Penktadienis, Gruodis 06, 2019
   
Tekstas

Kaip Kalėdas ir Naujuosius švenčia partijos lyderiai?

Ministrai, Seimo nariai, partijos lyderiai – švenčių metu visi mes tokie patys: skubantis į namus, sėdantys už jaukios šeimos vakarienės stalo, laukiantys dovanų bei artimiausių bičiulių, buriantis gerus artėjančius naujus metus. Apie savo šeimos šventines tradicijas pasakoja ir įspūdžiais iš prabėgusių Kalėdų dalinasi partijos pirmininkas Eligijus Masiulis, pirmasis jo pavaduotojas, Švietimo ir mokslo ministras Gintaras Steponavičius, Teisingumo ministras Remigijus Šimašius bei Seimo liberalų frakcijos seniūnas Algis Kašėta.

Partijos pirmininko Kalėdos – džiazo ritmu


Partijos pirmininkas Eligijus Masiulis per kiekvienas šventes skuba į gimtąją Klaipėdą. Kūčių vakarą sutinka pas žmonos Ievos tėvus, ragauja tradicinius Kūčių patiekalus ir jau Kalėdų išvakarėse keičiasi dovanėlėmis. Jau dvylika metų iš eilės Kalėdos Eligijui „džiazuojančios“. Nuo 2000 m. kartu su artimaisiais ir draugais Kalėdų vakarą traukia į pamėgtą uostamiesčio džiazo klubą „Kurpiai“.„Draugų būryje ir dar džiazo ritmu – geriausia šventinė tradicija“ – neabejoja Eligijus Masiulis.

 

Gintaro Steponavičiaus Kalėdos – su gimine, Naujieji – su draugais

Gintaras Steponavičius Kūčias ir Kalėdas sutinka artimiausių žmonių rate. Naudojasi proga aplankyti gimines, ramiai ir šiltai pabendrauti. „Šiemet beskanaujant įvairius patiekalus pavyko išvengti persivalgymo, be to smagu, nes sulaukiau dovanų“ – juokaudamas ką tik prabėgusias šventes prisimena Gintaras. „Naujuosius metus sutiksime su draugų kompanija kaimo sodyboje pamaryje. Jau ne pirmieji metai, kai senuosius palydėti mums padės stalo žaidimai. Nepraleisime progos su draugais pasirungti protų kovose. Gaila tik, kad dėl visuotinio atšilimo „išdaigų“ nepavyks rogėmis per marias pasivažinėti...“ – atvirauja Gintaras Steponavičius.

Gurmanas Remigijus Šimašius mėgaujasi tradicinių patiekalų gamyba

„Kalėdos – puiki proga tradicijoms ir konservatoriškiems akcentams netgi liberalų šeimose“ – sako Remigijus Šimašius, kuris per šventes visada susitinka su savo ir žmonos tėvais bei seneliais, mėgaujasi ramia ir jaukia šeimos vakariene. Ministro šventės tradiciškai vyksta šeimos sodyboje vienkiemyje. Dovanas Kalėdų senelis visada palieka po pušaite, kuria pasirūpina pats Remigijus: „Nukertu kur po elektros laidais ar šiaip ne vietoje išdygusią. Rekomenduoju – pušis gražiau ir praktiškiau negu eglutė“. Beje, Remigijus mėgsta gaminti valgį, o ypač švenčių proga, tad šventines vakarienes ruošia pats – ministro valgiaraštyje nuo tradicinių patiekalai iki egzotinės Kūčių žuvienės. Remigijaus Naujieji metai – paprastai irgi kaime, tik su draugais, fejerverkais ir krosnyje kepta draugo sumedžioto šerno koja.

Dzūkiški patiekalai  Algio Kašėtos Kūčių stalo akcentas

Algis Kašėta ir jo šeima turėjo ilgametę tradiciją per Kūčias skubėti pas jo mamą Varėnoje. Tačiau šiais metais prie šventinio stalo visi sėdo Vilniuje. Nepaisant to, dzūkiško kaimo atgarsiai buvo neatsiejama Algio namų dalis: džiovinti baravykai, spanguolių kisielius, aguonpienis, įvairūs dzūkiški patiekalai buvo patiekti Kūčių vakarą. Algis Kašėta prisipažįsta, kad jo šeima sulaužė dar vieną ilgai gyvavusią tradiciją – slėpti dovanėles po egle. Vaikai užaugę, tad šeimos nariai apsikeitė dovanėlėmis, nelaukdami Kalėdų senelio.

Algis Kašėta drauge su savo jauniausiais vaikais, Algirdu ir Saule, nepamiršo dovanėlių ir labiausiai nuskriaustiems: mažieji savo rankomis pagamino ir įteikė dovanėles vienos kaimo mokyklos socialiai remtiniems vaikams.

„Naujiems metams su šeima ir draugais renkamės šventę gamtoje, tarp sniego kalvų. Deja, šįsyk oras pakoregavo mūsų planus, tad pažiūrėsime gražų spektaklį ar nuvyksime į koncertą“ – 2012 metų sutikimo planus dėstė liberalų frakcijos Seime seniūnas Algis Kašėta.


Kaip tu švęsi Naujuosius šiais metais? Palik komentarą apačioje.

Skyriaus naujienos

  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
  • 8
  • 9
  • 10

Mus rasite

Lankomumo statistika


www.serveriai.lt