Sekmadienis, Liepa 12, 2020
   
Tekstas

Pažangi mokykla yra ta, kurioje daug erdvės kūrybingai veiklai

Lapkričio 4 d., parodų centre LITEXPO Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė bei švietimo ir mokslo ministras Gintaras Steponavičius atidarė parodą „Mokykla 2011“. Tai pirmoji edukacinės tematikos paroda Lietuvoje, skirta visai švietimo bendruomenei – mokiniams, mokytojams, mokyklų administracijoms, ugdymo įstaigų steigėjams, tėvams. Paroda veiks visą savaitgalį, iki spalio 6-osios.

Parodą atidariusi Respublikos prezidentė Dalia Grybauskaitė pažymėjo, kad paroda informacinėmis technologijomis, inovatyvaus mokymo ir mokymosi metodais, skaitmeniniais vadovėliais ir kitomis šiuolaikinėmis ugdymo priemonėmis atvers daug galimybių mokymosi procesui pagerinti. Nors pažangios technologijos modernioje mokykloje būtinos, tačiau jokios inovacijos nesugebės atstoti mokytojo ir mokykloje sutiktų draugų. „Mokykloje surasti draugai, žinios ir mokytojai lydi visą gyvenimą. Išmokti naudotis naujomis technologijomis yra svarbu, tačiau visados svarbiausi yra žmonės. Nuo mokyklos priklauso Lietuvos ateitis“, – sakė šalies vadovė.

Švietimo ir mokslo ministras Gintaras Steponavičius sakė, kad ši paroda suteikia galimybę pažvelgti į atsinaujinančią ir pažangią Lietuvos mokyklą, kurioje yra daug erdvės kūrybingai veiklai. Naujoviška mokykla bus tada, kai gebės neatsilikti nuo šiuolaikinio gyvenimo tempo, kai čia dirbantys žmonės norės prisiimti atsakomybę ir galės didžiuotis išugdytais gabiais vaikais bei tais, kuriems trūko motyvacijos mokytis, bet ir juos pavyko palenkti mokslo pusėn. Ministras pabrėžė, kad šioje parodoje pristatomos geriausios pedagoginės patirtys, metodikos ir technologijų naujienos, suteiksiančios impulsų mokytojams ir mokykloms.

Parodoje įrengti ne tik ekspoziciniai stendai, bet ir 4-ios interaktyvios klasės, kuriose vyks improvizuotos pamokos: gamtos, geografijos, biologijos, gimtosios ir užsienio kalbų, muzikos, dailės, istorijos, fizikos, matematikos ir kitų disciplinų. Mokytojai galės išbandyti mikroskopus su skaitmeninėmis kameromis, planšetinius kompiuterius, interaktyvias lentas, „Nova5000“ kompiuterines šiuolaikinių gamtos mokslų laboratorijas, susipažinti su robotų ir „iPod Touch“ delninukų galimybėmis. Lankytojai galės kurti virtualius minčių žemėlapius, istorijas, laikraščius, o naudodamiesi „Microsoft Research“ programa „Songsmith“ – sukurti savo dainą. Parodoje veiks fotografijos laboratorijos, bus demonstruojamos freskų kūrimo technikos, geometrinių mandalų piešimas, lipdymo ypatumai ir kt. Pedagogams bus pristatyti trys projektai, siūlantys biologijos, chemijos ir fizikos mokytojams įgyti dar ir gamtos tyrėjų bei kitas kompetencijas.  

Ekspoziciniuose stenduose taip pat demonstruojamos įvairiausios mokymo ir mokymosi priemonės, įranga ir baldai, informacinės sistemos mokykloms, sporto, laboratorijų, kalbų mokymo, specialaus ugdymo priemonės ir naujausios mokymo metodikos. Su lankytojais bendrauja specialistai, kurie ne tik atsakinėja į klausimus, bet ir demonstruoja pristatomų naujienų galimybes, leidžia jas išbandyti ir įvertinti patiems.

Konferencijų salėse per tris parodos dienas vyks naujausių mokymo metodikų pristatymai, susitikimai su žymiais užsienio bei Lietuvos švietimo sistemos darbuotojais, edukacinių filmų peržiūros, diskusijos, seminarai švietimui aktualiomis temomis. Parodos metu vyks per 130 renginių, kuriuos organizavo Švietimo ir mokslo ministerija ir Ugdymo plėtotės centras, nevyriausybinės organizacijos. 

Edukacinių renginių spektras labai platus: savo patirtimi ir įžvalgomis dalysis Ilja Laurs (mobiliųjų žaidimų ir programų tinklapio „GetJar“ vadovas); mokslininkė, pedagogė iš Vokietijos Fee Czisch (knygos „Vaikai gali daugiau“ autorė); APPLE atstovas iš Didžiosios Britanijos Julian Coultas (pristatys „iPad“ panaudojimo galimybes), Suomijos EduCluster Finland Ltd atstovai (pristatys Suomijos švietimo sistemą).

Edukacinių renginių metu lankytojai gali susipažinti su netradicinės pedagogikos kryptimis: Valdorfo, Montessori, Suzuki. Konferencijų salėse vyks neformaliojo ugdymo, finansinio raštingumo, verslumo, ekologijos ir kiti renginiai, bus demonstruojami edukaciniai, moksliniai filmai.

Parodą surengė Švietimo ir mokslo ministerija, Ugdymo plėtotės centras bei parodų ir kongresų centras LITEXPO.
 


Skyriaus naujienos

  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
  • 8
  • 9
  • 10

Mus rasite

Lankomumo statistika


www.serveriai.lt