Pirmadienis, Gruodis 16, 2019
   
Tekstas

Rašinių konkurso „Mano teisės ir pareigos“ nugalėtojai apdovanoti LR Seime

Nepaisant sinoptikų prognozuoto nepalankaus kelionėms oro, praėjusį penktadienį į LR Seimo rūmus iš įvairiausių Lietuvos kampelių kartu su savo mokytojais susirinko visi trylika LR liberalų sąjūdžio bei Europos Parlamento nario Leonido Donskio biuro organizuoto moksleivių rašinių konkurso apie žmogaus teises „Mano teisės ir pareigos“ finalistų. Šių moksleivių rašiniai konkurso vertinimo komisijos buvo atrinkti iš net 165 darbų, kuriuos atsiuntė vyresniųjų klasių moksleiviai iš visos Lietuvos.

„Išrinkti geriausius komisijai buvo itin nelengva užduotis. Džiugu, kad didžiulis būrys jaunuolių pateikė savo mintis, požiūrį, impresijas. Kai kuriems tai pavyko padaryti ypač kūrybiškai, originaliai. Tikiuosi, kad konkurso dalyviai nesustos pusiaukelėje, toliau brandins savo vertybines nuostatas, dalinsis laisvės, kūrybos ir atsakomybės dvasia, sielos šviesa su aplinkiniais“, - sako vertinimo komisijos pirmininkas, LR liberalų sąjūdžio Žmogaus teisių ir pilietinės visuomenės komiteto pirmininkas Tomas Baranovas.

„Nuoširdžiai dėkoju visiems moksleiviams, dalyvavusiems rašinių apie žmogaus teises konkurse. Džiaugiuosi, kad esate neabejingi pamatinėms žmonių bendrabūvio vertybėms – laisvei, atsakomybei, pagarbai – ir tikiu, kad jos bus tvirčiausias pagrindas Jums siekiant savo ateities tikslų“, - savo sveikinimo žodį konkurso dalyviams perdavė europarlamentaras Leonidas Donskis.

Penktadienį konkurso organizatorių bei Liberalų sąjūdį atstovaujančios LR Seimo narės Dalios Kuodytės kvietimu į LR Seimą susirinkę rašinių konkurso laureatai ekskursijos metu aplankė istorinę ir naująją Seimo plenarinių posėdžių sales, vaišinosi Seimo kavinėje, o vėliau iškilmingai apdovanojimų ceremonijai susirinko į A. M. Brazausko salę, kurioje Seimo vadovybė priima oficialias delegacijas.

Skambant nuotaikingai B. Dvariono muzikos mokyklos moksleivių gyvai atliekamai muzikai, sveikinimo žodį konkurso laureatams bei jų mokytojoms tarė Seimo narė Dalia Kuodytė, LR Švietimo ir mokslo ministras Gintaras Steponavičius, , konkurso vertinimo komisijos pirmininkas Tomas Baranovas.

„Esate geriausieji iš geriausių – būdami aktyvūs bei smalsūs ne tik atsiliepėte į mūsų kvietimą dalyvauti konkurse, bet ir iš didžiulio konkurso dalyvių tarpo išsiskyrėte savo kūrybiškumu, minties originalumu, išreikšta pilietine pozicija bei tapote nugalėtojais“, - konkurso nugalėtojus sveikino L. Donskio biuro vadovė Jurgita Choromanskytė.

Vienas po kito atsiimti padėkos raštų bei konkurso organizatorių įsteigtų apdovanojimų kilo visi trylika konkurso finalistų, kol galiausiai paaiškėjo, kad pagrindinius konkurso prizus – L. Donskio kvietimus apsilankyti Europos Parlamente Briuselyje – komisija skyrė Augustei Zokaitei iš Lapių miestelio, Linai Čiapaitei iš Šilalės, Linai Radvilavičiūtei ir Mortai Stasikėlytei iš Plungės bei šioms mokinėms rašinius parengti padėjusioms mokytojoms. Jau kovo pabaigoje jos vyks į savaitės trukmės kelionę, kurios metu ne tik aplankys Europos Parlamentą Briuselyje, susitiks su EP nariu Leonidu Donskiu, bet ir keliaus po gražiausius Europos miestus ir regionus.

Konkurso laimėtojų bei visų trylikos finalistų darbus galite parsisiųsti iš čia arba skaityti internete
 


Skyriaus naujienos

  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
  • 8
  • 9
  • 10

Mus rasite

Lankomumo statistika


www.serveriai.lt