Pirmadienis, Gegužė 25, 2020
   
Tekstas

Lietuvių kalbos ir tautinių mažumų gimtųjų kalbų mokytojams – naujausios profesinės žinios

Lietuvių kalbos mokytojai ir tautinių mažumų gimtųjų kalbų mokytojai – rusistai ir polonistai – kviečiami sugrįžti į aukštųjų mokyklų auditorijas atnaujinti savo žinias.  Švietimo ir mokslo ministerija, siekdama sudaryti palankias sąlygas pedagogams mokytis, per ES struktūrinių fondų projektus pradeda dvejus tęstinius kvalifikacijos tobulinimo mokymus. Jų tikslas – padėti sustiprinti mokytojų dalykines kompetencijas, į mokymų programą įtraukiant naujausius literatūros, kalbos, filosofijos ir kultūros tyrimus, supažindinant su kūrybinio mąstymo ugdymo metodais. Dviem projektams bus skiriama apie 1,4 mln. Lt ES,  valstybės biudžeto ir projektų vykdytojų lėšų.

„Mokinių pasiekimų tyrimai rodo, kad didžiulę įtaką mokinių rezultatams turi mokytojų profesinis pasirengimas, – sako švietimo ir mokslo viceministras Vaidas Bacys. – Ne tik mokiniams, bet ir mokytojams reikia nuolat mokytis, kad remtųsi naujomis žiniomis, mokslo laimėjimais, gebėtų pasiekti geriausių rezultatų dirbdami su labai skirtingų gabumų vaikais“.

Lietuvių kalbos ugdymo 2010–2014 metų strategijoje mokytojų profesinės kvalifikacijos tobulinimas įvardytas kaip prioritetinė sritis, kuriai būtina skirti daugiausia investicijų. Lietuvių kalbos ir kitų gimtųjų kalbų mokytojai  iš esmės ugdo mokinių kultūrinę kompetenciją,  rengia juos būti išsilavinusios, kuriančios idėjų visuomenės žmonėmis, todėl rūpinimasis šių mokytojų kvalifikacija išlieka esmine humanitarinio ugdymo tobulinimo užtikrinimo sritimi.

Lapkričio mėnesį prasideda dvejų metų trukmės mokymai Vilniaus ir Vytauto Didžiojo universitetuose pagal inovatyvios tęstinės gimtosios kalbos kvalifikacijos tobulinimo programą gimtosios kalbos  mokytojams. Į programą įtraukiami nauji literatūros, kalbos ir kultūros tyrinėjimai bei laimėjimai. Lituanistams, polonistams ir rusistams bus rengiamos paskaitos ir seminarai apie Antikos, Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės, klasikos bei šiuolaikinę literatūrą, retoriką ir kūrybinį rašymą, kūrybinio mąstymo filosofiją, lyderystę kultūroje. Juos ves lietuvių, lenkų, rusų literatūros  mokslininkai.  

Į mokymus numatyta pakviesti 320 mokytojų – kasmet po 160.  Šiais mokslo metais mokymai vyks  lapkričio – gegužės mėnesiais Vilniaus universitete bei Vytauto Didžiojo universitete. Pradžia – lapkričio 18 d. ir lapkričio 25 d. 12.30 val.

Registracija į mokymus – iki lapkričio 13 dienos adresu:  Šis el.pašto adresas yra apsaugotas nuo Spam'o, jums reikia įjungti Javaskriptą, kad matytumėte tai .

ES fondų ir biudžeto lėšomis finansuojamus mokymus organizuoja Nacionalinė moksleivių akademija kartu su Vilniaus universitetu, Vytauto Didžiojo universitetu, Lietuvių literatūros ir tautosakos institutu bei kitais partneriais. 

Dvejų metų trukmės mokymus, taip pat finansuojamus Europos socialinio fondo lėšomis, lituanistams organizuoja Lietuvių kalbos institutas kartu su Lietuvos edukologijos, Vytauto Didžiojo ir Šiaulių universitetais bei Lietuvos kultūros tyrimų institutu, kitais partneriais. Šiais mokslo metais mokymai vyks 2012 m. sausio, balandžio ir birželio mėnesiais per moksleivių atostogas (Vilniuje – Lietuvos edukologijos universitete, Kaune – Vytauto Didžiojo universitete, o Panevėžyje – Panevėžio pedagogų švietimo centre). Į mokymus planuojama pakviesti per 200 lietuvių kalbos mokytojų

Paskaitų ir pratybų metu bus kalbama apie naujausius kalbos, literatūros ir kultūros mokslo laimėjimus, apžvelgiamos galimybės pritaikyti mokymui mokslo tyrimų infrastruktūras – skaitmeninius išteklius, aptariami komunikacijos ir retorikos ypatumai, mokinių kūrybiškumo ugdymo metodai, atliekamos praktinės užduotys.

Registracija į mokymus – iki lapkričio 15 dienos adresu:  Šis el.pašto adresas yra apsaugotas nuo Spam'o, jums reikia įjungti Javaskriptą, kad matytumėte tai .

Abiejuose projektuose iš kitų miestų į mokymus atvykstantiems pedagogams bus kompensuojamos kelionės ir nakvynės išlaidos.
 


Skyriaus naujienos

  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
  • 8
  • 9
  • 10

Mus rasite

Lankomumo statistika


www.serveriai.lt