Antradienis, Gegužė 26, 2020
   
Tekstas

Liberalas P. Auštrevičius: „Lietuvos tikslas – likti vieningos Europos branduolyje“

Liberalų sąjūdžio frakcijos narys Petras Auštrevičius pabrėžia, kad šiandien naujus iššūkius pasitinkančioje Europos Sąjungoje (ES) svarbu deramai ginti Lietuvos interesus, o pati ES turėtų ryžtingiau siekti platesnės ne vien politinės, bet ir ekonominės integracijos. Apie tai šiandien kalbėta Seime surengtoje spaudos konferencijoje „Lietuva Europoje: tarp branduolio ir periferijos“.

„Dar visai neseniai Europos Sąjungos šalių vadovai galimos naujos finansinės krizės akivaizdoje buvo prabilę ir apie naują, vadinamąją „dviejų greičių“ Europą. Toks scenarijus nepalankus Lietuvai. Mes tikimės likti vieningos Europos branduolyje, norime matyti ES valstybes į priekį užtikrintai judančias kartu, o ne atskirai. Žinoma, tam prireiks labai aiškios bendros politinės valios, vienybės ir solidarumo“, –  teigė P. Auštrevičius. 

Jis priminė, kad Seimo patvirtintu 2012 m. valstybės biudžetu numatyta, jog Lietuvos valdžios sektoriaus deficitas neviršys 3 proc. Bendrojo vidaus produkto (BVP). Analogiškas siekis ES valstybėms narėms buvo įvardytas 2011 m. gruodžio 8-9 d. Briuselyje vykusiame Europos vadovų tarybos susitikime, kur buvo tartasi dėl griežtesnės valstybių fiskalinės drausmės. „Vienas iš svarbiausių tikslų – siekti, kad ES šalys be jokių išlygų būtų vienodai įpareigotos laikytis priimtų susitarimų“, – sakė Liberalų sąjūdžio frakcijos narys P. Auštrevičius.

Seime surengtoje konferencijoje taip pat pranešta apie naujai steigiamą Europos federalistų sąjungą Lietuvoje (EFSL). Tai – visuomeninė ir nepriklausoma nevyriausybinė organizacija, jungianti skirtingų politinių pažiūrų bei profesijų Lietuvos piliečius, kuriuos vienija pasiryžimas siekti visaverčio Lietuvos vaidmens politiškai ir ekonomiškai suvienytoje Europoje. EFSL vizijoje – vieninga Europa, kurią jungia bendra Konstitucija, stiprios viršvalstybinės institucijos ir efektyvios transnacionalinės demokratijos pagrindai. Sąjungos steigiamasis posėdis numatytas vasario 3 dieną. Steigėjai pabrėžia, kad EFSL bus kuriama asociacijos pagrindu, tai nebus partinė organizacija.

„Federacinė ES Lietuvai naudinga visais atžvilgiais. Ekonominiu požiūriu – kuo daugiau pinigų bus bendrame ES biudžete, tuo geriau Lietuvai. Ne mažiau svarbus ir saugumo aspektas. Vargu ar galima tikėtis, kad Jungtinės Amerikos Valstijos per NATO organizaciją bus amžinai įsipareigojusios Lietuvos ir viso Europos regiono saugumui. Todėl atsiradusį saugumo vakuumą ilgalaikėje perspektyvoje derėtų užpildyti sukuriant efektyvias Europos Sąjungos karines pajėgas“, – teigė EFSL steigėjas Rokas Grajauskas.

Konferencijoje dalyvavęs Lietuvos karo akademijos Politikos mokslų katedros vedėjas dr. Gediminas Vitkus teigė, kad EFSL steigimo mūsų šalyje iniciatyva šiandien ypač reikšminga. „Manau, EFSL prisidės prie politinio diskurso, politinės retorikos ES atžvilgiu subalansavimo. Regis, šiandien ES kritikuoja visi, kas gali. Tačiau tuo pat metu dauguma tų, kurie prognozuoja ES pabaigą, net nesusimąsto, kaip atrodytų Europa be Europos Sąjungos, nepasiūlo kitų išeičių“, – teigė politologas.

Skyriaus naujienos

  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
  • 8
  • 9
  • 10

Mus rasite

Lankomumo statistika


www.serveriai.lt