Penktadienis, Vasaris 28, 2020
   
Tekstas

L. Donskis dėl įvykių Vakarų Kazachstane kreipėsi į N. Nazarbajevą

Europos Parlamento narys Leonidas Donskis kartu su kolegomis europarlamentarais reaguodami į įvykius Vakarų Kazachstane, kur policijai panaudojus šaunamuosius ginklus prieš protestuojančius naftos bendrovės darbininkus žuvo, neoficialiais duomenis, iki 70 žmonių, atviru laišku kreipėsi į Kazachstano prezidentą Norsultaną Nazarbajevą.

Prisijungę prie EP nario iš Airijos Paul Murphy iniciatyvos, europarlamentarai N. Nazarbajevui adresuotame laiške smerkia prieš protestuojančius darbininkus, jų šeimas bei rėmėjus panaudotas priemones, reikalauja atitraukti Žanaozeno miestą apsupusias karines pajėgas, paleisti suimtus protestuotojus bei ragina Kazachstano valdžios institucijas inicijuoti derybas tarp  „KazMunaiGaz“ kompanijos bei streikuojančių darbininkų atstovų.

Nors oficialūs šaltiniai pranešė, kad gruodžio 16 dieną Žanaozeno žuvo 11 žmonių, o policija buvo priversta panaudoti ginklą prieš neva riaušes keliančius protestuotojus, su nevyriausybinėmis organizacijomis ryšius palaikantiems europarlamentarams yra žinoma, kad žuvusių žmonių yra kelis kartus daugiau – iki 70, taip pat priskaičiuojama apie 500 sužeistųjų, kurie užplūdo Žanaozeno ir kaimyninio Aktau miesto ligonines. Priešingai nei teigia oficialūs pranešimai, nevyriausybininkai praneša, kad ginklas buvo panaudotas prieš taikią, beginklę 3 tūkstančių žmonių minią, susirinkusią palaikyti protestuotojų.

Taip pat europarlamentarams pateikiama informacija, kad Žanaozeno miestas yra apsuptas kareivių bei šarvuotos technikos, mieste vykdomi masiniai areštai. Kadangi Žanaozene, kaip ir visame regione, paskelbta nepaprastoji padėtis, transporto eismas yra ribojamas, demonstracijos bei vieši susirinkimai yra uždrausti. Nepaisant to, naftos kompanijos darbininkai ir toliau protestuoja ne tik Žanaozene, bet ir kitose šalies vietose.

Ši informacija sunkiai prieinama žiniasklaidai bei tiek šalies, tiek pasaulio žmonėms, kadangi Kazachstano institucijos riboja informaciją apie minėtus įvykius, blokuodami interneto prieigą, socialinius tinklus, trukdydami į regioną patekti žurnalistams.

Valstybės valdomos energetikos bendrovės „KazMunaiGaz“ darbininkai streikuoja jau daugiau nei pusę metų, siekdami geresnių darbo sąlygų bei atlyginimų, teisės patys išsirinkti savo sąjungos atstovus, savo buvusios teisininkės, šiuo metu įkalintos Natalijos Sokolovos paleidimo, darbuotojų, kurie buvo įsitraukę į protestus, grąžinimo į darbą. Nevyriausybinės organizacijos informuoja, kad mažesnio masto represijų iš jėgos organų jau būta ir anksčiau.

Europos Parlamentas turėjo progą į įtemptą situaciją Kazachstane reaguoti dar prieš gruodžio 16 dienos įvykius, kuomet praėjusią savaitę plenarinėje sesijoje buvo priimtas pranešimas dėl ES Centrinės Azijos strategijos. Deja, europarlamentarai pakankamu skaičiumi parašų neparėmė L. Donskio Liberalų ir demokratų aljanso „Už Europą“ (ALDE) frakcijos narės Sofios Alfano pasiūlymo į dokumento tekstą įtraukti punktą dėl Vakarų Kazachstano, kuriuo Europos Komisija raginama inicijuoti apvalaus stalo diskusijas tarp Kazachstano vyriausybės, naftos kompanijų bei darbininkų atstovų.
 


Skyriaus naujienos

  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
  • 8
  • 9
  • 10

Mus rasite

Lankomumo statistika


www.serveriai.lt