Sekmadienis, Gruodis 08, 2019
   
Tekstas

A.Kašėta: 10 gerų žinių pasitinkant Naujuosius

Naujųjų metų išvakarėse norisi galvoti tik apie gerus dalykus – juk dabar visai netinkamas metas niurzgėti ar skųstis. Ir ką tik pasibaigusioje Seimo rudens sesijoje galima įžvelgti šviesesnių momentų, nepaisant to, kad dauguma mūsų pirmiausia linkę prisiminti blogus dalykus.

Taigi: pirmoji ir bene svarbiausioji gera žinia yra ta, kad kitąmet Lietuva gyvens pagal aiškų planą – patvirtintas 2012 metų valstybės biudžetas. O tai reiškia, kad mūsų valstybei skolinimosi reitingai neišaugs iki kosminių aukštumų, t.y. šiandien pasiskolinus milijardą po 10 metų neteks atiduoti dvigubai daugiau. Be to, Lietuva nepraras gyvybiškai svarbių Europos Sąjungos paramos lėšų, kurios sudaro bemaž trečdalį viso šalies biudžeto pajamų (tai būtų grėsę biudžeto nepatvirtinimo atveju). Kas dėl įvairių analitikų svarstymų, jog esamą biudžetą gali tekti peržiūrėti jau 2012 m. pavasarį – bus matyti, jei prireiks, tai bus padaryta. Jau šiandien įvaryti save į baimės kampą ar panikuoti būtų neprotinga.

Antroji gera žinia: už politiniu aspektu pavojingai karštą (!) 2011-ųjų gruodį visiems šalies gyventojams nereikės mokėti nepagrįstai ar net akiplėšiškai daug ateinančiais 2012-aisiais ir vėlesniais metais. Nors grėsmės buvo pakankamai rimtos, ir jų būta ne viena. Skubiai inicijuotas Pridėtinės vertės mokesčio didinimas 2-3 proc. punktais, gyventojų indėlių palūkanų apmokestinimo, progresinių mokesčių įvedimo, pelno mokesčio kėlimo projektai – šios pragaištingos idėjos nevirto kūnu. Liberalai džiaugiasi, kad prie to prisidėjo.

Trečioji gera žinia: karštligiškai stumtas transporto priemonių apmokestinimo planas nukeltas tolesniems svarstymams bei diskusijoms, o ydingas ir priimtu turiniu netobulas nekilnojamojo turto mokestis greičiausiai taip pat bus peržiūrimas 2012 metų pavasario sesijoje. Tikimės sprendimų sveiko proto naudai.

Ketvirtoji gera žinia: mūsų visuomenėje, nepaisant aiškių intencijų, nebuvo pagilintas susipriešinimo pleištas. Atkakliai bandytas įpiršti tariamai vienintelis pasirinkimas „arba-arba“ –  t.y. pensininkų arba dirbančiųjų interesai, pasirodė besąs platesnis. Tai tik dar kartą patvirtina, kad išeičių, nuoširdžiai pasistengus, visuomet randama daugiau nei matyti iš pirmo žvilgsnio.

Penktoji gera žinia: nepaisant „Snoro“ bankroto procedūros, valstybei pavyko išlaikyti komercinių Lietuvoje veikiančių bankų sistemos stabilumą, tvarkingai atsiskaitoma su „Snoro“ indėlininkais. Norisi pakartoti, kad didesnio chaoso visame bankų sektoriuje pavyko išvengti ir atsisakius akivaizdžiai žalingos idėjos apmokestinti gyventojų indėlių palūkanas.

Šeštoji gera žinia: politinė dešinė išliko politinė dešinė. Ir toliau tikime savo partneriais bei tuo, kad sprendžiant svarbius, esminius valstybės valdymo klausimus liberalų idėjos liks artimesnės nei kairuoliškos.

Septintoji gera žinia: Seimas skubos tvarka nepriėmė PVM lengvatų, kurios tik iškraipo rinką ir pamina sąžiningos konkurencijos principus.

Aštuntoji gera žinia: Seimas po pateikimo pritarė liberalų pasiūlytai Biudžeto sandaros įstatymo pataisai, kuri uždraustų savivaldybėms be atodairos švaistyti administracijos direktoriaus rezervo lėšas „kitoms reikmėms“. Kitaip tariant – tam, kam užsigeidžia dosni savivaldybių tarybos narių širdis.

Devintoji gera žinia: po bene dešimtmetį trukusių diskusijų Seime priimtas Apsaugos nuo smurto artimoje aplinkoje įstatymas, nepaisant nemenkų dvejonių, vis dėlto pradėtas įgyvendinti laiku – gruodžio 15-ąją. Smurto aukoms nebereikia žemintis, raštiškai prašant, kad būtų pradėtas ikiteisminis tyrimas.

Dešimtoji gera žinia: įvardykite Jūs – tegul tai būna papildoma paskata tarp neteisingų ar blogų sprendimų pamatyti ir gerus darbus. Bent šį kartą, prieš Naujuosius. 

Skyriaus naujienos

  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
  • 8
  • 9
  • 10

Mus rasite

Lankomumo statistika


www.serveriai.lt