumentais. Šios sisteminės ydos, sakyčiau, yra tarsi užprogramuotos Vietos savivaldos įstatyme. Iki 2000-ųjų galiojo tvarka, kad miesto merui interpeliaciją buvo galima inicijuoti tik aiškiai numatytais atvejais, tačiau tos nuostatos kažkodėl išnyko.

Naujai išrinkto Kauno mero A. Kupčinsko ankstesnės kadencijos metais savivaldybėje buvo fiksuotas ne vienas atvejis, kai tam tikri asmenys savivaldybėje įsidarbindavo ne pagal kompetenciją, o atsižvelgiant  į partinę priklausomybę. Būta ir nepotizmo apraiškų.

Mes, Liberalų sąjūdis, palaikome tiesioginių mero rinkimų idėją. Tai padėtų išvengti tokio chaoso ir painiavos, kurią pastaruoju metu matome Kaune.“

Skyriaus naujienos

  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
  • 8
  • 9
  • 10

Mus rasite

Lankomumo statistika


www.serveriai.lt