Sekmadienis, Liepa 05, 2020
   
Tekstas

Parlamentaras P. Auštrevičius kartu su Mykolo Romerio universitetu skelbia moksleivių konkursą – „Kraštietis, kurį žinau ir juo didžiuojuosi“

Seimo narys Petras Auštrevičius ir Mykolo Romerio universitetas skelbia moksleivių kūrybinį konkursą – „Kraštietis, kurį žinau ir juo didžiuojuosi“. Šiandien prasidedančiu konkursu siekiama paskatinti moksleivius pasidomėti iš jų krašto kilusiais žmonėmis, kurie savo darbais, pasiekimais ir gabumais garsėja ar garsėjo pasaulyje, bet iki šiol nėra tinkamai įvertinti ar nepelnytai pamiršti Lietuvoje.

Liberalų sąjūdžio frakcijos Seime narys P. Auštrevičius pabrėžia, kad savo krašto iškilių žmonių pažinimas yra tvirtas tiltas į pasitikėjimą savo valstybe bei visuomene, tai taip pat yra asmenybės ugdymo garantas.

Pasak P. Auštrevičiaus, vargu, ar kiekvienas lietuvis yra girdėjęs, kad vienas iš garsiausių pasaulio dailės istorikų bei savo laikmečio Renesanso žinovų Bernardas Berensonas (Bernardas Valvrojenskis) yra gimęs greta Alytaus esančiame Butrimonių miestelyje. Iš Druskininkų yra kilęs Jacques‘as Lipschitzas (Chaimas Jakovas Lipšicas) – žymiausių pasaulio kubistų P. Picasso, A. Modiglianio bei D. Riveros bendražygis, o lietuviškosios Gelgaudų giminės atstovas seras Johnas Arthuras Gielgudas yra „Oskaro“ laureatas bei vienas garsiausių aktorių britų teatro istorijoje, genialiai atlikęs W. Shakespeare‘o vaidmenis.

„Tai tik keli pavyzdžiai apie iškilias asmenybes, kelios įkvepiančios istorijos. Raginame moksleivius būti aktyvius – dalyvauti konkurse ir dar labiau pasidomėti savo kraštiečiais, kurių sėkmė galėtų įkvėpti ir mus pačius“, – teigė vienas konkurso „Kraštietis, kurį žinau ir juo didžiuojuosi“ iniciatorių P. Auštrevičius.  

Mykolo Romerio universiteto Politikos ir vadybos fakulteto dekano Algirdo Monkevičiaus įsitikinimu, šis naujas konkursas reikšmingai prisidės prie moksleivių pilietinės brandos ugdymo ir lyderystės skatinimo.

Konkursui „Kraštietis, kurį žinau ir juo didžiuojuosi“ moksleiviai savo darbus gali pateikti įvairiu formatu – tai gali būti rašinys, vaizdo, garso medžiaga ar kita pasirinkta forma. Konkurso organizatoriai tiki, kad pateikti darbai paskatins tinkamai įamžinti praeityje iškilias asmenybes, jų kūrybos paveldą bei suteiks platesnių galimybių įvertinti šiuo metu kuriančias asmenybes.

Konkurse kviečiami dalyvauti 9-11 klasių (1-3 gimnazijų klasių) moksleiviai. Moksleiviai darbą gali parengti individualiai arba kartu su kitais moksleiviais. Komandą gali sudaryti ne daugiau kaip 7 moksleiviai.

Konkursui pateikti kūrybiniai darbai komisijos bus vertinami pagal šiuos kriterijus: originalumą, kūrybiškumą, novatoriškumą, turinio analitiškumą ir medžiagos aktualumą. Geriausiais pripažintų darbų autoriai bus apdovanoti vertingais paskatinamaisiais prizais.

Kūrybiniam konkursui, kurio pradžia – lapkričio 30-oji, moksleiviai savo darbus galės siųsti iki 2012 metų kovo 15 d. šiuo adresu: Mykolo Romerio universitetas, Ateities g. 20, LT-8303 Vilnius.

Visi konkurse registruojami kūriniai turi būti pasirašyti autorių, taip pat prašoma nurodyti autorių mokytojo vardą ir pavardę bei mokyklos pavadinimą.  Konkurso nugalėtojus planuojama paskelbti iki 2012 m. kovo 30 dienos.

Skyriaus naujienos

  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
  • 8
  • 9
  • 10

Mus rasite

Lankomumo statistika


www.serveriai.lt